Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
Van egy nagytestű kutyánk. Anyukám most összeköltözik egy férfivel, természetesen én is velük fogok lakni, de a férfinek is van egy nagytestű kutyája, aki már 7 éves. Az udvar nem elég nagy mindkét kutyának, a házba meg nem jöhetnek be sajnos. A férfi nem akar 2 kutyát semmiképp, anyám se nagyon, de őt még rábeszéltem nagy nehezen. Azt mondták, csak az egyik kutya maradhat, de hozzám már mindkét kutya hozzám nőtt. Persze a sajátomat jobban szeretem, ő még csak 1 éves, de semmiképp nem válnék meg tőle. A férfi kutyáját meg szintén nagyon szeretem, nagyon aranyos, barátságos, szép kutya. Én mindkettőt szeretném, de ők azt mondják, válasszak. Egyébként elég lenne az udvar, meg persze sétáltatva is rendszeresen vannak, legalábbis az én kutyám. Csak az a baj, hogy anyám meg a pasija is kertész lélek. Na meg a kutyák is.. Kiássák a virágokat, befekszenek a bokorba, szétszedik a kertet ha épp bolond kedvükben vannak. Emiatt el van kerítve egy kis rész, kb 4x7 méteres rész. Ez szerintem annak az egy kutyának is kicsi, nemhogy kettőnek. Persze néha ki vannak engedve az egész udvarba, de csak felügyelettel. Ha ott vagyunk, akkor jól viselkednek. Szerintetek mit csináljak, hogy mindkettő maradhasson? Ti mit tennétek?
2013. máj. 22. 12:10
 1/7 poiu ***** válasza:
47%
Ha minden nap sétáltatod, futtatod a kutyákat, szerintem ekkora hely elég nekik. Ha nem futtatod, akkor az egész kert is kicsi.
2013. máj. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon tudsz mit tenni. Ha a felnőttek ragaszkodnak hozzá, akkor az egyiknek mennie kell. Mondjuk én senki kedvéért nem mondanék le, még a cicáimról se, nem hogy a kutyámról... Ez nagyon nem szép tőlük. Esetleg próbálj meg a lelkiismeretükre hatni.
2013. máj. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elég nekik az a terület, csak tényleg vinni kell őket naponta sétálni. Ha viszont mindenképp dönteni kell, akkor az öreg maradjon! Nem szép dolog öreg korára kitenni a szűrét, és kisebb az esélye az örökbe fogadásra is, mint a fiatal kutyának.
2013. máj. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Engem arra nem lehet rávenni, hogy a saját kutyámat kirakjam. Ha nekem választanom kéne, az öreg menne, bármennyire is nem szép dolog. Csak annyira sajnálnám őt is, meg azért a gazdáját is. Akkor meg emiatt lenne lelkiismeret furdalásom. Egyébként biztos, hogy a család valamelyik barátjához kerülne. De én mindkettőt meg akarom tartani. Egyébként az öreg kutya nagyon lusta, nem akar sose sétálni sem, illetve az elején még örül, 5 perc után meg megunja és szinte én húzom magam után. Szóval nem is vele lenne a gond, hogy neki kicsi lenne a hely, ő nem igényli a nagy teret. Azt a kutyát életemben nem láttam futni, pedig én el akartam vinni, de ő nem akart. Ehhez van szokva. Viszont az enyém örökmozgó. Neki kell a hely. Sétálni persze viszem, de napi 2x tudom max. Illetve mindenképp szeretném tanítani trükkökre is. Nem tudom jó lenne-e neki ez, hogy le lenne-e kellően fárasztva. Itt a környéken sok erdő, mező, tópart van, ahol el lehetne engedi és futhatna, csak én nagyon félek elengedni. hallgat a nevére és jön ha szólok, nem szokott megszökni, mindig a közelemben van, állandóan követ, de ha nem elkerített a hely, nem merem levenni róla a pórázt. Szerintem nem menne el, de nem merem kipróbálni.
2013. máj. 22. 12:55
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Gondold át alaposan, hogy mennyit tudnál vállalni a kutyákkal való foglalkozás terén és a pontos elképzeléssel állj eléjük, így próbáld őket meggyőzni, hogy maradhasson a két kutya.

Az egyik már idős és kicsi a mozgásigénye, vele ezek szerint kevesebb séta is elég lenne. Az örökmozgót vidd el kétszer sétálni és ahogy írtad is, kezdd el tanítani, azzal nagyon jól fárasztani lehet a kutyákat. Nagyon sok kérdés volt már a gyakorin az elengedéssel kapcsolatban, ha jó a kapcsolatotok a kutyával és sokat foglalkozol vele, akkor próbálj arra rágyúrni, hogy néha szabadon is lehessen, kifutkározhassa magát.

Ha egy kutya eleget mozgott/tanult, akkor pici helyen is elvan, heverészget vagy alszik. Az én nagytestű kutyám esetében is ketté van szedve a kert, a kisebb részen van elöl, a virágokkal teleültetett részre felügyelettel mehet játszani. Miután naponta két nagy sétát teszünk, ezért gond nélkül elvan a maradék időben a kicsi részen. Ha pedig mégis át akarom engedni, akkor egyszerűen kiülök tanulni/dolgozni a kertbe és rászólok, ha ásna vagy letarolna dolgokat. (Minél több visszajelzést kap, hogy mi a jó/rossz, annál előbb meg is tanulja, hogy hogyan ne szedje szét a kertet).

2013. máj. 22. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok. Még annyi, hogy az idősebb kutyust is nyugodtan tanítgathatod trükkökre, az neki is jó fárasztás. Ha pedig rendszeresen viszed sétálni, egyre jobban fogja szeretni, legfeljebb komótosabb stílusban.
2013. máj. 22. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 poiu ***** válasza:
Nekem örökmozgó nagy kutyám volt lakásban. Legalább kétszer sétáltattam, többnyire háromszor. Hetente 2-3 alkalommal jó félórát futtattam. Bőven elég volt neki.
2013. máj. 23. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!