Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyust válasszak?...

Milyen kutyust válasszak? Lejjebb írom a kritériumokat.

Figyelt kérdés

Nemsokára egyetemre megyek, és elköltözök itthonról egy kertes házba. Mivel rossz tapasztalatom volt a betörőkkel, ezért mindenféleképpen szeretnék egy kutyát.

Olyan kutyust szeretnék, ami nem nagy, de nem is kis termetű, de mégis tekintélyparancsoló és az emberek félnek tőle. Nem szeretnék kajára havi 15-20.000 Ft-nál többet költeni (nem is tudnék), ez az oka amiért ódzkodom a nagyon nagy testű kutyusoktól, mert amit csak tudok azt meg szeretném adni neki !! Nőstény boxeren gondolkodom erősen, tudom hogy nagy a mozgásigénye, időm is lenne rá, ez nem probléma !

Esetleg tudna még valaki valami hasonló kaliberű kutyust ajánlani?

(Pit bull, Staffi, Argentin dog kizárva !)


előre is nagyon köszönöm a válaszokat :)


2013. máj. 20. 00:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
A kutyát simán megmérgezik mérettől függetlenül, ha annyira be akarnak menni. Csak ezért ne legyen kutyád, mert a fajtiszta boxer árából bőven kijön egy riasztó, ami lássuk be, hogy nagyobb biztonságot nyújt és még orvoshoz sem kell vinni.
2013. máj. 20. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Jelezném, ha a kutya tanítva van, hogy csak a gazdijától fogadjon el ételt, akkor nem lehet megmérgezni!!! Szerintem egy állat a méretétől válik igazán tekintélyparancsolóvá :) A pit bullok nagyok jó kutyuk, nagyon okosak, persze sokat kell velük foglalkozni, de ez mondjuk minden kutyára igaz. Esetleg menj be egy menhelyre és válassz egy keveréket. Ők is nagyon jók, valamint a menhelyi kutyuk roppant hálásak tudnak lenni.
2013. máj. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

menhelyről válasz fekete kutyát!

sokan félnek a fekete ebektől mert olyan démoniak


egy cikket olvastam,hogy a fekete kutyákat kevesen fogadják be azért is van több belőlük a menhelyen,félelmetes démoni a külsejük :D

bár szerintem mindegyik szép! mint félelmetes

2013. máj. 20. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is fekete kutyám van, labrador keverék, csak 30 kg, de minden ismerősünk nagyon fél tőle. Van benne valami kis masztifos vonás, mert a pofája megnyúlt és nagy tokája van.
2013. máj. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

4-es vagyok, valami ilyesmi:

[link]

2013. máj. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

nagyon nagyon szépen köszönöm az eddigi válaszokat!

Természetesen járni fogunk kutyaiskolába, nem fogadhat el csak úgy mindenféle jött-menttől kaját s:

megvallom őszintén, nekem eddig rossz tapasztalataim vannak a menhelyi kutyusokkal :/ félénkek, vagy a lelki trauma miatt pont hogy agresszívak voltak mindig.. nektek ezek szerint szerencsétek volt, nekem valahogy a menhelyi kutyás dolog nem jön össze :/


a riasztóra visszatérve; remélem ezt csak viccnek szántad :D én nem csak azért akarok egy kutyát hogy megvédjen a betörőtől, nekem ez úgymond csak egy plusz extra :) gondoskodni szeretnék róla, és szeretni. ezt egy riasztóval nemigen lehet megtenni :D

2013. máj. 20. 14:01
 7/13 anonim ***** válasza:
a boxer nagyon cuki. ha lehetne itthon kinti-benti kutyám, talán én is őt választanám. viszont szerintem nem túl ijesztő. bullterrier..?:D gondolom nemsz akarsz meg hát ugye ellopnák..de amúgy a boxer ezek szerint kinti kutya lesz? én nem tartanám csak kint.
2013. máj. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Hát boxer... minimum 4 boxeres ismerősöm van. Azok a kutyák hamarabb nyalnak halálra, minthogy megvédjék a házat. :) De társnak tökéletesek. :)
2013. máj. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

úú nekem a bullterrier nagyon de nagyon nem tetszik :/ nekem olyan, mint egy nagyra nőtt patkány (sajnálom, tudom ez erős volt :$)

perszeee, kinti kutyi lenne, hatalmas a kert :O

egyedül ha hó van, akkor lenne a mellékhelységben hogy ne fázzon meg és ilyesmi..

nem szeretném egyáltalán hogy agresszív kutya legyen, direkt szokatom majd a gyerekekhez is, csak ha a területére valaki bemerészkedik, akkor azt igen is harapdálja meg egy kicsit s: nem fogom halálra kényeztetni, fegyelmet fog tanulni, játékos természet ide vagy oda :D ezt minden kutyából ki lehet hozni, legalábbis szerintem.


mindenesetre várok még ötleteket, mindent szívesen fogadok, de tényleg !!

2013. máj. 22. 19:55
 10/13 A kérdező kommentje:

ha velem szembe egy ilyen kutyi jönne, lehet kicsit megfagyna bennem a vér... :DD


[link]

2013. máj. 22. 19:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!