Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Figyeljetek! Mit tegyek?

Figyeljetek! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Leesett a csivavám az ágyról nagyon megijedt! Gyorsan magamhoz vettem és olyan mintha sokkot kapott volna remegve bámul. Mikor ugy láttam h kicsit megnyugodott letettem és ugy kezdett el menni mintha béna lenne akkor felvettem azota fogom nem fáj semmije de sokk hatása alatt van még szerintem. Mivel oldhatom ezt az állapotot????
2013. máj. 20. 18:47
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Semmi baja ninc szerintem mostanára. Haggyad pihenni. nem kell pálinka. utána játszál vele a földön


ui: ne menjen többet az ágyba, mert legközelebb bele is halhat! Írj hogy mi lett privibe

2013. máj. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Inkább ide irok hogy a kevésbé kedves hozzászólok is "megnyugodjanak"! Nincs már semmi baj, szomorú kicsit de megnyugodott!! Nem fáj semmije! :)
2013. máj. 20. 19:21
 3/8 anonim ***** válasza:

akkor valószínű csak megijedt az eséstől..


én sem javaslom,hogy az ágyra felmenjen ezek a pici kutyák könnyen kaphatnak sérülést ha leesnek az ágyról,bele halni nem hinném,hogy bele halna,de a lába eltörhet vagy végülis bármilye..

2013. máj. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha felkapod rögtön azzal csak megerősíted a megijedését.Nem kellett volna felkapnod,csak nyugodtan végigtapogatni,hogy fáj-e valamije.Ha nem(ez nyilván látszik),akkor hagyod hogy menjen tovább az élete,ha valamelyik testrészére érzékenyen reagál,akkor meg irány a doki.

Hacsak nem emeletes ágyról zuhant le,nagyon kétlem,hogy bármi baja lenne.De fent leírtam,hogy tudod megállapítani.


A lényeg,hogy TE ne ess pánikba,ne dédelgesd feleslegesen,mert csak erősíted a pánikolását.

2013. máj. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Ha nem kezdesz el Te is pánikolni, akkor szerintem semmi nem történik. Nekem is kistestű kutyám van, ő is szokott bénázni, és ő is esett már le innen onnan. Persze, hogy én is odasietek, megnézem, hogy tud e rendesen járni, lába nem fáj, stb. Ez pár másodperc, majd utána jókedvűen mondom neki, hogy nincs semmi baj, megsimogatom, játszok vele pár percet, csak hogy azonnal kizökkentsem az ijedt állapotából. Nyilvánvaló, hogy ők is megijednek ilyenkor, de azzal, ahogy Te kezelted a helyzetet, csak még jobban megerősítetted benne a félelmet. Holott az lett volna a dolgod, hogy tudasd vele, hogy nem történt baj.

Ja, és ha mégis megütötte valamijét, azt pont nem fogod látni, lévén, hogy az öledben szorongatod.

2013. máj. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a normális válaszokat! Lehet jobban megijedtem mint ő... de már jól van, de ha esetleg elöfordulna még ilyen tudni fogom kezelni (remélem)! :)
2013. máj. 20. 21:11
 7/8 anonim ***** válasza:
62%
8as ,9es tökéletesen megválaszolta. részemről ment a zöld pacsi ahogy szokták írni.
2013. máj. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velünk is tegnap ez történt és rá egy 1 órára a kutya sokkot kapott, megmerevdett és felakadt a szeme a fejét nem bírta tartani, ma hoztuk haza az ügyletről mert ott éjjszakázott, 3x kapott izom lazítót, 2 infúziót most még ugyan bágyadt egy kicsit mert az izom lazítóban nyugtató is volt de már tud járni és a kedélye is sokkal jobb, most épp csontozik. Azért az eséseket nem kell félvállról venni egy ilyen kiskutyánál, ha azonnal nem is de másnap mindenképp vidd el megnézetni. Én esés után rögtön vittem mert olyan tünetei voltak mint a te kutyádnak azt hittem csak vércukor probléma és kapott calo-pet pasztát a doki azt mondta szerinte is az, de én már mondtam a dokinak, hogy láttam vércukor problémát és ez nem az, aztán egy óra múlva mehettünk vissza nagyon súlyos tünetekkel. A doki nem tduta megmondani, hogy az eséstől vagy a nagy sokktól alakult ez ki nála.
2013. máj. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!