Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lelkiismeret furdalásom...

Lelkiismeret furdalásom lenne, mit csináljak? (menhelyi és tk-s kutya)

Figyelt kérdés

Szóval szeretnék majd tenyésztőtől kutyust venni,mert tetszik egy fajta vannak elképzeléseim vele.Viszont annyira sajnálom a menhelyi kutyusokat és veszek sok pénzért egy tk-s kutyát,amikor a menhely teli van kutyákkal:(


viszont egy menhelyi kutyánál lutri,hogy alkalmas lenne -e arra a sportra és hát olyan nincs,hogy vissza adom "bocsi nem felel meg" címszóval..


Jelengleg is olyan kutyám van akivel nem tudom,ezt a sportot űzni.


2013. máj. 25. 20:42
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Segíts más módon a menhelynek és probléma megoldva. Lehet hogy így még többnek is tudsz segíteni, míg ha hazaviszel kutyát akkor csak egynek (meg esetleg aki a helyére kerül).
2013. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ez jó ötlet!:)
2013. máj. 25. 20:45
 3/19 anonim ***** válasza:
47%
ha konkrét célod van, akkor keress törzskönyves növendék kutyát. egy kölyöknél is mindig lutri.
2013. máj. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

frisbee-zésről van szó és egy Ausztrál juhász-t szeretnék,nem hiszem,hogy kölyöknél lutri lenne ebben a fajtában :)


mellesleg versenyezni még nem 100%,hogy mennék(majd ahogy alakul)de rendszeresen frisbee-znék vele,meg agility..

2013. máj. 25. 21:20
 5/19 anonim ***** válasza:
Ha van módod rá,vedd meg sportra a tenyésztőtől a kutyát és hozz ki mellé egy esélytelent a menhelyről.A kutyának jobb,ha társa van és ahol egynek jut,jut a másiknak is.
2013. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
48%
Tkv-es kutya is lehet alkalmatlan sportra csak úgy mondanám, amúgy én is fajtatiszta kutyát akartam törzskönnyvel, két fajtán vacciláltam most a két fajta keveréke van és nagyon jól döntöttem mert őt megmentettem egy családtól, akinek csak gondot okozott és nem szerették 4 hónaposan.
2013. máj. 26. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%

Írj a fajtamentőknek, próbálkozz azzal, h ideiglenes befogadó leszel, közben nevelheted, belekezdhetsz az alapokba, ha alkalmas rá a kutyus, akkor meg is tarthatod, ha mégsem, még mindig jöhet érte az álomgazdi és a helyére jöhet egy újabb kutyus, aki talán már alkalmas lenne sportra :)

Ez így több időbe is beletelhet, de így segítesz is és nem is kell lemondanod a sportról :)

2013. máj. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Fajtamentőkön nem gondolkoztál?
2013. máj. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

mivel a mostani kutyám élni fog még akkor 3 kutya(jelenlegi,tk-s,menhelyi) nagyon sok lenne,nem csak helyem de időm se lenne ,meg hát anyagilag is húzós..ennyire felelőtlen meg nem vagyok!


ideiglenesezést nem bírnám lelkileg!

3 nap alatt úgy kötődök a kutyákhoz mintha már évek óta velem lenne,(találtunk egy kutyust régebben és 5 napig volt nálunk,mire elvitték, nem akartam oda adni senkinek sem nagyon megszerettem,persze végül örökbe adtam mivel nem voltam kész két kutya tartására)


szerintem Ausztrál juhász fajtamentés nincs,mivel ez ritka fajta és ilyen fajtát csak olyan vesz akinek van pénze így nyilván nem rakja utcára..


maximum ha már a jelenlegi ebem nem él akkor lehetséges lesz egy menhelyi eb,de mostani kutyum tuti élni fog 5-6 évet(most 10 éves)

2013. máj. 26. 20:02
 10/19 anonim ***** válasza:
Alexandra, azt kéne megérteni, hogy egy sportra való kiskutyát, már akkor el kell kezdeni a sportra készíteni, amikor még meg sem fogant! Ez nem csak egy kis ugrabugrálás, ül-fekszik. Komoly sportra igenis gondosan kiválasztott egyed kell, nem menhelyi.
2013. máj. 26. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!