Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nekünk való a kuvasz?

Nekünk való a kuvasz?

Figyelt kérdés

Párommal nem rég költöztünk össze és szeretnénk egy közös kutyát. Ő kuvaszt szeretne, nagyon tetszik neki az a fajta. Nagy udvarunk van (800 négyzetméter). Nehezen tudom elképzelni, hogy ilyen nagy kutyám legyen, mert korábban csak tacskóm volt.

Én olyan kutyust szeretnék, aki nyugodt, aranyos, barátságos, mégis jó házőrző. Néhány éven belül szeretnénk gyereket, tehát jól viszonyuljon a kicsikhez a kutyus. A kuvasz ilyen?

És mennyit eszik egy ekkora kutya? Nehogy kiegyen minket a "vagyonunkból". :)

Mik a tapasztalatok ezzel a fajtával?


2013. máj. 16. 08:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért van mindenki a kuvasz ellen. Vagyis nekik lehet hogy nem a legmegfelelőbb de a hozzàszólásokból nekem az jön le hogy snki se tartson kuvaszt mert kiszámíthatatlan, veszélyes és úgy is meg fog támadni. Rettegés lesz az udvaron lenni??! A kuvasz magának való kutya. Naphosszat észrevétlenül fekszik a bokor alatt miközben örzi a házat. Tényleg azért van hogy őrizzen a kisgyerek mozgékonyságát esetleges "zaklatását" nem biztos hogy jó szemmel nézi. Nem biztos hogy a kuvasz lesz az aki játszani fog a kisgyerekkel. A tőbbi csak nevelés kérdése. Mi kuvaszunk a kutyaiskolában szívesen el van bárkivel. Senkit sem akar bántani. Itthon őrzi a házat de se felénk se idegenek felé ha beengedtük őket nem mutatott agresszív viselkedèst. Az "eredeti" fajtatiszta és nem agyontenyésztett kuvasz ilyen.
2013. máj. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Ismét remekül megmutatkozott mennyi tévhit kering a kuvasz körül...

Egy tenyésztőtől vásárolt, törzskönyvezett, stabil idegrendszerű kuvasszal nem lehet gond (olyan 60-80 ezer forintért lehet kapni, soknak tűnhet, de abszolút megéri).

A kuvasz egygazdás kutya, de az egész családját imádja. Nyugodt, abból a szempontból, hogy fölöslegesen nem pattog, általában csak indokolt esetben ugatnak. A legtöbb kuvasz imádja a gyerekeket és féltve őrzik őket. Én is nemrég (3 éve) költöztem össze a párommal és mi is kuvaszt vettünk, még nincs gyerekünk, sőt a családban máshol sincs most kisgyerek, a kutyánk mégis egyenesen rajong a gyerekekért. Ha gyerekkel találkozik, lefekszik nekik a földre és mindent eltűr, egyáltalán nem tolakodó módon barátkozik. A házat remekül őrzi, a miénk olyan, hogy ha valakit mi engedünk be, azzal onnantól kezdve abszolút barátságos, kint az utcán idegenek is megsimogathatják, viszont ha valaki fenyegetően közelít felénk (pl. kiabálva vagy hadonászva) akkor támad, ezért a kuvasz határozott irányítást igényel, a gazdinak tudnia kell hogyan állítsa le. A kuvasz szívós, ellenálló szervezetű, betegségekre nem igazán hajlamos, egyedül a szülők diszplázia szűrési eredményét érdemes megnézni. Télen-nyáron remekül el van odakint, azért télire legyen neki kutyaháza, ahová behúzódhat. A szőre öntisztulós, egyik nap csatak sár, másnapra hófehér, úgy hogy hozzá sem nyúlt az ember (ezen én is igen meglepődtem, de így működik :) )

Hogy mennyit eszik, függ a súlyától meg a nemétől is. A miénk 51 kg és naponta közel fél kiló tápot eszik meg. Brit prémiummal etetjük, így havonta 7500 Ft.

Veteményeskert csak úgy elképzelhető bármilyen kutya mellett, ha lekerítitek. Azon a részen ahol a kutyák szoktak játszani nálunk fű se nő. Viszont a virágoskertet csak körberaktam egy sor téglával, néhányszor kellett rájuk szólni ha beléptek és megtanulták, hogy oda nem mennek be. Teljesen épek a virágok. :)

Első kuvasznak inkább szukát szoktak javasolni.

