Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Barf-étrend táblázat?

Barf-étrend táblázat?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Régebben valamelyik kérdés alatt láttam, hogy valaki linkelt egy barf étrendes táblázatot, hogy miből mennyi kell x kg-ú kutyának.

Na ezt a táblázatot azóta sehol sem találom. valaki nem tudná nekem belinkelni, ha nagyon szépen megkérem?

Én is rajta vagyok az ügyön, keresem a táblázatot, de ilyen táblázatszerű felsorolásban sehol sem találom, mindenhol csak írnak róla, de nekem meg a táblázat lenne most a tökéletes.

A válaszokat köszönöm előre is!


2013. máj. 29. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ezt egyszerű kiszámolni :)

Táblázatról nem tudok.

Hány kg a kutyusod? Mennyit mozog?

2013. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ill. itt nézz körül, ha tudsz angolul/németül, a cikk alján van jó pár használható link :)


[link]

2013. máj. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

24 kg-s és elég sokat mozgok vele, minden hétvégén agilityzünk, de a hétköznapokon sincs pihi, minden nap viszem sétálni, meg elég sokat játszunk, amiben ugyebár ő rengeteget fut. A szellemi fárasztás nem tudom mennyire érdekelt az etetésnél, de szellemileg is rendszeresen fárasztva van, szóval nem unatkozik:)

Ivarosnak még ivaros, de nem sokáig, ez sem tudom, hogy számít-e.

A linket köszönöm, angolul remélem megbirkózok vele:)

2013. máj. 29. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen :)

A testsúlyának 2-3%-át kell alapul venni és ezen lehet variálni, ha fogyna vagy hízna esetleg.

Most levezetem neked 2%-kal, aztán majd átszámolod te is, ha módosítani kell :)

Tehát ugye napi 2 részletben kell kapnia a kaját, reggel-este.

24 kg-os kutya napi kajája 2%-ot alapul véve 48 dkg összesen. (1-2 dkg nem számít, de én most maradok az eredeti számításnál.)

Ezt ajánlott úgy elosztani, h 30% hús, 40% csontos hús és 30% zöldség/gyümölcs - ezen is lehet majd variálni a kaki, szőr stb. függvényében, de ez a klasszikus BARF, kiindulásnak tökéletes.

Tehát a napi 48 dkg kajájából 14,4dkg hús, 19,2dkg csontos hús, 14,4dkg zöldség/gyümölcs.

+ én szoktam adni kiegészítőket is :)

2013. máj. 29. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

úúú... köszönöm szépen:D

nagyon jól elmagyaráztad:)

2013. máj. 29. 12:19
 6/7 anonim ***** válasza:
Szívesen :)
2013. máj. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon jól elmagyaráztad! :) Egy 1 kilós chihuahuanál is lehet ezt alkalmazni? Aki naponta 2x vagy 3x sétál fél órát? Ha napjában többször eszik kis adagokat akkor hányszor, mennyit adjak neki? Köszönöm előre is!
2013. dec. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!