Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Roti tulajdonosok! Megosztanát...

Roti tulajdonosok! Megosztanátok tapasztalataitokat velem?

Figyelt kérdés
Miért pont a rottweiler mellett döntöttetek? Kicsin vagy már felnőtt korában került hozzátok? 1 vagy több van a családban? Milyen táppal (esetleg mással) etetitek? Csak kinti kutya, vagy be is engeditek a házba? Milyen közös programjaitok vannak? (séta, futás, különböző játékok) Jártatok-e/jártok-e kutyaiskolába? Meg ami még eszetekbe jut.
2013. máj. 29. 11:34
 1/10 anonim válasza:
4%
Azért döntöttünk mellette,mert sok ismerôsünknek ez a fajta van és nagyon megtetszett.Szép állat,határozott,félelmetes és jó házôrzô ami a legfontosabb.Kis korban került hozzánk,egyfajta táppal etetjük,mellé persze csirke aprólékot,csontot fôzünk neki.Sokat foglalkozunk vele,kutyaiskolába hetente 1 alkalommal visszük.A házba soha nem engedjük be,mert nem odavaló és könnyen megszokná a jót!Egy hibája van a rorweiernek,hogy gyeremeket a közelébe nem lehet engedni.Nekünk ami jelenleg van (Zeusz a neve),már a második,mert az elôzô betegség miatt elment.Szóval az is gyermek mellett nôt fel,de nem bírtuk megszerettetni vele a lányunkat.Hogy miér nem tudom...de talán mert ez harcikutya.Hatalmas kenelben van nappal a gyermek miatt,éjszaka pedig az egész udvar az övé.Remélem kielégítettem a kíváncsiságodat,ha érdekel még vmi,szívesen válaszolok.
2013. máj. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

még kisiskolás voltam amikor meghalt nagyiék tacsi kutyája,én ott laktam náluk és valahogy erre esett a választásuk.az egész megjelenése,kisugárzása,fellépése megfogott.egy gazdis kutyák nem hizelegnek másoknak...azóta felnőttem és az alkesz szomszéd megmérgezte a kutyut.

A párommal vettünk egy kölyköt,akit együtt neveltünk fel és most lesz egy éve hogy magunkhoz vettünk egy már felnött kant is,akitől csak azért szabadult meg a gazdája mert megunta...

Szoros kapcsolat alakult ki közöttünk,őt panelkutyaként

volt tartva nálunk már kerti kutya.

Nekünk a családba visszamenőleg már kb. 15 éve roti imádók vagyunk és eddig soha nem volt gond hogy a gyerekeket nem lehet odaengedni hozzá.NEVELÉS kérdése mi lesz a kölyökből!!!

Mi tápot adunk neki de szoktuk váltogatni márkán belül az ízeket mert könnyen ráunhat.

Mellette még farhátot,tésztát,levest,zöldséget(levesből főttet)

séta napi három.sok játékuk van.a kedvenc egy fél méteres plüss jegesmacija amivel imád játszani.

Idegenek nem simogatják nem is hagyja meg nem is azért van..

Nem vagyunk kutyasulisok,mindent mi tanìtottunk neki és okos,szófogadóak.

szerintem nem mindenkinek való mert kemény kéz kell hozzá,nem egy plüsskutya.

Harcikityának nem mondanám amit az első írt mert nem arra tenyésztették és nem viadalokon használták,nagyon el lehet tévedve.a rotikat a szarvasmarha terelésére és annak őrzésére használták németországban.

2013. máj. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
A rottweiler eredetileg imádja a gyerekeket, pláne a családtagot, ott akkor biztos, hogy Ti rontottatok el valamit, vagy a gyerek viselkedett úgy, hogy nem volt neki elmagyarázva, hogy mit szabad és mit nem. Nekem is az egyik kutyám harci kutya és 4 gyerek mellett van lakásban, szabadon sétál az adott területeken, soha nem kezd kutyával verekedést, pedig kan. Minden nevelés és szoktatás kérdése. Mindegy gyereket és felnőttet szeret! Ha valaki hozzászól, riszálja a valagát örömében! Ja! És ha már a rotinál tartunk, van a futin egy roti, akit kenyérre lehet kenni, kisgyerekekért elolvad, MERT ÚGY NEVELTÉK! Tehát ne dőlj be az olyan szövegeknek, hogy roti nem visel el gyereket, az falkavezérségi, nevelési probléma!
2013. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13:57, teljesen egyetértek!!!
2013. máj. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%

Korábban rotim volt, most roti-nj keverékem (helyette is rotit terveztem, de az élet az utamba sodorta megmentendő kutya formájában, így megtettem, amit kellett).


