Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lakásban kutyát tartók?

Lakásban kutyát tartók?

Figyelt kérdés

Szeretnék kérdezni pár dolgot lakásban tartott kutyák gazdáitól:

- naponta hányszor viszitek ki?

- milyen hosszúak ezek a séták?

- kb. milyen időpontokban mentek ki? Reggel milyen korán, este milyen későn van az utolsó?

A válaszokat előre is köszönöm!


2013. máj. 23. 06:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Naponta háromszor viszem le, reggel, délután és este. Ha mozgékony a kutyus, akkor 1 óra kell neki körülbelül, de az én kutyámat 20 percre viszem le, vagy fél órára, hogy a dolgát elvégezze (Bichon Frisem van). Hajnali négy-öt körül van az első séta, három-négy óra körül a második, és hét-nyolc körül a harmadik. De az elsőt más okból végezzük el olyan korán (sajnos így szokta meg, mivel a macska kelt minket hajnal kettő-háromkor).
2013. máj. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kistestű felnőtt kutyusom van, naponta kétszer viszem, összesen 3 órára.

1. séta: 07:20-07:50 között (ebből 15 perc szaglászós sétálás, 15 perc labdázás).

2. séta: 18:30-21:00 között (ebből 60 perc futtatózás, közös játék a többi kutyával, 40 perc szaglászós sétálás, 20 perc tanulás, 30 perc labdázás).

Azért nem ilyen szigorú az ütemterv, csak általában így jön ki.

Hétvégén természetesen ennél sokkal többet megyünk. Azt szoktam csinálni, hogy már pénteken későbbre tolom a sétát, így másnap nem kell korán kelni, elég ha 11 körül megyünk le (ő 14-15 órát simán kibír). Olyankor lent vagyunk 1,5 órát. Este pedig korábban indulunk és később is érünk haza, így 5 óra biztosan meg van. No meg jó időben egész napos sétákat csapunk a például a Gellért hegyen.

2013. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

6 éves, kistestű (5 kg) Napi 4 séta minimum, de van, hogy 5.

5:15-kor van az első séta, 20-30 perc.

11-12 óra körül 20-30 perc

17 órakor 1-2 óra

22 órakor 20-30 perc

2013. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: 22-kor még sétálsz a kutyával, aztán 5.15-kor megint reggel? Mikor alszol?.... Az ilyet sose értettem. Vagy más sétáltatja reggel és este?

Mi 7-8-ig reggel, aztán du 2-3 között, majd este 8-9-ig megyünk sétálni. Pórázas séta az erdőig, ott szabad rohangászás majd pórázon haza.

2013. máj. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nálunk elég változó, nincs mindig konkrétan percre pontosan séta. Van, hogy már reggel 6kor van az első, van, hogy csak 10 fele (ilyenkor még éjjel is lemegyünk) párom műszakjaitól függ általában. De 8óránál több nem nagyon fordul elő két pisi/kaki között. Napi minimum egyszer elengedős labdázós, kutyázós séta, de általában inkább kétszer van ilyen, és egy gyors eü séta. Ezen kívül ha valamelyik még jelez, hogy mehetnékje van, akkor az is egy gyors eü séta, úgyhogy napi 3-4, változó:)
2013. máj. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2 bichonunk van

hétköznap:

fél hét-fél 8 között visszük le őket 15 percre attól függ hogy jön ki..

délután 2-3 óra körül 30 perc

este 18:30-kor egy 1-1,5 órás séta amior elvannak engedve játszanak,labdázunk stb..persze ez függ az időtől télen nem vagyunk kint sokat,mert fáznak..

ilyenkor itthon többet játszunk velük,vagy agyi lefárasztás..


de volt,hogy jó időbe 3 órát is sétáltunk 9-re értünk haza :D:D


hétköznap:

reggel: fél 9 körül 30 perc

délután 2-3 körül 30 perc

este 18:30-kor 1-1,5 óra


de amúgy néha nem pont így visszük le,ez az átlag :)


persze a minimum 3x-i séta az meg van!

2013. máj. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a sok választ! Mind hasznos volt :)
2013. máj. 23. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:

ma 11:04


Igen, este fél 10 körül lemegyek vele, sétálunk egy rövidet, és 10-kor már ágyban vagyok.

5:15-kor pedig ébresztő, és fél 6kor már sétálunk. 7 óra alvás bőven elég egy embernek.

2013. máj. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Értem. Én nem tudnék séta után 10 perccel már aludni, fürdés, fogmosás, elalvás, minimum egy óra - nekem. És reggel se bírnék negyed óra alatt felkelni, felöltözni és már indulni is. De gratula, ha neked ez így sikerül :)
2013. máj. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!