Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan gondolkoznak a kutyák?...

Hogyan gondolkoznak a kutyák? Milyen nyelven? Magyarul vagy ilyen vau-vau szerű gondolatokkal?

Figyelt kérdés
Ezen már sokat gondolkoztam, de el se tudom képzelni. Ti mit gondoltok erről. Bocsi, ha buta kérdés, csak érdekel :)
2009. okt. 5. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
79%
sztem vau-vau nyelven. de kérdezd meg :D
2009. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Uhh. Érdekes kérdés. :P


A kutyák nem nyelvvel gondolkodnak, mert nem ismernek olyan beszédet mint mi. Plusz nem is ugatással gondolkodnak, mert számukra egy ugatás, vagy adott esetben egy szó egy vmit jelent. Például a Gyere ide-t azt megtanulják az embertől, de van az ugatásnak olyan típusa is, amivel egy anya hívja a kölykét, vagy fordítva. De a kutyák nem így gondolkodnak. Sztem ahhoz hasonló, mint ahogy egy csecsemő, mikor még nem tud beszélni, vagy egy néma ember, aki sose tanult. Gondolom egy süket-néma sem úgy gondolkozik, hogy maga elé képzeli a kézjeleket, ez csak a kommunikáció eszköze.

2009. okt. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen! Elég valószínű hogy képekben gondolkodnak, ahogy néhány ember is! Én is ilyen vagyok, 4 nyelvet beszélek, ebből 2 anyanyelvem! És mindig megkérdezik melyik nyelven gondolkodom, egyiken sem! Rendkívül rossz tanuló vagyok, kivéve a nyelvekben, de a vadászathoz, a harchoz, vagy akár az autóversenyzéshez ez a gondolkodás a nyerő, mivel sokkal gyorsabb reakcióidőt tesz lehetővé! De nem a mi társadalmunkban már! Elég valószínű hogy a kutyák is így gondolkodnak! Képekben vagy az ő esetükben akár hangokban vagy szagokban!
2009. okt. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

gondolkozni nem a nyelv útján szokott az ember, így egy állat sem.

Ahogy az előző írta, egy sIket-néma, aki nem tanult soha beszélni, nem gondolkozhat semmilyen nyelven sem.

A gondolatok olyanok, mint egy rajz. Elképzeled, ami eszedbe jut. Bár te ezt úgy "hallod" magadban, mintha beszélnél. Hiszen neked ez a kommunikációs formád. De valójában csak elképzeled azt, ami eszedbe jut. Ha álmodsz, akkor sem elmeséled, mi történik, hanem szinte látod magad előtt.

Pl egy érdekes dolog, ami erre bizonyíték lehet:

én raccsolok. ha gondolkodok, akkor is raccsolva gondolkodok. Tehát amit megszoktam magamtól. Tudom, hogy nem tudom kiejteni az R betűt,. így a gondolataimban sem tudom kiejteni. Így szoktam meg. Azért tűnik úgy, mintha beszélnénk magunkban.

Szerintem. Persze ki hogy gondolja. De talán ez a legelképzelhetőbb...

2009. okt. 5. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Elég érdekes kérdés, de bennem is sokszor felmerült már, hogy vajon mit gondolhat rólam a kutyám és hogy tudja-e, hogy én vagyok a gazdája...

Ahogy előttem is írták szerintem is képekben "gondolkoznak", ezt az is bizonyítja, hogy amikor álmodnak, az aznapi eseményeket álmodják vissza (ezt kutatások bizonyítják), mint egy képsorozatot. Ezért is vakkangatnak álmukban és olyan, mint ha szaladnának.

2009. okt. 5. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De azért hozzá kell tenni, hogy a kutyák bár rendelkeznek öntudattal, közel sem annyival, mint egy ember, kevésbé gondolkodnak tudatosan, több minden jön ösztönből.
2009. okt. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A képeken kívül érzésekben is gondolkoznak.
2009. okt. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!