Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat pórázhoz, és emberekhez, nyugodtsághoz?

Figyelt kérdés

Fél éves bullmasztiff szuka.

Nagyon okos, intelligens kutya. Jön utánam, figyeli minden mozdulatomat, imád engem, de ha meglát egy embert, vagy sétálni vinném, megőrül.

Az ül, fekszik parancs gond nélkül megy, most tanítgatom neki a pacsit. Nem nagyon használok jutalomfalatot, egy egy szem tápért is nagyon szívesen megcsinálja... a tanítgatást vitamintablettákkal kezdtem, szóval azt használtam jutalomnak, (most is, mert imádja, bármit megtesz érte).


Voltam vele egyszer oviban, ott a felügyelők, tanítók szerint nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, ha nem rontom el, nagyon jó lesz. Nem volt agresszív, inkább csak sétált körbe körbe a többi kölyök között, egy kis idő után játszani is kezdett velük, de szívesebben ment oda az emberekhez is. Pár fegyelmezési gond volt, mikor hívtam nem hallgatott rám, de ezt betudtuk annak, hogy új a környezet, és nem tudja, mi a dolga.


Na és sóval ha elviszem sétálni, igen rendesen húz. Ilyenkor megfordulok, és irányt váltok,hogy érezze, arra megyünk amerre én akarom, de akkor meg arra húz... szóval kb. közbe körbe kéne vele járkálnom...


Amikor nagyon húz leültetem őt, és neme engedem menni, szóval fordulás helyett ültetem. 30 kiló fölött van, erős kutya, szóval nekem lány létemre kicsit nehéz őt rángatni. Hiába húzom a pórázát egész közel magamhoz, hogy ne legyen tere, és tudjam őt magam mellett tartani, ha elengedem, hogy menjen, akkor is húz...


Ha pedig embert lát (séta közben) oda akar rohanni, örül. Oké, értem hogy szeret játszani, meg kölyök, de ezt az emberek kihasználják, megsimogatják, ha akarom, ha nem, és a kutyának az lesz az "érzése" hogy mindenki barát, nem kell ugatni se... Párszor megugatta a szomszédunkat, de ennyi.. meg ha fél, ugat kettőt...



Mit csináljak vele? segítenétek? Kétségbe vagoyk esve...

A patakparton szoktam vele sétálni, ott nem húz, elengedem őt, és szaladgál, de visszarhon, ha hívom... mikor elindulunk vissza a házak között, megint megőrül...


Voltunk vele a Dunaparton "piknikezni" és ott is meg volt kergülve vagy 2 óráig, sétáltunk vele, bement a vízbe, majd nemsokára lenyugodott (3 óra múlva kb. ) és lefeküdt, onnantól nem volt gond...


Gondoltam arra, hogy még kicsi, és új neki a dolog, de hát akkor is...


SOS!

15/L



2013. máj. 23. 12:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Hányszor fordultál meg vele, mikor húzott? Kétszer? Igen, ha kell akkor egy órán át csak oda-vissza mászkálunk, amíg le nem esik neki a tantusz, hogy akkor is az van, amit a gazdi akar. Ha folyamatosan feszül rajta a póráz, azzal csak azt fogod elérni, hogy szépen hozzá szokik és később még nehezebb dolgod lesz vele.


"a kutyának az lesz az "érzése" hogy mindenki barát, nem kell ugatni se"

Az utcán nem is. Ott legyen csak mindenki barát, hacsak nem szeretnéd szájkosárban sétáltatni! Elég az, ha majd otthon a saját területén ugat az idegenekre. Mivel még csak fél éves, így ne várd, hogy úgy védje a területét, mint egy felnőtt kutya! Nem lehetetlen, hogy már most ugasson, de az se tragédia, ha csak később alakul ki ez nála.

Melyik kutyaoviban voltál te, ahol a kutyákat masíroztatják láb mellett és ordibálnak velük? Kutyaoviban játékos foglalkozások szoktak lenni.

2013. máj. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

XVI. kerületben voltam, ha nagyon fontos megkeresem a nevét...

Az emberekkel az a baj, hogy ha elmegy mellette valaki, oda akar rohanni... ha jön pl. a vízdíjat szedő nő, akihez ki kell menni, szóval kaput kinyitni, megőrül, kitúrja magát a lábamnál, és megy "játszani" és ez idegesít.. és persze mindenki megsimogatja... még a KAPUNKBAN is...


A kutyaoviban meg kb annyi volt, hogy elengedtük őket fél óra séta után, játszottak, ha valami baj volt, akkor egy KÖVEKKEL MEGTÖLTÖTT KANNÁVAL kellett őket ijesztgetni, majd ültessük le, és utána a sétát gyakoroltuk, de úgy hogy cibálom őt magam mellé, közben : indul, lábhoz, marad, ül, fordul, lábhoz, marad, ül és ezt így egy kör alatt... végig beszélve a kutyához.. nem láttam értelmét, hisz én úgysem beszélnék ennyit egy kutyához séta közben...

Ja és a végén az oktató megfogta a kutyát, én kezdjek el futni, hívjam a kutyát, ő fogja, majd a végén elengedi én meg nyomjam a szájába a jutalomfalatot amiért idejött... és mehetek haza...

