Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám bedurvul, mit tehetek?

Kiskutyám bedurvul, mit tehetek?

Figyelt kérdés
Ha kiengedem a nyílt fűre, rögtön 'bezsong', nem nagyon hallgat rám, rohan, mint az őrült, pláne, ha a gyerekek futnak előle (mert megijednek, ha fut feléjük). Három napja van nálunk, már elég jól hallgat a 'nem'-re, de ilyenkor nem tudom lenyugtatni. Mit tanácsoltok?

2013. máj. 16. 16:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen idős?
2013. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

Ha fél évesnél fiatalabb, akkor még megpróbálhatsz olyat, hogy az orrára koppintasz. Így előbb-utóbb megérti. Jó tanács: közben ne ordibálj, meg ne koppints erőset. Csak mondj egy határozott "nem"et.

Ha idősebb már, nincs garancia arra, hogy megváltozik.


Látom, hogy írtad, a gyerekek félnek tőle. Mégis melyik korosztály? A nagyon kicsik? Esetleg bíztatsd a gyerekeket, hogy nem harap meg ilyesmi... Ha elfutnak előle, a kutyád önbizalma romlani fog.

2013. máj. 16. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 nap még semmi. Először úgy engedd ki, hogy nincsenek ott gyerekek. Pont elég új inger éri így is. Legyél vele picit türelmes. Később pedig mondd meg a gyerekeknek, hogy nem bánt és ne fussanak, mert ez persze, hogy ingerli a kutyát. Amúgy se szabadítanám rá olyan gyerekekre, akik félnek tőle.
2013. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az én staffordom is ilyen volt...

csak annyi különbséggel hogy megette őket :D

2013. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Most 9 és fél hetes. A gyerekek az öcsém és a húgom, 3 és 5 évesek, nemigen tudom elkülöníteni őket a kutyától, bár próbálok félrevonulni vele. Csak akkor ijednek meg, ha játékból szaladni kezd feléjük. Hiába mondom nekik, meg kapom el őket. Ha rászólok a kutyára, felhagy az üldözéssel, de nem nyugszik le. Most itt alszik a lábaimnál... :)))

2013. máj. 16. 17:01
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha rászólsz és abbahagyja, az már több mint csodálatos egy 9 és fél hetes kutyus esetében :)
2013. máj. 16. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Óh, ez bizalmat öntött belém. :)
2013. máj. 16. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:

valóban az egy jó dolog hogy a kutya leáll. viszont az a baj hogy a kiskölykök szoktak harapdálni és bizony ennyi idős gyerekeknek az fáj. tudom, mert én is ilyen idősen nagyon nagyon féltem a kölyköktől is. egy gyermek pedig nem tud olyan határozottan rászolni egy szeleburdi kölyökre hogy ne harapjon. itt az a megoldás hogy a gazdi szépen odamegy rászól a kiskölyökre hogy nem, majd ellenkező irányba fordítja, kicsit lök egyet a pópóján és ennyi. a kölyök az első pár duzzogós lépés után úgyis talál majd más elfoglaltságot, főleg ha vannak játékai.


ugyanakkor ne feledjük hogy a kiskutyát ilyenkor valóban sok inger éri. mindenfele menni akar (jó, mert kiváncsi) , mindennel játszani akar (főleg ami mozog, ezesetben a gyerekekkel is) és mindenbe bele akar harapni.

2013. máj. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!