Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hasonló fajta kutyák...

Milyen hasonló fajta kutyák vannak?

Figyelt kérdés
Melyek azok a fajták, amik az angol bulldog vagy boxerekhez hasonlítanak, mint méretben, mint arányosságban?

2013. máj. 23. 15:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Boxerről nem tudok nyilatkozni viszont angol bulldogról igen, ez egy nagyon túl tenyésztett fajta ahol még a noráls tenyészetekben is előfordulnak cifrábbnál-cifrább betegségek , allergiák. Ha egy szaporítottat veszel akkor csak beteged példányt vehetsz és a dokinál otthagysz egy csomó pénzt 100 ezreket, míg a tenyésztőnél is előfordulhatnak hibák de a tenyésztő garanciát vállal a kiskutyák iránt ha valami történne kiskutya visszaadás vagy orvosi költségek visszatérítése vagy a kutya visszavásárlása a garancia. A bulldog tenyésztés főként az angol bulldognál hatalmas pénz és munka. Apukám angol bulldogot tenyészt én ebben nőttem fel jóból rosszból kivettem a részem kb 10 évig csináltam amikor végre a saját lábamra tudta állni és soha többet nem akarok bulldoggal foglalkozni. A szukát fedezés előtt el kell vinni vérre ahol megnézik a progreszteron szintjét és az alapján van pároztatva (volt olyan szukánk akit 3x kellett vinnk egy alkalom ára 6000ft) a szukát csak műúton lehet pároztatni (úgy ahogy gondolod :) a kan kutyától a tenyésztő veszi le a spermát amit aztán beültet a szukába, sokszor hozattunk spermát külföldről repülővel horribilis összegért), minden angol bulldog szuka császáros tehát a császár ára 30 ezer ft + kb 10 ezer az utókezelés, a kicsiknek infra lámpa megy ami 6 hétre kb 15 ezer ft. A szuka nálunk szoptatás alatt kb 60 ezer ft értékben evett minőségi tápot hússal. A kicsik 5 hetes koruktól 10 hetes korukig lazán megesznek 40kg starter tápot ez is kb 50 ezer ft, bulldogot nem szabad 8 hetesen elhozni normális tenyésztő 10 hétnél hamarabb nem is adja oda, az oltásokat és a chippet nem írom, de ezek kb a költségek amik járnak egy alomhoz. Ami megfizethetetlen a bevitt energia!!! A bulldog tenyésztés 2 emberes munka minimum mert a kiskutyákat nem lehet a szuka alatt hagyni, mert ráfekszik rálép vagy legextrémebb esetben volt olyan is hogy megette őket. A kiskutyákat tehát 4 hetes korukig 2 óránként az anya kutya alá raktuk őket szopni éjjel nappal, a szuka nem gondoskodik a kicsikről így a mi feladatuk volt a kicsik tisztítása és pisiltetése is, 4 hetesen már csak 3 oránként vannak a szuka alá téve és öt hetesen már tápot esznek és csak 5 hetes kortól kerülnek az anyjukhoz amikor már semmi kárt nem tudnak benne tenni. Ha ezt mind figyelembe veszed akkor rájösz, hogy ha tisztességesen csinálod nem tudsz eladni kiskutyát 50 ezerért és ezt nem is lehet elvárni ennyi munka és pénz után ( a fedezési költséget még nem is számoltam ami egy jó kannal minimum 200-300 ezer ft. Ha bulldogot szeretnél akkor legolcsóbban 150 ezerért tudsz venni ( ebben az árban nem kapsz kiállítási minőségű kutyát mert az kb milliótól kezdődik, de ettől az ártól már egészséges kutyát tudsz venni akihez garancia is jár. Úgytudom a boxer kevésbé macerás így azt lehet olcsóbban megúsznád :)
2013. máj. 23. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A +50 ezret nem a tk jelenti... Hanem azt, hogy a tenyésztő (és nem szaporító)

foglalkozott a szüleivel, vitte orvoshoz szűrésekre!!! (pl: diszplázia, ami az egyik leggyakoribb és legsúlyosabb betegségük),

a kiskutyákért garanciát vállal (tehát ha kiderül, hogy örökletes betegsége van, akkor a szerződés szerint fog eljárni)

a kiskutyák a legjobb szocializációt kapják meg

a kiskutyák a legjobb kaját, és a szükséges orvosi ellátást, (mint féreghajtás, különböző oltásokat) megkapják

2013. máj. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Értelek titeket, mostmár tisztában vagyok azzal, hogy eléggé lebecsültem a minőségi nevelés költségeit.. igy már evidens a 'magas' ár.

Köszi a válaszokat!

2013. máj. 23. 20:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!