Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3hónapos a yorkink, de a...

3hónapos a yorkink, de a szobatisztasággal van egy kis bajunk. Van hogy a helyére intézi el a dolgát van hogy nem. Hogyan tudnám teljesen rászoktatni? Melyiket tanácsoljátok:újságpapír, pelenka vagy alomtálca?

Figyelt kérdés
2013. máj. 16. 12:46
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
a kettő együtt (pelus és kint) abszolút de nem fog menni. ugyanazt javaslom amit a többiek. türelem, idő és nem lesz baleset. pelenkát hagyni, sűrűbben kivinni, illetve ha rajtakapjátok benti toalettje végzésekor lerohanni vele és/vagy jelképesen (tehát nem dörgő hangnemben) kinyílvánítani a nemtetszéseteket. ez hogy pelus is meg kint is, a kutya számára tökéletesen következetlen és érthetetlen kérés. (most nem firkálom le a hosszas magyarázatát a dolognak.) de lényegében legyen elég annyi "most akkor mi van? egyszer -kint- bárhova lehet, bent is lehet, de ott nem lehet bárhova? miért?" ezt a kutya szinte képtelen értelmezni. szóval sűrűbben vigyétek ki illetve hagyjátok a pelenkát mert azzal csak összezavarjátok. ráadásul késleltetitek is a szobatisztaságot. lehet hogy amúgy mostanra (egy két baleset után) már totál szobatiszta lenne ha nem zavartok be az pelenkával.
2013. máj. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Most nem értem mit vársz egy 3 hónapos kutyától, aki 1,5 hónapja van nálatok???


Egy csomó mindent nem tanult meg az anyjától, amit meg kellett volna, szegény tök analfabéta KUTYÁBÓL...


Mellesleg kutya függő. Az enyém most 8 hónapos és most mondom, hogy 80%-ban szobatiszta. Kérdeztem az állatorvost, azt mondta, van akinek nehezen megy, de nem kell rástresszelni, mert csak a kutyának teszünk rosszat. Hagyjuk a maga tempójában felnőni. Úgyis kiszokik teljesen, mert ott bulibb nekik a dolgukat végezni.

2013. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem vagyok "rá stresszelve" nem is bántjuk ha véletlen bent rossz helyre teszi a dolgát,csak feltettem egy szimpla kérdést...a fura az h mikor panelba van akkor a pelusra intézi mikor a kertes házba akkor a szőnyegre :/
2013. máj. 17. 12:12
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez nem vigasz ugyan, de talán a panelben a kö miatt, a kertesben a szőnyeg olyan mint a fű...


Nekem 8 hónapos volt amikor szobatiszta lett, igaz én nem kertesházban lakom és bizony az utolsó oltásokig nem vittem ki a kutyát, még pisilni sem, mivel nem óhajtottam semmit öszeszedni, inkább legyen később szobatiszta..

2013. máj. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

8hónaposan??Akkor nem aggódok van még bőven ideje tanulni :) Ennek örülök :) Sokan mondták hogy már tudnia kéne,de egyem meg még kölök,jó mondjuk tudja hogy ül,fúj,gyere és szépen sétál,zebránál meg áll,a bicikli kosárban szépen ül nem ugrál :) De akkor kitartó maradok továbbra is :) Köszönöm a választ :)

ui.:nekünk azt mondták hogy a harmadik oltás után vihetjük utcára,vittük és (lekopogom) semmit nem kapott el,és nagyon imád sétálni/futni :) imád a fűben trappolni :)

2013. máj. 17. 12:40
 16/21 anonim ***** válasza:

...már 3 éves a jómadár, és azóta csak 1-2 baleset történt, heveny hasmenésből kifolyólag:)


Bizony nagyon ügyes, okos kis kutyák, ha odafigyel rájuk az ember könnyen és gyorsan tanulnak!

2013. máj. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
A tiétek is kleptomániás?Vagy ez egyed függő? :D
2013. máj. 17. 15:15
 18/21 anonim ***** válasza:

a szobatisztaság "helyzetfüggő". jellemzően a kisdolog szkott nehezebben menni (durva hasmenéses baleset még egy felnőttnél is előfordulhat az más tészta) az aki pl. otthon dolgozik tehát ráér a kutyával leszaladgálni, sokkal hamarabb lesz a kutya szobatiszta. de ez valójában nem mást jelent mint azt hogy a kutya a sűrűbb levitellel el tudja mindig végezni amikor kell. ez minimum 5-6 alkalmat jelent és a kutya ekkor kb. 5 hónapos (tehát nehezen hiszem el hogy a dolgozó gazdinak több órán keresztül lakásban egyedül maradt 3-4 hónapos kutyája valóban vissza tudná tartani) . 8 hónapos kortól tudják már valamennyire visszatartani ami azt jelenti hogy a napi 3szori levitelel maximum csak elvétve történik baleset. ugyanakkor a pelus és a kinti egyben borzasztóan be tud zavarni. tehát vagy egyik vagy másik. a kettő együtt csak nagyon nehezen megy.


ha a kleptománia alatt azt érted (tudom nem nekem szólt a kérdés) hogy a kölyök elcsór dolgokat ami nem az övé, ez szimpla neveletlenség.

2013. máj. 17. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Igen ezt értettem alatta,rászólok,és meg csapom a fenekét ha vmit el lop,majd jó 10-15percig észre sem veszem h a közelembe van,tudja h rosszat csinál mert lefekszik és csak néz,de újra és újra megcsinálja :(
2013. máj. 19. 14:45
 20/21 anonim ***** válasza:

Mem, nem lopós, bár a szennyesválogatásnál sűrűn ott oldalog mellettem, mert a zoknik a gyengéi:) Viszont a férjem folyton a levetett cipőjébe rakja a zokniját, ahhoz hozzá sem nyúl:)

De előzőnek igaza van, ha rászólsz az elején, hogy ami tilos az NEM! akkor az nálunk soha nem!

Mikor odakerült akkor a virágföldet is túrta, erről is simán letiltottam.

2013. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!