Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ki fognak jönni...

Szerintetek ki fognak jönni egymással, nem lesznek féltékenyek?

Figyelt kérdés
Elköltözünk valakihez, akinél van egy 3 éves szuka németjuhász, ami egyébként nem sokat látott más kutyákat, csak a szomszédét, de azzal jóban volt. Kb 2 éve nem igen volt sétálni sem, de egyébként nagyon barátságos, legalábbis az emberekkel, kutyákkal nem tudom milyen, csak kerítésen át találkozott velük, egyszer rájuk sem nézett, egyáltalán nem érdekelte hogy ott ugatnak neki, máskor meg egyből nekilódult a kerítésnek. Mi nyáron odaköltöznénk, de van egy addigra 4 hónapos szintén szuka kiskutyánk. Ő rendszeresen van sétáltatva, barátságos nagyon, bár ő sem sűrűn látott más kutyákat, mert itt nincs túl sok. Szóval ugye ők nyártól együtt laknának az udvarban. Szerintetek mi lenne? Kijönnének egymással jól? Azt mondják 2 azonos nemű kutya sokat veszekszik, de én még ezt sosem tapasztaltam, nem tudom hogy van.
2013. máj. 21. 18:51
 1/5 anonim ***** válasza:
nálunk 3 szuka van és semmi bajuk egymással, viszont jó lenne, ha először egy mindkettőjük számára semleges terepen találkoznának, mert lehet, hogy a nagy kutya védené a területét. Én azt ajánlom heti 1-2x vigyétek el őket közösen sétálni még mielőtt odaköltöztök, hogy megszokják egymást és lássátok, hogy reagálnak a másik közeledésére.
2013. máj. 21. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja egyébként ha ez számít, a mi kutyánk az valamilyen juhászkutya keverék. Hasonlít a németjuhászhoz, csak lelógó füle van.
2013. máj. 21. 18:53
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi, ez jó ötlet, majd megpróbáljuk.
2013. máj. 21. 18:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Hozzánk mikor új kutya jött kb 2 napig tartott mire elrendeződött a dominancia viszony, azóta a tanítványa lett a kicsi. Egy rövid ideig (pár nap) mindenképpen célszerű ha felügyelet alatt vannak együtt. Az idősebb ha akar tud igen barátságtalan lenni. A miénk pl ráült néhányszor, és látszott rajta, hogy még élvezi is, meg szekírozta elég rendesen. Aztán egyszer csak, mintha elvágták volna. Azóta mindig együtt vannak. Sok sikert kívánok az összeszoktatáshoz :)
2013. máj. 22. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Vera25 ***** válasza:
Ezt így nem lehet megmondani.Valahol kijönnek egymással valahol nem..Az egyik kutyámat ajándékba kaptam,a neten hirdettek.Hamar kiderült,hogy azért mert a másik szuka mar többször megmarta.Viszont sok helyen szépen megvannak az azonos nemű kutyák is.
2013. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!