Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam a kutyámat...

Hogyan szoktassam a kutyámat pórázhoz, és emberekhez, nyugodtsághoz?

Figyelt kérdés

Fél éves bullmasztiff szuka.

Nagyon okos, intelligens kutya. Jön utánam, figyeli minden mozdulatomat, imád engem, de ha meglát egy embert, vagy sétálni vinném, megőrül.

Az ül, fekszik parancs gond nélkül megy, most tanítgatom neki a pacsit. Nem nagyon használok jutalomfalatot, egy egy szem tápért is nagyon szívesen megcsinálja... a tanítgatást vitamintablettákkal kezdtem, szóval azt használtam jutalomnak, (most is, mert imádja, bármit megtesz érte).


Voltam vele egyszer oviban, ott a felügyelők, tanítók szerint nagyon nyugodt, kiegyensúlyozott kutya, ha nem rontom el, nagyon jó lesz. Nem volt agresszív, inkább csak sétált körbe körbe a többi kölyök között, egy kis idő után játszani is kezdett velük, de szívesebben ment oda az emberekhez is. Pár fegyelmezési gond volt, mikor hívtam nem hallgatott rám, de ezt betudtuk annak, hogy új a környezet, és nem tudja, mi a dolga.


Na és sóval ha elviszem sétálni, igen rendesen húz. Ilyenkor megfordulok, és irányt váltok,hogy érezze, arra megyünk amerre én akarom, de akkor meg arra húz... szóval kb. közbe körbe kéne vele járkálnom...


Amikor nagyon húz leültetem őt, és neme engedem menni, szóval fordulás helyett ültetem. 30 kiló fölött van, erős kutya, szóval nekem lány létemre kicsit nehéz őt rángatni. Hiába húzom a pórázát egész közel magamhoz, hogy ne legyen tere, és tudjam őt magam mellett tartani, ha elengedem, hogy menjen, akkor is húz...


Ha pedig embert lát (séta közben) oda akar rohanni, örül. Oké, értem hogy szeret játszani, meg kölyök, de ezt az emberek kihasználják, megsimogatják, ha akarom, ha nem, és a kutyának az lesz az "érzése" hogy mindenki barát, nem kell ugatni se... Párszor megugatta a szomszédunkat, de ennyi.. meg ha fél, ugat kettőt...



Mit csináljak vele? segítenétek? Kétségbe vagoyk esve...

A patakparton szoktam vele sétálni, ott nem húz, elengedem őt, és szaladgál, de visszarhon, ha hívom... mikor elindulunk vissza a házak között, megint megőrül...


Voltunk vele a Dunaparton "piknikezni" és ott is meg volt kergülve vagy 2 óráig, sétáltunk vele, bement a vízbe, majd nemsokára lenyugodott (3 óra múlva kb. ) és lefeküdt, onnantól nem volt gond...


Gondoltam arra, hogy még kicsi, és új neki a dolog, de hát akkor is...


SOS!

15/L



2013. máj. 23. 12:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
a pár kaviccsal töltött flakont/kannát a népszigetisek is használják időnként. Nekünk mondjuk bevált, jobban hat annak a hangja, mintha én szólok rájuk, illetve azóta amióta használjuk már a hangomra is otthagyják az kaját a földön vagy abbahagyják azt amit nem kéne csinálniuk
2013. máj. 23. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Nem hülyeség, amiket csináltatok, mondjuk lehet kicsit szigorúra vették.

Ovis kutyák főleg még játsszanak, az a dolguk, amellett ugye pár dolgot gyakoroltok velük. Én ha már unom, vagy valamit butaságnak tartok, akkor nem csinálom egyszerűen.

2013. máj. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ja és valóban nem mindenkinek válik be a fordulgatós módszer, az én kutyám pl. frusztrált lesz, és elkezdi tépni a pórázát. Helyette megállunk, magam mellé parancsolom, és úgy megyünk tovább, ha laza a póráz.
2013. máj. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Yukióóóó ***** válasza:
ó hát látom , h egy hajóban evezünk ezzel a kutya suliba ,mi 3x voltunk és annyi elég is volt ,simán ki voltunk közösítve ,még le is basztak ,h fél évesen vittük a kutyát suliba milyen dolog ez , nem értek ehhez a kutyához és stb... mondta ezt egy 20 éves nyikhaj gyerek aki csak az amstaff-hoz ért ,ezen végig mentünk mi is én is most másik sulit keresek ,de a tükrös sulit kicsit drágállom 70-80 ezerért !!!!
2013. máj. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!