Én imádom őket. A világ legjobb kutyái - szerintem.

Imádják a kicsiket, nagyokat, mindent, ha megfelelően vannak nevelve. DE nem hiányzik belőlük az igazi terület és személyvédelem, remekül oldanak meg helyzeteket, nekem ők a csúcsok csúcsai :)


Sajnos ezzel szemben annyi a selejt belőlük, hogy még nézni is fáj :(


A mostani kutyámmal járok suliba, de igazából csak azért, h ott találkozzon normális kutyikkal, az előzővel nem jártam. Mindkettő engedelmes, mindkettőbe rengeteg energiát feccöltem bele, de megérte :)

2013. máj. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én nagyon kicsi korom óta rotit szerettem volna.

Mikor kb. 13-14 éves lehettem, örökbe fogadtunk egy nj-labrador keveréket. Csak hát sajnos a szüleim nagyon elnevelték. Vagyis pont hogy nem nevelték, mert mindent megengedtek neki, én akármit is tettem. Bár nem kertes házban laktunk, rengeteget sétáltam vele, futottunk, úsztattam, napi több órát, de sajnos úgy éreztem, hogy nem tudtam megadni neki mindent gyerek fejjel amit én elképzeltem. Szegény mikor sok év múlva elment nem akartam több kutyát soha többet.

Aztán tavaly nyáron (kb. 8 évre rá) már nem bírtam elviselni az életet kutya nélkül. Kerestem sok tenyésztőt meg böngésztem a neten hónapokon át, de nem találtam megfelelőt. Aztán véletlenül találtam egyet, amelyik egy tenyésztőnek lett felesleges (3 évesen, ezért sajnos lemaradtam a kölyök koráról), így miután kifizettem az ivartalanítást, oltásokat, chip-et, már hozhattam is haza (most már kertes házba).

Bár évekig tanulmányoztam a fajtát, féltem nehogy valami rosszul tegyek.

Én is táppal etetem, szoktam főzni is neki husit, házi kosztot csak akkor adok neki, ha normális adag marad (vagy alapból szedek neki is etetéskor), illetve ha olyan a kaja ami a kuty-nak is jó tápértékileg.

A házba inkább csak hideg időben engedem be, akkor is inkább nappal pár órára.

Bár úgy őrzi a házat mint egy „véreb”, ha én engedek be valakit akkor az illetőt csak megszagolja.

Én azt szeretem benne, hogy egyszerre egy „fenevad” és egyszerre egy nagyra nőtt plüss micimackó.

Remélem sikerül megtalálnom az arany középutat, ezért minden tőlem telhetőt meg szeretnék neki adni, de emellett nem kényeztetem el.

2013. máj. 30. 21:03
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem roti-németjuhász keverékem van, remélem ez is számít :)

Ő itt Borka:


[link]


[link]


[link]


Város legszélén élünk, majdnem falunak számít. A szomszédnak van egy rottweiler szukája, de nem vette észre hogy tüzel, sőt, azt sem, hogy vemhes. Született egy szuka és egy kan kölyök. Felhívott minket, hogy vagy elvisszük őket, vagy ott agyonüti, mert neki nem kell több kutya (mi vagyunk a "kutyások" a környéken, ha elutazik egy szomszéd általában mi vigyázunk a kutyájára)

Mivel van már egy kan német dogunk, ezért a szukát választottuk, a kant elajándékoztuk egy közeli ismerősnek.

Nem tudom pontosan, milyen tápot eszik (nagyszüleimnél van a kutya, én minden szünetben kimegyek) de elég olcsó fajta. Áztatott kenyérrel kevert tápot kapnak, ha jól tudom. Előző kutyáink puliszkás tápot kaptak :)

Kinti kutya, csak néha csalogatom be a házba egy kis dögönyözésre. Sokat sétálunk, a ház mellett van egy erdő meg egy gyümölcsös, ott szabadon szaladgálhat. Nem megy öt méternél messze, bármilyen helyzetben magamhoz tudom hívni. (kutyatámadás, idegen-kutyát-látok-azonnal-megismerkedem-vele, őz vagy nyúlkergetés, ijesztő hang vagy objektumtól való elfutás - ezek megtörtént szituációk, mindig visszajött) Nem igazán szeret idegen kutyákkal játszani, inkább elfut előlük. De ha baj van, gondolkodás nélkül megvéd. (egyszer majdnem megtámadott 5 pásztorkutya, figyelmeztetésképp nekirontott a leggyengébbnek, a border collie-nak. Nem verekedtek, de megkergette)

Nagyon szeretem, (már kölyökkora óta elválaszthatatlanok vagyunk) de kemény kézzel nevelem. Mindig szót fogad nekem. Ezért nem is voltunk vele kutyasuliban.

