Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem szeret velem dolgozn...

Miért nem szeret velem dolgozni a kutyám?

Figyelt kérdés
Egyszerűen ez a kutya semmit nem szeret csinálni azon kívül h teng a parkban és emberekhez szaladgál.Frizbizni szeretnék vele de arra sem igazán pörög fel,engedelmes gyakorlása sem hozza lázba pedig egy napig nem evett és úgy gyakoroltam vele hátha...trükkök sem igazán szal semmi,agilityzni is csak kajáért.Mit csináljak,tudom h én vagyok a hibás de úgy fel tud ezzel idegesíteni főleg h munkakutya..
2013. máj. 17. 16:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
A tereléssel mi a helyzet? Próbáltátok már?
2013. máj. 19. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem..arra sajnos nincs pénzem:/ pedig szívesen vinném.
2013. máj. 19. 16:07
 13/17 A kérdező kommentje:
és járunk kutyaiskolába..
2013. máj. 19. 16:08
 14/17 anonim ***** válasza:
Érdemes lenne elvinni csak egy alkalomra, hogy vajon a birka mellett is ilyen, vagy akkor pörög?
2013. máj. 19. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Na akkor egy terelő ösztön próbára lehet elviszem, hátha Őnagysága mutat vmi lelkesedét..én még ilyen halál nyugodt kutyát életembe nem láttamXD
2013. máj. 19. 18:29
 16/17 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, aki a terelést javasolta. Nekem mudim van, nála is ezek a gondok vannak, de birka mellett mintha kicserélték volna. Mondjuk szerintem ő sokkal jobban pörögne más gazdival, csak az én lassú,megfontolt természetem kombinálva azzal, hogy nem tudtam semmit a sportkutya felkészítésről, nem volt rá jó hatással.
2013. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

:):):)

tényleg nem értik :)

hát bizony a leírt szöveg értelmezése továbbra is probléma, igaz az értelmes,félreérthetetlen,és egyértelmű leírás is problémás:)

mit szeret csinálni : a te kutyád 1 éve ,mégis eddig mit csinált??

emberekhez szaladgál: mert kölyök még, mert megengeded neki,és mert ők érdekesek a számára.

frizbizni szeretnél vele ,de ő nem ??

engedelmesség gyakorlása nem igazán kedv kérdése, és nem kell ,hogy lázba hozza a kutyát ! neki ez nem öröm :) főként egy ideges gazdi mellett . és még kölyök kutya !!!

ha engedelmességet gyakorolsz ,az mindíg komoly, nyugodt,és összeszedett embert kíván :)

trükkök tanítása :)minek ?? hogyan ?? ha még nem fogad szót ???

a rosszul megtanított trükkök kijavítása ,nagyon hosszú idő, sok fáradság és sajnos ,nem működik jutifalattal :(

külső segítséged meg van ,hiszen jársz kutyasuliba ,ezt írtad.

akkor pedig ezeket a kérdéseket ,miért nem ott teszed fel, ahol talán ismernek téged, a kutyád,és a körülményeket is?????

a munkakutya pedig egy fogalom ,nem pedig viselkedés fajta !!!

nem minden kutya munkakutya, de minden munkakutya kutya !

azaz ,egy kis keverék lehet elsőrangú munkakutya,és egy törzskönyves, jó szülői hátterű, terelő kutya : puli,pumi,mudi,ausztrál juhász, border collie,stb is lehet egyszerű kanapébajnok, és semmi más, egyszerűen nem alkalmas másra:) ez nem a nevelésétől függ !!

ez inkább genetikai .

sok a szép vadászkutya, de vajon melyikkel vadászna igazán egy vadász???

szépek a huskyk, de 100-ból ha 1 bírná a szánhúzást!

2013. máj. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!