Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csak az az elfogadott...

Miert csak az az elfogadott dolog, hogy a tenyesztoktol, kennelekbol adhatoak el a kolykok?

Figyelt kérdés

Mindenki elmondja mindennek aki nem kutyatenyeszto es kolykei szuletnek a szukajatol.ha itt egy kerdest feltezs az oldalon el van atkozva.tudom hogy milyen veszelyei lehetnek a beltenyeszetnek is.nekunk menhelyrol es fajtamentoktol vannak kutyaink ertem a dolgot.

De nehany valaszolo olyan durva ebben a kerdesben.

mar lassan ivartalanitva kellene atvenni a kennelbol valasztott kutyat csak hogy ne legyen elmondva az ember mindennek ha idovel kiskutyat szeretne,vagy akaratlanul megesik a dolog es vemhes lesz a kutya.


2013. máj. 27. 09:03
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

Visszafoghatnád egy kicsit magad.

Szerintem az a bajod hogy meg sem akarod hallani a másik oldalt.zsörtölődj inkább magadban.nem muszaj erre az oldalra írni.

Engem is fel tudnak húzni de nem küldöm el melegebb éghajlatra hanem inkább lepontozom,azért vannak a kicsi kezek.vélemény...

2013. máj. 27. 14:16
 12/37 anonim ***** válasza:
88%

Miben kellene visszafognom magam?


Semmilyen negatív dolgot nem írtam általánosságban sem,és neked címezve sem.És egy percig nem zsörtölődöm,nekem arra nincs időm :)


A véleményező kezecskékről meg csak annyit,hogy össze vissza nyomkodják egyesek.És egy piros kezecske nem tükrözi a véleményemet.Én egyenes ember vagyok,aki szavakkal kommunikál,nem kezecskékkel...

2013. máj. 27. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Egyenesen nekitámadsz az embernek igen!

Elég korrekt vagy....

a moderátorok ìrták hogy veszekedés helyett a kis kezeket használjuk nem én találtam ki amúg.

2013. máj. 27. 14:39
 14/37 anonim ***** válasza:
100%

"vagy akaratlanul megesik a dolog es vemhes lesz a kutya."

De ilyen nem történhet meg egy felelősségteljes gazdánál. Akinél meg megtörténik, azzal ne kelljen már jópofizni és vigyázni a lelki világára.


Abban meg aztán végképp nincs igazad, h a tenyésztőket zavarnák a szaporítók. Hidd el, nem konkurencia. Aki 30 ezres fajtatiszta kutyát keres minden nélkül, az pl. tőlem sosem fog kutyát venni...és nem azért mert nem adnék, hanem mert nem lesz rá igénye.

Engem mint tenyésztőt azért zavarnak egyedül a szaporítók, mert tönkreteszik azt a fajtát amelyiket szeretek, imádok, és amelyiket jobbá szeretnék tenni a munkámon keresztül.

Amíg azt nem látják be az emberek h a fajtatiszta kutya nem pusztán az "úgy néz ki", hanem az adott fajtára jellemző külső is, de belső tulajdonságok, amiért az a fajta a hosszú évek alatt olyan lett, amilyen. De a legtöbb ilyen "játszótéri fajtatisztának" jellemben már köze sincs az eredeti fajtához, vagy egy csomó temperamentumbeli, jellemhibát hordoznak amivel már rég ki kellett volna őket zárni a tenyésztésből, mert csak lehúzzák a fajtát... de sokszor ezeknek is be-becsúszik egy-egy alom, továbbvíve a hibákat....


A másik meg h a kölyökgyárak sorozatban ellő és kizsigerelt szukái szerinted honnan kerülnek ki? Jónevű kennelekből vagy olyan helyről ahonnan olcsón lehet kutyát venni? És szerinted az aki eladja ezeket a kutyákat azok szánt szándékkal szaporítóknak adja el? Valószínű nem. De mivel számára a kiskutyázás kimerül abban a 8 hétben, így az életben nem derül ki a tőle elkerült kutya 3 év múlva már 3at ellett...


Értem h mi a probléma és h mi a gyökere a dolgoknak??