Utánam ugrott a vízbe akkor is, ha még sosem volt vízben. A "nem" parancsszóra nagyon érzékeny, azonnal abbahagyja amit csinál és odajön hozzám "bociszemekkel".

(Amúgy öt évesen a németjuhász volt a kedvenc kutyám. Egyszer lerajzoltam "álmaim kutyáját". Egy németjuhász szuka volt, enyhén hajlott füllel és rottweiler színű bundával. 8 év múlva pont ilyen kutyát kaptam :D)


(amúgy egyik kedvenc szorim, hogy este kimentünk nagyapámmal és a kutyával megnézni a tűzijátékot. Viszont a kilövés időpontját későbbre tették, de ezt mi nem tudtuk. Ballagtunk visszafele a sötétben. Volt zseblámpánk, de nagyapám szerint "így senki nem lát minket, de mi láthatjuk őket". Kavicsos volt a talaj, nekem meg kerekített talpú cipőm, ezért lemaradtam, lassan mentem. Nagyapám ment tovább, az ő kezében volt a póráz, mivel egyedül is nehezen botorkáltam, ne lassítson még le a kutya. Borkának feltűnt, hogy lemaradtam, ezért megállt keresztben nagyapám előtt, és nem mozdult, csak nézett engem és halkan nyüszített. Amíg nem értem utol őket, nem hagyta hogy nagyapám kikerülje :) )

2013. jún. 1. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, 14/L
2013. jún. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon cuki :)
2013. jún. 1. 21:12
 10/10 anonim válasza:

szia!

elore is bocsi az ekezetekert csak telorol irok :)

nekunk 3 fajtiszta rotink van mellettuk 2 nemet torpe pincser es imadni valok :)

egyszerre kerult ide mind a 3 roti (akkor mar megvolt a 2 pincser ) de az egyik rotim nagyon felos volt es elegge ellett cseszve mert nem lett oda engedve mas kutyakhoz kiskoraba igy eleg veszelyes de az emberekkel ha mi is ott vagyunk ugy eleg jol elvan :)

nem szeretnek ugatni inkabb csak puffognak,viszont van egyetlen egy ember akire minden alkalommal raakarjak torni a keritest az pedig a postas :D

en kutyaim reggel es este kapnak enni reggel ilyen konzerves hust es tapot (bar tap az mindig van elottuk ) este meg altalaba amit mi ettunk vagy csontot szoktam nekik mindig venni :)

hazba nem igen szoktak bejonni :)

furdeni pedig imadnak kiveve az egyik de ha mar elkaptam akkor beletorodik olyankor olyan aranyos :)

van 2 lovunk na oket csak egyetlen egy rotink tudja elviselni....vele szoktam kimenni terepre :)

a masik ketto meg ugye az aranyokat latva tart a lovaktol de nem egyszer probalkoztak be igy resen kell lennunk mindig.

panelba nem ajanlom mert rengeteg mozgas kell nekik.

viszont az teny hogy vannak olyan rotik akik lustak de nem szabad neki hagyni mert ra fog menni az egeszsege.

sokan azt mondjak hogy robosztus alkatuak .

hat nemtudom :D en megse probalnek elfutni eloluk :b

aki azt mondja hogy idegbeteg olo kutyak az hazudik!nyilvan az ilyenek csak irigyek vagy nem pont olyan rotival akadt ossze amelyik a legkedvesebb de altalaban kinezetrol itelnek az emberek.

minden csak neveles kerdese!

en ajanlom neked de ne hagyd hogy a fejedre noljon es hogy o legyen a falka vezer...

ezt nem csak egyszer kell vele ereztetni hogy te vagy az hanem folyamatosan!

mellesleg kivalo orzo kutyak :)

elete aran is megvedene mindentol.

sok boldogsagot tud csalni az eletedbe hiaba nez ki felelmetesnek :)

sok szerencset ha venni szeretnel!(:

2013. júl. 31. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!