2013. máj. 23. 13:41
 13/24 A kérdező kommentje:

akkor engedjem őt lazább pórázra, és ha kell, egy óráig járkáljak vele körbe?


Igazából menne egyenesen, nem cibál, csak húz ... szóval a tempót ő diktálja...

2013. máj. 23. 13:42
 14/24 anonim ***** válasza:
Igen, elvileg így kellene. De neház úgy tanácsot adni, hogy nem ismerünk benneteket. Láttam már olyan gazdit, aki kb. annyira volt határozott, mint egy marék döglött pillangó, annál nem csoda, ha a kutya hülyére veszi. Szóval sok múlik a kuty és a gazdi személyiségén is, hogy mennyire illenek össze. Ezért jobb, ha személyesen ad tanácsot egy szakember.
2013. máj. 23. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
a fordulós dolognál mindig megvártad, hogy feszüljön a póráz? én azt hallottam, hogy még azelőtt kell megfordulni, mielőtt megfeszítené, de ha nem így van, úgyis kijavítanak:)
2013. máj. 23. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Akkor nem a legjobb foglalkozást fogtátok ki:S Az oktató megfogja-te elszaladsz-elengedi dolog egyébként szerintem nem rossz, különösen azoknak a kutyáknak van rá szüksége, akik flegmán nézegetnek a gazdájuk után ilyenkor, mert a kapcsolat még nem az igazi (a lelkesen szaladó kuttyok őket is felpörgetik). Hogy a kövekkel töltött kanna oviban miért került elő, azt nem tudom... (persze bizonyos esetekben van ennek is funkciója, na de normál oviban?)

Egyébként XVI. kerületi vagyok és itt van a közelben a cerbi és az egyik alfa suli is, plusz egy harmadik, amit nem ismerek névről, gondolom, ezek közül járhattál valamelyikben. (én tükörsuliba járok a kutyámmal ovi óta, messzebb van, de nekem megéri a dolog, mert kezdettől tetszett - ne értsetek félre, nem állítom, hogy az az egyetlen jó, de járt utat járatlanért...)

A lefordulós módszer póráznál működik, de nagyon-nagyon kitartónak és következetesnek kell lenni. Egyszer se jegyezhesse meg a kutya, hogy jobban jár a húzással (=előrébb jut, az izgi ingerekhez).

Az emberekhez rohanás nálunk is gond volt sokáig, nekem az vált be, hogy olyankor a lábam mellé ültettem (akár hátat fordítva a mászkáló embernek) és ha nyugiban volt, nem akart kitörni, akkor kapott tőlem jutit. Nagyon sok idő és türelem kellett ehhez, lassan egy éves a kutty, de most már nem gond elsétálni senki mellett (pedig imádná, ha simogatnák), szóval kitartás!

És még valami: ne induljatok addig sétálni, amíg extra izgatott a kutya. Ha kell, ácsorogj vele a kapuban percekig is, addig nincs séta, amíg nem nyugizik, nem ül le. Nem jutalmazzuk az őrültködést, mert sose szoknak le róla és ez ekkora kutyánál nem vicc:)

2013. máj. 23. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 klopusz ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Biztosra veszem, hogy az általad meglátogatott XVI. kerületi suliban jártam én is. Igen nagyra tartja magát a kutyasuli, de két látogatás után úgy döntöttem, inkább féljen a kutyám, minthogy kövekkel töltött marmonkannát vágjanak hozzá. Ennyit a "kiváló kutyaiskoláról".

Az én kutyám pontosan azért kerül oda, mert félt az emberektől, a kutyákkal meg nem tudott mit kezdeni (élete első két évében nem volt sétáltatva - többek között). Erre a kutya nyakörvére kötöttek egy tízméteres madzagot és elengedtették velem. A blöki meg mit csinált? Elhúzott egy bokor alá és kész. Ezt aztán a szocializálás!


Szerintem pedig látogass meg egy-két környéketeken lévő kutyasulit. Nézz körül alaposan, nézd az oktatókat, a gazdikat, a kutyákat. Csak akkor és oda kezdjél rendszeresen járni, amikor tényleg jót találtál.


Remélem, segítettem.

2013. máj. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Még a leforduláshoz: jelölj ki egy pontot a kutyán, ami nem hagyhatja el a combod vonalát. Amint elhagyja, fordulsz. Nem kell rántani a pórázon, az, hogy megfeszül, mikor ellentétes irányba mész, elég üzenet. Ne szólj semmit, csak menj az általad kijelölt irányba. Viszont mindig ugyanazt a "pontot" figyeld a kutyán. Ez így elég szigorúnak tűnik, de ha úgyis jártok szaglászós, elengedős sétára a patakhoz, akkor szabadsága is lesz elég és amúgy ha egyszer ráálltak, élmény úgy sétálni, hogy nem húzzák az embert:)
2013. máj. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm :D a Cerberos-ba jártunk (remélem jól írtam :D)
2013. máj. 23. 14:03
 20/24 anonim ***** válasza:
Szerencsére van választék kutyaiskolából, szóval ne add fel! Ha az egyik nem jön be, akkor keress másikat!
2013. máj. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!