Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez nagyon rossz lenne a kutyának?

Ez nagyon rossz lenne a kutyának?

Figyelt kérdés
Nagyon szökős a kutyám és ezt már a szomszédok se tűrik. Ivartalanítva van, naponta 3-4 órát sétálunk+ 1-2 órát tanítom trükkökre. Minden megkap, jó minőségű táppal etetjük, megvan az összes oltása, ápolt bundája van és van vele foglalkozva, rengeteg szeretetet kap. Hallgat is rám és ha kint vagyok vele akkor esze ágába sincs kimenni, de ha bejövök a házba akkor már indul. Amúgy nagyon okos kutya az alap dolgokat tökéletesen tudja és bármilyen trükköt megtanul, sétánál ha szólok már egyből ott van a lábamnál. És arra gondoltam, hogy CSAK éjszakára megkötném, meg előfordul, hogy egész nap nem vagyunk otthon és akkor. Nagyon félek, hogy egyszer ráhívják a sintért vagy megmérgezik, a kerítés meg már 3x átépítettük és már azt se tudom, hogy hol megy ki. Kennel nyár vége felé lesz neki, addig viszont nagyon rossz lenne neki a lánc? Séták és foglalkozás mellett és CSAKIS ÉJSZAKÁRA!
2013. máj. 20. 17:39
 1/8 A kérdező kommentje:
És mielőtt kapnám a leszólásokat meg, hogy milyen felelőtlen vagyok. Találtam ezt a kutyát ki volt rakva az út szélére és az életét mentettem meg. Utána annyira megszerettem, hogy nem volt szívem új gazdit keresni neki. Most 3 év körül van..
2013. máj. 20. 17:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tudjátok beengedni estére mondjuk az előszobába?

De a leírtak alapján szerintem nem lenne belőle semmi gond erre a pár hónapra. Ha elég hosszú a lánca akkor nem sokkal rosszabb neki, szinte mintha szabadon lenne.

Arra ügyeljetek, hogy legyen egy olyan hely ahová behúzódhat, ha esetleg esne.

2013. máj. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem átmeneti megoldásként működhet. És ha futóláncot használtok, akkor még mozgástere is van.
2013. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Aliz2424 válasza:
Szia! Nyugodtan kosd meg a kutyusodat de szèp lassan szoktasd hozzà! Minden nap egy kicsit kossd a kutya olhoz! Màr ha van neki... Aztàn lassacskàn szoktasd rà! Milyen kutyus? Mennyi idos? Sajnos èn 2 napja vesztettem el a kiskutyam 12 èves volt de nekem szoba kutya volt! Egyutt aludtunk mindent egyutt csianltunk szinte! :( Nagyon hiànyzik! Vigyàzz a kutyusodra nagyon! Hasznalj ki vele minden percet!!!
2013. máj. 20. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen! És azt is, hogy megértitek:) Van neki lánc, ma éjszaka már meg volt kötve 7-8 méteres futólánc amúgy. És nem a kert hátsó végébe van, hanem előrébb szóval kilát az utcára és a bejárat ajtóiig is el tud jönni.+ van kutyaól ahova el tud bújni.

Utolsó: Nagyon sajnálom:( Tudom, hogy most mit érzel, de gondolj arra, hogy nagyon szép élete volt (és hosszú is..) és te mindent megadtál neki, és ezt sok kutya sajnos nem kaphatja meg. Utána pedig, ha már úgy érzed, hogy sikerült feldolgoznod akkor fogadj be egy másik kutyust (vagy ha nem kutyust akkor más állatot), hidd el idővel jobb lesz!:)

2013. máj. 20. 18:00
 6/8 A kérdező kommentje:
Amúgy még ma éjszaka nem volt vele semmi gond, néha kinéztem hozzá pihengetett és el volt magának. Reggel pedig elengedtem. De ha nincs láncon akkor meg éjszaka is meg világot látni. Amúgy 3 év körüli és valamilyen keverék. Sose tudtam eldönteni róla, hogy milyen:D
2013. máj. 20. 18:03
 7/8 anonim ***** válasza:
Nyugodtan, de legyen menedéke ott, ahol megkötöd!
2013. máj. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Aliz2424 válasza:
Kedves kèrdezo! :) Koszonom az egyuttèrzèsedet! :) Van 2 Nyuszkom! :) De kutyust màr nem szeretnèk.... Nagyon rossz ha elveszitesz egy ilyen kis baràtot, foleg hogy nekem lakàsban volt... Egyutt aludtunk mindent egyutt csinàltunk szinte! :/ Szoval most elèg nehèz nèlkule de màr sokkal jobban vagyok! :) Remèlem jol van a te kis szokos kutyusod is! :)
2013. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!