Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kölyökkutyám hogy lehet...

A kölyökkutyám hogy lehet ennyire agresszív?

Figyelt kérdés
5 hónapos tacskó keverékről lenne szó. Adok neki enni és miközben eszik, ha odanyúlok, akkor morog, vicsorít. Természetesen nem félek tőle, ilyenkor megverem, de egyszerűen nem ér semmit, mindig ezt csinálja. Ma pedig csupán annyi történt, hogy erélyesen a helyére tessékeltem, erre elkezdi csattogtatni a fogait. Megint megvertem. De én még ilyen domináns kutyával nem találkoztam. Van egy idősebb német juhászunk is vele az udvarban és nekimegy ha a kajája közelébe megy, annak ellenére, hogy 3x akkora és idősebb kutya. Ha elszeretném küldeni egy bizonyos helyről, akkor sem megy el, hanem fogja magát és lefekszik. Teljesen irányíthatatlan. Hogy lehetne még fegyelmezni? Sose nézem el neki, mindig megbüntetem ha valami rosszat csinál, mégse tanul belőle.
2013. máj. 28. 21:21
1 2
 1/19 sippara ***** válasza:
92%
Nem bünteted, ha rosszat csinál, hanem megvered. Ráadásul úgy látom, ez nálad univerzális "büntetés" - egy ÖT hónapos kutyánál. Körülbelül úgy néz ki a dolog, mintha a három éves gyerekedet agyonvernéd, mert nem tett alátétet a pohár alá. Normális kutyaiskola/ovi kéne - nem a kutyának, hanem NEKED. Elég valószínű, hogy amit csinál, nem dominancia, hanem általad kiváltott félelmi agresszió.
2013. máj. 28. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem verni kell, hanem egy rendes büntetést alkalmazni. Ha nincs hatása, akkor nem jól csinálod, nem erőből kell fegyelmezni.
2013. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Mert az elején nem vertem és nem ért semmit, ha megkötöttem rövid időre vagy csak simán beszéltem neki, hogy ezt meg ezt nem szabad.
2013. máj. 28. 21:28
 4/19 A kérdező kommentje:
De egyébként ne gondoljátok azt, hogy verem egész nap, sokat sétálok vele, játszok, foglalkozom vele.
2013. máj. 28. 21:29
 5/19 anonim ***** válasza:
Pontosan mit takar a verés?
2013. máj. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Rávágok a fenekére.
2013. máj. 28. 21:34
 7/19 sippara ***** válasza:
91%
Az eszedbe jutott már, hogy esetleg meg kéne tanítani neki dolgokat, mielőtt elvárod őket? Mert ez így most olyan, mintha én azt mondanám, hogy azonnal énekeld el a bolgár himnuszt és addig vernélek, amíg hibátlanul nem megy - valószínűleg elszórakoznánk egy ideig, te nem értenéd, miért ütlek, én meg nem érteném, hogy lehetsz akkora marha, hogy nem tudod a bolgár himnuszt.
2013. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Inkább "óvatosan" a grabancánál rángatás, vagy csörgős üveggel a seggére csapni. De nem lehet a büntetést folyton használni, csak ritkán.
2013. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Egy öt hónapos kiskutyába még nincsenek bevésődve azok a szabályok, amiket te próbálsz érvényesíteni. Most még türelmesnek, kitartónak és következetesnek kell lenned, szerintem büntetésnek még helye nincs ilyen fiatal korban. Ha már tudná, mit kell csinálnia és mégse teszi, te meg megbünteted, akkor oké, érteni fogja miért kapta, így viszont annyit ért, hogy a gazdi időnként nagyon agresszív vele, amire agresszíven válaszol, mert nem érti miért kapja ezt a hullámzó bánásmódot.

Szóval azt javaslom, hogy vedd elő a türelmes feled, és 101-edszerre is magyarázd el neki, mit szeretnél, egy-egy utasításhoz ugyanolyan testtartással, kézjellel, hangsúllyal állj neki. A lényeg a türelem, és a POZITÍV megerősítés, jutalomfalat, simogatás, hasvakarás, akármi. Biztos vagyok benne, hogy így gyorsabban fogtok haladni, mert a tacskók nagyon intelligensek.

2013. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Még annyi, hogy őrizd meg a hidegvéred, amikor rosszat csinál, mert kiérzi ha mérges vagy. Halál nyugodtan fogd meg a kutyát és vidd ki a másik szobába, ha nem megy ki magától, ne üvöltözz, ne szidd közben. Egy ideig ha nem mész ki hozzá, elzárod magad mellől (nem kikötöd a fához, meg nem az 1x1 méteres vécébe zárod!), rá fog jönni, hogy ha nem követi amit mondasz, ki lesz közösítve.
2013. máj. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!