Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Neveletlen kutya! [mindent...

Neveletlen kutya! [mindent szétszed-széthord] SOS! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Van egy amerikai stafi kutyánk, 1 éves. Egyszerűen nem lehet semmit sem az udvaron hagyni, mivel szétszed mindent-lerág mindent, rombol-tör-zúz, és ezek tetejébe még árkokat is ás az udvaron. Azt, hogy unatkozna, mivel eddig csak ezt mondták indoknak, kétlem, mivel ha egész nap is vele ugrálok kint, lefárasztom, este tuti harci térré változtatja az udvart!

Mit tegyek, mit tanácsoltok?



2013. máj. 26. 19:20
1 2
 1/20 sippara ***** válasza:
49%
Neveld meg.
2013. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi az 'okos' választ 1-es!
2013. máj. 26. 19:24
 3/20 anonim ***** válasza:
50%

Az árkokba tedd bele a saját kakiját, és lapátold vissza rá a földet, elvileg ez megszünteti, hogy ugyanott ásson.

Ez a kint ugrálás azt is jelenti, hogy sokat futkos szabadon kint, meg sétál?

2013. máj. 26. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy hatalmas energiaigényű kutya, nem elég neki az hogy te kint ugrálsz vele az udvaron és szerinted "lefárasztod". A lefáradáshoz fizikai és mentális impulzusok is kellenek. Ezt kerten belül nem lehet elintézni, ha napi 2 x 30 percet nem sétáltatod (inkább futtatod) kint akkor ez nem fog változni.
2013. máj. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Nagy udvarunk van, szabadon van 0-24ig! Rongyozni-nehéz gumigolyót dobálok neki-ágazás,szóval minden van. A mostani kutya előtt is ez a fajta volt, ugyan így volt tartva,sőőt,talán még kevesebbet volt vele foglalkozva,mégsem volt vele gond.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2013. máj. 26. 19:36
 6/20 anonim ***** válasza:

De sétálni?

Új dolgok, új szagok, új ingerek?

2013. máj. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Sétálás kb hetente 2-3 alkalom, olyan 1-1,5 óra! Sajnos időm nem engedni máshogy...
2013. máj. 26. 19:47
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

hát, elmondanám hogy ez egy kalap kakit nem ér. igaz nekünk pit van de, ezek olyan brutál energiával rendelkeznek hogy csak nah. javaslom nézz utánna a súlyhúzásnak. azt hiszem egy évesen már lightosan el lehet kezdeni. és a séta alatt mindíg húzzon majd maga után valamit. mi egyébként tegnap futtattuk a kutyát, amolyan agaras verzió volt. elsőre nem durvultunk, de én még így is azt hittem lógni fog a kutya nyelve, meg lesz hallva, aztán semmi. persze elsőre amúgysem szabad semmi újjal durvítani. én legalább is ebben hiszek. javaslom még, ha van egy másik fél, hogy labdázzatok együtt így a kutya rohangálni fog a labda után. bár hogy őszinte legyek udvarban ez nem tudom mennyire lesz hatásos, bár biztos jobb lesz mint a semmi. tanítsad is hogy agyilag is legyen lefárasztva. mindemellett nem ártana a falkavezérségre rágyúrni és szigorúan tiltani a kutyát minden olyan dologról ami nem az övé. persze ez nem könnyű feladat de megéri a türelmet és az időt belefektetni.


az ásásra egyszer láttam egy videót ahol a kutya számára ki volt jelölve egy rész ahol áshat. minden más helyért szigorú tiltás járt. ehhez nem tudok személyes megjegyzést fűzni mert mi lakásban tartjuk a kutyát.


az hogy volt egy kutyád aminek az energiaszintje alacsony volt még nem jelenti azt hogy minden olyan fajta alacsony szintű is lesz.

2013. máj. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
94%

jah, most nézem HETENTE 2-3 alkalom???? xaros 1-1.5 óra? azt hittem minden nap.


te jó isten! szegény kutya :( mi a fenének vettetek ilyen erős kutyát, ha sem időtök sem tudásotok nincsen hozzá? hát így nem hiszem hogy a tanácsaim sokat fognak lendíteni az ügyön.

2013. máj. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én meg azt nem értem hogy kint a kertben van időd vele játszani minden nap, de sétálni vinni nincs?
2013. máj. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!