A tapasztalatom: Én imádom a jellemét és a küllemét egyaránt, fajtahű maradok, innentől nekem csak kuvasz kell.

2013. máj. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ezen a fórumon sok mindent lehet olvasni a kuvaszról, főleg tenyésztők írnak ide:

[link]


és külön topicjuk van "kuvasz és gyerek" témakörben:

[link]

2013. máj. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

A fent említett fajták (labrador, golden retriever, bobtail) barátságosak, de egyikük sem házőrző, zsebre tett kézzel besétálhat a betörő.


A kérdező pedig "jó házőrző"-t tart kívánatosnak - joggal.



A németjuhászt ajánlom, mert egyrészt kiváló házőrző/testőr, másrészről családi kutya, imádja a gyerekeket. Igazi mindenes.

A németjuhász minden kutyafajta jó tulajdonságait egyesíti önmagában.



Németjuhászom volt, most kuvaszom van.



Csatlakozom az előttem szólóhoz, szerintem minden csak nevelés kérdése.

Ellentétben a tévhitekkel, a kuvasz intelligenciája, problémamegoldó képessége messze felülmúlja a bírálói képzeletét.

2013. máj. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
Engem is megdöbbent, hogy milyen sok tévhit van a kuvaszokkal kapcsolatosan! Nekünk volt már több fajta kutyánk jelenleg egy gyönyörű kuvasz kan gazdijai vagyunk párommal és két gyermekemmel (7 és 5 évesek). Az biztos, hogy következetes nevelés és határozott személyiség kell hozzá. Önálló személyiség amit tiszteletben kell tartani, és tudatosítani kell neki, hogy ki a főnök. Nem erőszakkal, hanem határozott magabiztos fellépéssel! Nagy igazság az is, hogy megbízható helyről törzskönyvezett kutyát javasolnék mindenképen! Én több mint egy hónapig kapcsolatban voltam a tenyésztővel és olyan vehemenciájú kiskutyát választottunk közösen aki nekünk való. Imádja a gyerekeket, nagyon óvatos velük, de mindig felügyelettel játszhatnak a kutyával. Ha folyamatos a határozott fellépés, akkor különösen nem próbálkozik a hatalom megszerzésre. Én nem tartom kifejezetten egygazdás kutyának - tudom, hogy a szakirodalom is ezt mondja -,de nevelés kérdése, főleg ha tudatosítva van vele, hogy a rangsor legalján van az ő helye a családban. Házörzésre nem kell tanítani nagyon mélyen beléjük van kódolva, hogy védjék a területet a családot az értékeket. Nagyon kiváló helyzetfelismerő képessége van akire a gazdi rábólint az bejöhet a portára, de csak az. Nagyon csodálatos kutyák, becsüljük meg! Ha az ember tudatosan, megbízható helyről választ és törődik a kutyájával határozott magabiztos a fellépése, akkor nyugodt szívvel ajánlom még családosoknak is. A szukák nyugisabbak, ha az ember bizonytalan magával szemben.
2013. jún. 19. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

"A szukák nyugisabbak, ha az ember bizonytalan magával szemben."


Cáfolom. A mi kuvasz szukánk túltesz sok kanon önfejűségben, akaratosságban. :)

2013. jún. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
szukát kell tartani, a szuka nagyon jól kezelhető, imádnivaló, a kannal lehetnek problémák.Viszont szukába is vannak nagyon agreszivek de nevelés kérdése az egész
2013. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Vérbeli kuvaszos vagyok nagyon rosszul esnek azok a kritikák amik a fajtát kritizálják. Az biztos hogy nagyon jó házőrző, ha nem hatástalanítják akkor az élete árán is megvéd. Nálunk éjjel az ajtó előtt alszanak, ember legyen a talpán aki bejönne a házba. Ha este mész ki az udvarra vagy jösz haza akkor jobb szólítani őket, hogy tudják, hogy te vagy ott mert nagyon gyors nesztelen a támadása, nem érdemes kockáztatni. Ezt figyelembe kell venni.
2013. jún. 22. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!