Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet ilyenkor tenni?

Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Környékünkön lakik egy ifjú hölgy, aki póráz és szájkosár nélkül szokta sétáltatni bull terrier kutyáját. A högy vasággyal 50 kg, ami csak azért érdekes, mert kiárt dolog, hogy meg tudja fékezni a kutyust, ha az "beindul".


Nekem van 2 gyermekem, az egyik biciklivel a másik kismotorral szeret(ne) közlekedni, de emiatt a kutya miatt egyszerűen már nem merem őket levinni. A 2 éves kisfiú néha rikkant motorozás közben, gyorsan teper a lábával, maga a motor kerekének gördülése is hangot ad, nyugodtabb természetű kutyus is felkapja a fejét rá.


A kérdésem, hogy mit lehet tenni ilyen esetben? A hölgy nem törődik azzal, ha szólnak neki, meg sem hallja, csak megy tovább.


2013. máj. 22. 09:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Mutatott a kutya valaha agresszív jelet?
2013. máj. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem, semmit!
2013. máj. 22. 09:21
 3/15 anonim ***** válasza:
83%
Akkor mi a probléma? A bullterrierek a kinézetükkel ellentétben nagyon barátságos, gyerekszerető kutyák, ha a gazdája póráz nélkül sétáltatja akkor biztos, hogy semmire sem mutatott eddig agressziót. Nyugodtan sétáljatok, nem kell félni tőle. Jobban tennéd ha a gyerekeknek megmutatnád a kutyát, együtt megsimogatnátok, ahelyett, hogy félelmet keltesz bennük, egész életükben kutyafóbiások lesznek, ezt akarod?
2013. máj. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
87%
Természetes, hogy tartasz tőle, de ha nem mutat agressziót, még a gyerekekre sem néz akkor bízz a gazdában (és a kutyában). Ha ennyire félsz (te, nem a gyerek) akkor kerüld ki őket.....
2013. máj. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Köszi válaszokat!

Egyik gyerek fél, a kicsi viszont nem, amikor elmennek mellettünk gyakorlatilag egy magasságban vannak, attól is félek, hogy hirtelen nyúl felé, mert nagyon szereti a kutyákat.


Volt már gondom kutyával, ráadásul ugyanilyennel, ezért vagyok bizalmatlan. Sétáltunk egy parkban és egy pasi sétáltatta ott a kutyáját, rá se bagóztunk, nem féltünk, mert alapból feltételeztem mindig, hogy egy kutya azért van póráz nélkül, mert teljesen megbízható, de sajnos minden ok nélkül nekünk rontott (nem foglalkoztunk a jelenlétével, nem provokáltuk) és a gazdájára egyáltalán nem hallgatott, utolsó pillanatban sikerült végül elkapni a kutyát.

Szóval nem a kutyával van a gondom, hanem már nem bízom a gazdik ítélőképességében.

2013. máj. 22. 09:43
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

én is csak azt tudom mondani hogy beszélj vele, és ismertesd össze a gyerekeket a kutyával.


Én is ignorálom az ilyen "beszólásokat" mivel nincs kedvem fölöslegesen vitatkozni ha már végre lejutottam a kutyával sétálni. Egyébként ha póráz nélkül sétáltatja akkor nem is kell tudnia visszatartani lehet az bernáthegyi is :)


Egyébként egy ilyen beszélgetést én is és mindenki szívesen fogadja és ha a kutyának egyébéként nincsen baja gyerekekkel akkor nem lesz semmi baj. Persze először ne motorral rohanjátok le a kutyát, hanem nélkül :)

2013. máj. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
kicsit sok lett az "egyébként" :D bocsi érte utólag :D
2013. máj. 22. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Köszi neked is!


Én még nem szóltam be, de gondolom, hogy azért nem reagál már semmire a hölgy, mert elég gyakran kaphatja a megjegyzéseket.


Amikor meglátja a kicsit, akkor egy pár másodpercre megfogja a nyakörvét a kutyának és amikor elmentünk mellettük akkor elengedi és mondja neki, hogy mehetsz. Nem tudom, hogy ezt azért csinálja-e, mert tart attól, hogy mégis gond lesz vagy csak engem akar megnyugtatni vele.

2013. máj. 22. 09:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha eddig semmiféle agressziót nem mutatott a gyerekek közelében akkor az egy nyugodt kutya. Teljesen mindegy hány kilós a kutya meg a gazdi, ha megfelelően van nevelve egyetlen pisszenéssel a jó gazdi le tudja állítani a kutyát. Ezeket a módszereket már egy kutyaiskolában is megtanítják. Persze értem én, hogy félted a gyerekeket hisz tele van a tv kutyatámadásokkal, de ezek az esetek azért fordulnak elő, mert ha egy kutya aki egész nap be van zárva a kertbe és soha nem sétáltatják agresszívvá válhat, lévén, hogy a kutyáknak elsősorban testmozgás kell. Ha e mellé még vadítva is van a kutya, akkor elég egy rossz pillanat, hogy kiszökjön és megtámadjon valakit mindezt a gazda nemtörődömsége miatt.

A legjobb amit tehetsz, hogy megtanítod a gyerekeidet nem félni, mert a kutyák (és ez mindre vonatkozik) hallgatnak az erős, határozott emberre. Ha kutya hozzá van szoktatva a város zajaihoz (amibe a gyerekek sikítozása, biciklizése is beletartozik) hidd el semmiféle agressziót nem fog mutatni a gyerekeid felé. Persze ezeket csak látni lehet a kutyán, ha nem vagy jóba ezzel a hölggyel, nehezen fog megosztani információt a kutyája neveltetéséről. Hozzátenném abban igazad van, hogy póráz minimum. Ha jól tudom erre már egy éve törvény is van.

2013. máj. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle. A leírtakból egyébként normálisnak tűnik.


A kutyának én is megfogom a nyakörvét vagy behívom lábhoz, hogy ha látom hogy tart tőle valaki. Nem azért mert amúgy baj lenne, csak a békesség kedvéért. Úgyhogy valószínűsítem hogy csak a megnyugtatásodra csinálja (főleg ha amúgy el van engedve). De ha megkérdezed az a legtisztább :)

2013. máj. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!