Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van 1 4 hónapos szuka német...

Van 1 4 hónapos szuka német juhászkutyám akit ha elviszek sétálni és bármilyen idegen ember felé nyúl, megakarja simogatni, elkezdi támadni de nem akárhogyan. Ez mennyire normális?

Figyelt kérdés
valamint ha a házba is bejön valaki elkezdi támadni . ez jó tulajdonságra utal vagy valami rosszra ?
2013. máj. 20. 13:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakértő, de bárhogy nézem, ez nem normális dolog. 6 éve járok kutyás társaságba, és még soha nem kapott felém egy idegen kutya sem simogatáskor. Nem hogy kölyök, de felnőtt sem.
2013. máj. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

attól függ, ugyanis hiába vagy 6 éve kutyás társaságba, ha a kutya bizalmatlan típus és főleg engedély nélkül akarod tapizni, valamilyen szinten normális ha odakap. tulajdonképpen valahogyan neki is jeleznie kell hogy kössz de senki nem kért belőled. sokan elfelejtik hogy a kutyák számára nem az a normális amikor felé megyünk, fölé hajolunk, izgatottan dumálunk hozzá és már nyúlunk is. viktoria stilwel előszeretettel mutatta be a kistestű gazdáknak hogyan érzékeli az ilyesmit a kutyák. a gazdinak le kellett négykézláb lapulnia a földre mire viktoria fölé egyenesedett és harsogva furán hadonászva kommunikált feléjük. sokan már a puszta föléjük egyenesedésre kijelentették hogy bizony eléggé kellemetlen.


a kutyának az a normális ha nem állnak fölé, nem lesnek bele a szemében ,képébe hogy jajj de cuki, mert ez főleg felnőtt kutyáknál tulajdonképpen nem mást jelent mint hogy "meg akarlak támadni". ezeket a bemutatkozásokat az emberek részéről a felnőtt kutyák maximum megszokják, de számukra totál kellemetlen.

a kutyák számára az a normális ha a közeledő fél nem fenyegető. tehát ne legyen magas, ne tárja szét a karját, ne legyen harsány stb. ezért is van az hogy pl. a megadó kutya mindig leszegett fejjel közelít a másik felé, ezzel kisebbnek mutatva magát illetve jelezve hogy megadja a tiszteletet és nem akar balhét. de persze ezt oldalakon át lehetne taglalni.


én amondó vagyok hogy ha idegen az utcán nem megfelelően viselkedik akkor legyen oly kedves kikerülni titeket illetve kerüljétek ti ki. a kutya minden olyan reakcióját határzottan és szigorúan ám de nyugodtan tiltsd. tanulja meg hogy legyen semleges az idegenek irányába. ha mindenképpen szeretné megsímogatni akkor tegye meg a kutyáért hogy leguggol és közben rád nézzen, ne a kutyát hesszelje. ezalatt te szintén tiltsd a nem megfelelő viselkedést. ha szimatol a levegőbe azt dicsérd. ha közelít szintén dicsérd, és akár tetszik akár nem meg kell várni hogy a kutya a saját tempójában közelítsen.


én javaslom hogy minél több ismerőssel (a legjobb ha a kutya számára idegen) gyakoroljatok így az utcán, hogy sétáltok és egyszercsak egy idegenbe botlotok. az csak jó ha az idegen minden pozitív viselkedésnél jutit dob a kutyának, illetve ha a kutya a közelébe ment akkor kézből adja. ha már ez láthatóan jól megy akkor fokozatosan óvatosan lehet szoktatni a kutyát a (sajnos) általános harsány módszerhez. bár az igazat megvallva kérdés mik a későbbi terveid a kutyával. mert lehet hogy jobb ha csak szimplán semleges lesz a járókelőkkel. nem tudom mióta kötelező minden idegennek a más kutyájára cuppannia mint valami állatkerti simogatóban?


ha házhoz jön az idegen véleményem szerint itt is érdemes mérlegelni. ha családtag, nagyon közeli barát akkor a jutis finoman megbarátkozós módszert ajánlanám. természetesen nem kérdés hogy itt is tiltjuk a nem megfelelő viselkedést.


ha olyanok a körülmények esetleg a munka hogy viszonylag valóban idegenek is megfordulnak, véleményem szerint a semleges módszer lenne a legjobb. tehát hogy a kutya tanulja meg hogy nem feladata az ügy kezelése. ilyenkor ha a kutyus ugat, jelez akkor ne tiltsad szigorúan, ugyanis ez egy jó tulajdonság ha nem haverkodik mindenféle jött menttel. ilyenkor szólj rá szigoruan és határozottan de nyugodtan hogy "sss". és finoman küldd el. magyarán, "kössz innen átveszem ". sok helyen azt mondják hogy ilyenkor zárjuk el a kutyát, én nem teljesen értek egyet a dologgal.

2013. máj. 21. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
24%
német juhászod van ! német juhászkutyák nem ölebek , szerintem mázlista vagy hogy ilyen kutyád van , ez a jó kutya aki nem pacsizik le idegenekkel de azt tanítsd meg neki hogy ha jelen vagy akkor ne támadjon ugasson senkit, nem kell idegenekkel megbarátkoztatnod meg hogy jutizák le ez nem jó később akkor könnyen megmérgezhetik , tanítsd meg neki hogy ha jelen vagy ne ugasson senkit ennyi... még valszeg nem tart "falkavezérnek" azért is támad de majd idővel... azért vidd sokat emberek közé
2013. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!