Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Figyeljetek Lenne egy kérdésem...

Figyeljetek Lenne egy kérdésem Egy lovat hány éves korától lehet kiképezni ugratásra? Valamint hogyan kell? Mi kell hozzá?

Figyelt kérdés
2012. máj. 15. 14:14
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
kell hozzá egy pálya én anno motocross pályán ugrattam a sanyival de quad pálya még jobb
2012. máj. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%
azt elfelejtettem hogy a szaltót ne próbáld meg soha!!!!
2012. máj. 15. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%

Első válaszát nem nagyon értem...

A mi csikóink most 4 évesek, elkezdtük velük az alapokat. Először cavallettiztünk, utána megemeltünk 2 rudat, hogy figyeljenek. Következő edzésen megfelelő bemelegítés után ugrottunk először 40-50-60 majd 70 cm-t. Kell, hogy legyen nekik tornáztató (be-ki ugrás), de az egyenlőre x-ekkel. Majd kb a 3-4. edzésen lehet olyat csinálni, hogy egy kör ívére teszel rudat először, majd kb 20 cm-t, hogy szokja, hogy nem mindig egyenes falon van ugrás. Ha kicsit idősebb, és rutinosabb lesz, lehet már ugrásváltást is gyakorolni, szintén körön, rúd/ugrás felett. Természetesen, ha még fiatal lóról van szó, mindig hagyjunk neki legalább 2 vagy 3e pihenőnapot, és egy héten minimum egyszer menjünk vele terepre! (ez nem csak fiatal lovakra vonatkozik!)

Remélem, hogy tudtam segíteni, ha bármilyen kérdésed lenne, írj nyugodtam egy üzenetet! ;)

2012. máj. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat .Már csak annyit kérdeznék hogy ezt futószáron körbe körbe vagy nyereggel ugrassak.
2012. máj. 15. 14:32
 5/8 anonim ***** válasza:
88%

Ha jó esetben 4 éves korában lett belovagolva, akkor olyan 5-6 évesen már lehet kezdeni az alapokat. Cavalettizni kell sokat, majd jöhetnek az első kisebb ugrások, eleinte szerintem lovas és nyereg nélkül, majd lovassal is.

Mi kell hozzá? egy sík homokos vagy füves pálya, cavalettik, akadályok egy jó képességű ló, egy jó lovas, egy edző és rengeteg türelem, de a legfontosabb a szakértelem (!).

2012. máj. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A cavalletti alatt a földre fektetett rudakat érted?
2012. máj. 15. 14:45
 7/8 x) ***** válasza:
78%
Szerintem meg keress egy szakértőt mielőtt elrontod a lovadat.
2012. máj. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lehet elkezdeni egy lovat ugrómunkára fogni, ha az alapidomítottsága már megvan. Tehát megfelelő lovaglás esetében folyamatos a támaszkodás és a lendület mindhárom jármódban és a ló ismeri az alap díjlovas feladatokat. (combra való engedés, röviden hátraarc, stb.)


Először a síkmunkához lehet kapcsolni néhány cavaletti elemet vagy földre fektetett rudat.

A cavaletti ez:

[link]


Ez egy 'rögzített akadály', tehát így ahogy látod lehet csak vinni mindenfelé, nem lehet szétszerelni. Azért jó, mert a lovas maga állíthatja be, hogy milyen magasra szeretné, 3 szintre lehet állítani/fordítani, úgy, hogy a rúd teljesen a földön legyen, úgy, hogy néhány centivel a föld felett, és úgy, ahogyan a képen, tehát teljesen fent.

A földre fektetett rúddal nincsenek ilyen lehetőségek.


Itt látszanak cavalettinél a magasságkülönbségek:

[link]


Szóval ezzel lehet kezdeni az ugróidomítást, először lépésben, majd ügetésben és vágrtában, hosszú falon, rövid falon, fordulóban, egyenesen átlón, stb.

Ezután jöhet a pici X. Ezelőtt érdemes a lovat néhányszor átlovagolni egy földre fektetett rúdon a kitörők között, hogy megszokja azokat is:

[link]


Az X arra jó, hogy a lovas és a ló is könnyebben megtalálja az akadály közepét.

Ezután jöhet a többi akadály és a különböző magasságok.

2012. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!