KOMPLEXEBBEN kéne GONDOLKODNI, és tovább látni annál a ténynél - mert az tény - h az egyik 30 ezer, a másik 150. Csak se azt nem nézik az emberek, h miért, se azt h ez milyen hatással lesz az ő életükön kívül másra. És még ha el is mondja nekik az ember, h ezzel nem tesznek jót, kb rándítanak egyet a vállukon és leszarják, mert nekik csak az "itt és a most" létezik, DE az azonnal.........

2013. máj. 27. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes. én azt látom, hogy a szaporítani szándékozók is ugyan úgy nekiesnek az őket lebeszélni igyekvőknek, tehát semmivel se tudnak visszafogottabban kommunikálni. Ha valaki szaporítani akarja a kis Fifikéjét és mi szépen azt mondjuk hogy nem kellene, akkor azonnal átmegy támadásba. Évek alatt egy kezemen meg tudom számolni azokat a kérdéseket, ahol a kérdező belátta, hogy hülyeséget akart csinálni és nyilvánosan leírta, hogy meggyőztük és nem fogja, és köszöni! A többi csak anyázni tud és a személyes sértésnek veszi, hogy mi nem akarjuk, hogy az ő kutyájának kölykei legyenek. Ezek az emberek a saját kis életükön kívül nem tudnak nagyban vagy KOMPLEXEN gondolkozni.
2013. máj. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:

Ebben igazad van.csak kinézetre mennek a legtöbb leendő kutyagazdik és nem a belső jegyeikre,tulajdonságait veszik figyelembe csak hogy elmondhassák hogy fajtiszta yorkim,rotim vagy bármi más kutyája van.

Csak az az észrevételem már abból ami itt az oldalon megy,hogy a szitkozódások süket fülekre találnak és más megoldásra lenne szükség.

2013. máj. 27. 15:59
 17/37 anonim ***** válasza:
Különben én sem értek egy-két embert!Nekem is van kutyám 3-is még sem ivartalanítok!Soha nem volt még baj és nem is lesz!Én tudok vigyázni a kutyáimra!engem is támadnak pedig nem vagyok szaporító és nem is szándékozok szaporítani!De volt már példa rá,hogy valaki vett egy szép fajtatiszta törzskönyves szülőktől származó kutyát és egyszer pároztatta aztán eladta őket de soha többet nem pároztatta utána és kitűnő kiskutyák lettek!ez azért tévhit,hogy minden nem törzskönyves kutya hibás és beteg lesz!Szerintem aki szereti a kutyáját azért odafigyel rá!Mondjuk én nem pároztatom.
2013. máj. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
60%
Ne haragudj, kedves utolsó, de a hozzászólásodból látszik, hogy nem tudtad megragadni a lényeget és ugyanúgy Te sem tudsz látsz tovább a téged érintő problémáknál, kérdéseknél.
2013. máj. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
Figyelj miért kell általánosítani!?Azért,mert nem ivartalanítok?De nem is szaporítok!egyszerűen vigyázok a kutyáimra!Nem csak azt jelenti a felelősségteljes gazdit ha valaki ivartalanít!ez meg az én véleményem!Sokszor láttam már olyan tenyésztőket akik annyira elvoltak telve maguktól veszem példának nem is olyan régen a német juhászokat olyan szinten túl voltak tenyésztve,hogy a hátsójuk annyira meg volt rogyva,hogy olyanok voltak mint a hintaló!És ezekért elkértek 80-100 ezreket!Az iskolába az ilyen kutyák szinte képtelenek voltak az akadályugrásra!mONDTA IS AZ OKTATÓ,HOGY MÁR MEGINT EGY AGYON TENYÉSZTETT KUTYA AKI SZÉP VOLT DE SEMMIRE SEM JÓ!Aztán jött egy férfi aki odavágott az asztalra és az ősi fajtát kezdte újra tenyészteni egy olyan ember aki nem is volt tenyésztő,persze később az lett!Nézz meg néhány régi képet és rájössz miről beszélek!Sok tenyésztő annyira elszarja egy két faj jellemét,hogy az nem igaz,PERSZE TISZTELET A KIVÉTELNEK!
2013. máj. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
Te most egy teljesen más problémáról beszélsz, tehát tényleg nem érted a lényeget.
2013. máj. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!