Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tettetek volna a helyemben...

Mit tettetek volna a helyemben, ti hogy éreznétek ezek után?

Figyelt kérdés
Egy falu eldugott utcájában lakunk, előttünk van egy nagy mező, oda szoktam vinni a kutyákat futtatni, meg játszani. Ma sem volt ez másképp, de nem láttam és 2 macska ült a mező közepén.Az egyik elszaladt, de a másik felvette a harcot a 2 kutyámmal. (német juhász fiú, spániel lány) A spániel egy idő után megunta és otthagyta a másik nem. Egyébként szófogadó a kutya, ha hívom jön stb. de most mintha elvesztette volna a fejét, annyira felizgatta a macska. ezután elindultam, gondoltam biztosan jön majd utánam, mert mindig jön, de nem jött. Láttam, hogy nagyon karmolászik a macska, nem akar elmenni, de a másik pillanatban nagy nyávogást hallottam, majd a kutyám örömmel hozta a szájában a meghalt macskát. Bánt, hogy nem tudtam semmit tenni, és meghalt a macska. (A kuyának nem lett semmi baja)
2009. okt. 2. 11:20
1 2 3
 1/27 Winner of Royal Hill ***** válasza:
76%

Hát szegény cica így járt:S Ha a tulajdonos hiányolja én szívesen adok neki helyette 4-et!

Egyébként legközelebb addig ne engedd el a kutyát amíg a macskák el nem takarodtak.

2009. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
57%
Miért nem egyből oda szaladtál? Miért a másik irányba indultál el? Megbüntetted a kutyust? Sajnálom szegény cicát, de legalább a kutyádnak nem kaparta ki a szemét.
2009. okt. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
85%
Egy kutya nem kutya, kettő már több a soknál...Egy macska "kapacitásához"... Szegény pára...
2009. okt. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez sajnos "tapasztaltabb" kutyánál 1másodperc :-(

Egyszer történt velem hasonló:

Kint voltam a hátsó kertben (cseresznyét szedtem /kis fáról) ott volt mellettem a németjuhász keverék kutya amikor jött a (kedvenc) cicánk. Csibész egyetlen mozdulattal elkapta a nyakát megrázta és már vége is volt...

2009. okt. 2. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
73%

Ha annyira ostoba a macska, hogy nem menti magát, akkor előbb-utóbb úgy is végez vele valami. A természet kegyetlen, ez van.

Ha már itt tartunk, én nézetnék egy veszettséget is, az agresszív viselkedés gyanus...

2009. okt. 2. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:

1.nek: nem tudom volt-e gazdája, szerintem nem

2. nak: azért mert eleve ott voltam mellettük, de akármit csináltam nem hagyta ott, ezért mentem a másik irányba, hátha utánam jön. Mikor odahozta nekem macskát, akkor szidtam csak le, és haza is mentünk. Később már úgyse tudta volna miét szidom...

2009. okt. 2. 11:35
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
2. vagyok. Hát akkor úgy sem tudtál volna semmit sem tenni, ez miatt ne is érezd magad rosszul. Lehet, ha a németjuhász egyedül lett volna, akkor nem is öli meg a cicát, de a 2 kutya az már falka. Az én kutyusom is ilyen, ha látja, hogy 2 vagy több kutya összeugrik, akkor beszáll, de ő nem kezdeményezi a balhét, de ha már kialakult a gubanc, akkor ott van. És olyankor nem fogad szót sem. Az én kutyám egy 25 kilós bullterrier, ha baj van, 1 kézzel kikapom a tömegből és elrángatom, de a te kutyádat felemelni sem lehet, szóval tényleg semmit sem tudtál volna tenni. Szegény cicusnak ez volt megírva.
2009. okt. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
80%

A vadászösztön mindennél makacsabb! Nos nem vagyok macskapárti, de ez van. A mi kutyánk 8 hetesen levadászott egy fecskét... Hát ez van. A természet kegyetlen. Ez agresszív viselkedés?! Ez "csak" ösztön. Szerintem semmi baja nincs a kutyának, nem értem mit kell ezen itt rágódni. A fecske miatt én is kiborultam, de csak azért, mert még kicsi, és nem tudtam, hogy lehet-e valami következménye. Az álaltorvost sipogva hívtam, erre ő "kinevetett" és azt mondta, hogy a fecskének lett a nagyobb baja. Azért ne felejtsük már el azt, hogy a kutya ragadozó volt!! Az ösztönei pedig működnek!

Aki azt írt, hogy legközelebb akkor engedd el, amikor eltüntek a macskák, azzal egyetértek. A mi régi kutyánk, patkánytól elkezdve, vakond, nyúl stb, mindent hozott nekünk a séta után. Volt, hogy ott figyelt a nyest az ajtó elött.. 15 évig volt velünk, és jó kutya volt!!

ÉS ha a macska erősebbnek hiszi magát egy német juhásznál...

2009. okt. 2. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
75%
A macska nem erősebb a német juhásznál, csak más eszközei vannak...Itt nem váltak be, az erőfölény miatt! Simán kikaparhatta volna 1 kutya szemét!!!
2009. okt. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha a macska nőstény volt lehetséges hogy ott voltak valahol a környéken a kölykei és azokat védte. A macskára tényleg nem jellemző hogy a semmiért harca száll egy kutyával, hacsak nincs sarokba szorítva, de ez egy mezőn kizárt.

Ha tényleg voltak kölykei és azok nem elég nagyok, akkor valószinűleg azok is elpusztulnak az anyjuk nélkül.

Szerintem próbáld meg a kutyát nevelni hogy minden helyzetben szót fogadjon. Egy német juhászt meg lehet tanítani. Erre lett kitenyésztve. A pásztor sem örül ha a kutyája a nyáj őrzése helyett macskát meg mókusokat kerget. vagy ki tudja hány emberrel kevesebb élne ma ha Mancs nem fogad szót.

A spektrumon szokott lenni egy műsor, aminek a címe a póráz két végén. Onnan lehet jó ötleteket meríteni az otthoni neveléshez. De a legjobb lenne ha szakemberhez tudnál fordulni vagy legalább olvasnál a kutyaneveléssel kapcsolatban szakirodalmat.

Sokszor fárasztó, de igazából jó szórakozás a kutyaidomítás. A kutyák is boldogabban lennének hogy foglalkozol velük a sétán kívül és hogy feladatokat kapnak. Szerintem Te is jobban éreznéd magad legközelebb hasonló helyzetben ha a kutyád hallgat rád és akkor sem bántja a másik állatot ha az kutya női rokonait ócsárolja vagy egyéb módon beszól neki. :)

2009. okt. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!