Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miert csak az az elfogadott...

Miert csak az az elfogadott dolog, hogy a tenyesztoktol, kennelekbol adhatoak el a kolykok?

Figyelt kérdés

Mindenki elmondja mindennek aki nem kutyatenyeszto es kolykei szuletnek a szukajatol.ha itt egy kerdest feltezs az oldalon el van atkozva.tudom hogy milyen veszelyei lehetnek a beltenyeszetnek is.nekunk menhelyrol es fajtamentoktol vannak kutyaink ertem a dolgot.

De nehany valaszolo olyan durva ebben a kerdesben.

mar lassan ivartalanitva kellene atvenni a kennelbol valasztott kutyat csak hogy ne legyen elmondva az ember mindennek ha idovel kiskutyat szeretne,vagy akaratlanul megesik a dolog es vemhes lesz a kutya.


2013. máj. 27. 09:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:

Ki beszél itt arról, h ivartalanítasz-e vagy sem? Leszarom, amíg vigyázol a kutyáidra. Ezt mondom: nem látsz tovább a téged érintő kérdéskörnél... magadra veszed azt is ami nem is rólad szól. Ez elgondolkodtató....

A tenyésztői munka meg kicsit összetettebb és kicsit másképp néz ki mint ahogy Te most itt azt felvázoltad.

2013. máj. 30. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
Azért annyit én is tudok,hogy a tenyésztői munka nem abból áll csak,hogy pároztatom!Ennyire hülye azért én sem vagyok,mert van a családban tenyésztő tehát tudom miről is van szó!Én csak arra reagáltam,hogy ugyan úgy támadják azokat is akik nem ivartalanítanak,mint a szaporítókat!Nem kell felkapni a vizet én is nyugodt vagyok.Csak én is unom már azt amikor egyfolytában azt papolják ivartalaníts!Minek!?Ha én eltudom magyarázni és megmutatni,hogy igen is tudok vigyázni a kutyáimra és törődni velük,de ezt sokan nem értik meg!Az a baj,hogy mi szenvedjük meg a szaporítoknak a sarát!
2013. máj. 30. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

Csak épp nem úgy írtál mintha értenél hozzá. Ezért bátorkodtam megjegyezni :o))

De egyébként ebben az ivartalanítás témában sem látsz tovább a saját problémakörödnél. Neked csak az jön le h Téged személy szerint baszogatnak. Az meg se fordul a fejedben, h az emberek sokkal-sokkal nagyobb százaléka felelőtlen, így az ivartalanítás fontosságának a hangsúlyozása előrébbvaló mint a te lelkivilágod védelme.

2013. máj. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
Ez igaz de most nem csak magamról beszélek,persze megértem a reakciókat hiszen tele vannak a menhelyek,de az előbb sem magamról írtam hanem arról,hogy olyanok is baszogatva vannak akik felelősségteljes gazdik!Erre mondtam és nem csak az én lelkivilágomról van szó azzal nincs semmi gond!
2013. máj. 30. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:

Adott két gyerek. Egyikre rábíznak 10.000 forintot hogy vásároljon belőle, mert tudja hogy a pénz felelősség, a másikra meg nem, mert tudják hogy el fogja herdálni, mert felelőtlen.

Ugyanezzel az erővel nem lehet ráhagyni az összes kutyatartóra, hogy csináljon amit gondol, mert "mindegyiknek van esze, majd eldönti mi a jó"... Amikor kutyatartásra vonatkozó törvényeket hoznak, vagy csak tanácsot adnak, mindig abból indulnak ki, hogy vannak hülye emberek. Ha abból indulnánk ki, hogy minden ember olyan k.rvajól bánik a kutyáival, nem is kéne bekerüljön az állatkínzás a btk-ba, mert nem lenne állatkínzás. De mivel az ország egyik fele KRETÉN, ezért a kreténekhez igazodva kell tanácsokat adni, törvénykezni. Aki értelmes, az meg belátja, hogy az ő szabadságát se gátolja egy percig sem az, amit a kretének miatt vezetnek be. Mindenkinek kényelmesebb így. Ha már itt tartunk, aki nem tenyésztési céllal vesz kutyát, miért is fájna nekik az ivartalanítás? Nem törölgetheti a véres padlót? Nem a testével kell bevédenie a szukáját az őrjöngő kanoktól? Három darab ép magyarázatot dobjatok erre össze, hogy mitől éri meg "vigyázni" a kutyára, és miért nem jobb biztosra menni, nem mellesleg megspórolva a kutyának az emlőrákot, hererákot, méhgyulladást.

2013. máj. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:

Mikor baszogatják a felelősségteljes gazdikat az ivartalanítás miatt? Számtalanszor leírtam, hogy két ivaros kanom van, senki se baszogatott miatta. Sőt ennek ellenére én is az ivartalanítást szoktam javasolni mindenkinek, akin látom, hogy enélkül nem boldogulna és amúgy sem tenyészkutyája van. Azt is le szoktam írni, hogy a viselkedésproblémáknak nem megoldása az ivartalanítás, mégis érdemes megtenni mert veszíteni nem fog vele az illető.


Ez a kérdés viszont nem az ivartalanításról szólt, hanem a szaporításról.

2013. máj. 30. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:

" Három darab ép magyarázatot dobjatok erre össze, hogy mitől éri meg "vigyázni" a kutyára, és miért nem jobb biztosra menni, nem mellesleg megspórolva a kutyának az emlőrákot, hererákot, méhgyulladást.2



szerintem ugyan ezek a betegségek a tenyésztő kutyáival is megeshetnek mert ugyebár egyszer azt a kutyát mikor kölyök volt tőle vetted....

2013. máj. 30. 15:07
 28/37 anonim ***** válasza:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4407977-igaz-.. Na ezen kiakadtam!Sokan nem azzal foklalkoznak,hogy cipőfűzővel volt kikötve egy tenyésztő által hanem hogy nem sztenderd!Nem azon akadtak ki,hogy hogyan lehet csinálni ilyet hanem hogy ivartalaníts!Persze én is helyeslem ez esetben,de azért olvasd végíg a válaszokat!Senki nem a tenyésztőt itéli el azért amit tett!Na az ilyen nem tenyésztő szerintem!
2013. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

"ugyan ezek a betegségek a tenyésztő kutyáival is megeshetnek"


Mondta valaki, hogy nem?

2013. máj. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

"cipőfűzővel volt kikötve egy tenyésztő által"


Honnan tudod, hogy ki volt az aki kikötötte? Mi alapján állítod, hogy egy tenyésztő volt? Szerinted ki nevezhető "tenyésztőnek"?

2013. máj. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!