Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha valaki önvédelem leszúr...

Ha valaki önvédelem leszúr egy kutyát, annak milyen következményei vannak?

Figyelt kérdés

2013. máj. 28. 10:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
34%

Nem, én nem vagyok fiatalabb, de marhára nem értem, hogy amiket itt összehordasz, hogyan jönnek ide...

Miért kellene kutyákról tanulnom? Ha téged megtámadnak az utcán, mondjuk letépik a nyakláncodat, akkor meg akarod tanulni, hogy ezt hogyan csinálták, vagy mi? Komolyan nem értelek...

Főleg a történtek után eszemben sincs egyébként kutyákkal foglalkozni.


Az olyan elvadult kutyabolondok miatt, mint te, történhet meg, hogy egy ilyen őrült dög szabadon garázdálkodik.


Nem tudom, mit akarsz a történeten részletesebben? Hogy habzott-e a szája? IGEN! Hogy morgott-e, vicsorgott-e? IGEN! Hogy a rákiabálás segített-e? NEM!

Más részletet nem tudok, a semmiből támadt rám, mint mondtam, sötét volt, és egy parkoló autó mögül ugrott ki. Nem tudom, és marhára nem is érdekel, hogy előtte hogyan viselkedett, lehetett-e látni valamit, vagy csináltam-e én valamit, ami dühítette. Simán az utcán mentem, neki pedig eleve semmi keresnivalója nem volt ott.

Basszus, a végén még az én hibám lesz, hogy megtámadott!?!?!?

2013. máj. 29. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
34%

Egyébként nem csak "kellett volna", hanem tudtommal megölték végül.

Mivel el volt vadulva, és közveszélyes volt.

De add meg a címed, legközelebb majd odaküldjük inkább az ilyen kutyákat neked, aztán tépjenek szét téged, ne az utcán bicikliző kisgyerekeket.

2013. máj. 29. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
szerintem tanuld meg értelmezni az általam leírtakat mielőtt gyerekes módon nekiállsz hisztizni.
2013. máj. 29. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
31%

@9

Nem a kutyát kell megölni, hanem a gazdáját elővenni és felelősségre vonni.

Ha lenne eszed, tudnád a megéltek ellenére is, hogy a kutya nem így születik! Sajnálom, hogy ennyire oktalan vagy és a kutyákat hibáztatod! Nem győzöm mondani, meg kell nézni a kutyát, és már tudod is, milyen ember a gazdája. Ők ugyanis tükre annak, miféle személyiséggel élnek, vagy ki "neveli" őket. Az a kutya valószínűleg tanítva sem volt, kóborként pedig nem a gazda telke a kutya területe, hanem, ahol éppen van. Erről nem a kutya tehet, és te sem, meg a másik sem, hogy épp arra jártatok. De gondolj csak bele, ha a gyerekkel nem foglalkoznak, csak nő, mint a dudva, mekkora ótvar paraszt lesz a szemünkben, ha felnő, pedig nem ő kérte, hogy szülessen meg, és ne nevelje senki, hogy Maugli legyen belőle! A kutyákkal ugyanez a helyzet!!


Volt nekem egy szuper tornatanárom, aki folyton nagyköröket futtatott velünk az iskola és a szomszédos óvoda körül. Az intézmények háta mögött erdő volt, és sokszor oda vették be magukat a kóbor kutyák. MINDIG elmondta már első osztálytól kezdve, hatéves korunktól belénk nevelte, ha kutyát látunk, AZONNAL abba kell hagyni a futást, és vagy szépen nyugodtan sétálni, vagy megállni! Soha nem történt semmi bajunk, mert szót fogadtunk.

Én egyébként tudatosan oktatnék állatvédelmet és állati testbeszédet iskolában, kötelező jelleggel, hogy az ilyen ostobaságoknak elejét vegyük. Én figyelni fogok erre a gyerekemnél! Javaslom melegen mindenkinek ugyanezt!

2013. máj. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

@11

Pedig jó lenne, ha kicsit körülnéznél a témában, mert ezt a tudást már átadhatod majd a gyerekednek, és elkerülheti, hogy hasonló történjen vele. Feltéve, hogy engedsz kicsit az elvakult önzőségedből, mert abból a hozzászólásod alapján van bőven.

Még egyszer, sajnálom, hogy ez történt veled, de megnézhetnéd másik oldalát is a dolognak, ugyanis az éremnek mindig két oldala van! Egyoldalúan nem lehet egészséges életet élni, és ez minden területre igaz!

2013. máj. 30. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!