Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citapram antidepresszánst...

Citapram antidepresszánst szedek egy hete. Azóta két este úgy elkapott a sírógörcs, hogy egyszerűen nem tudtam abbahagyni. Ez normális? Abba kéne hagynom? Szükségem lenne mellé esetleg nyugtatóra? A dokit csak jövőhéten hívhatom fel. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

"Gyakori mellékhatások

aluszékonyság, álmatlanság, nyugtalanság, fáradékonyság, fejfájás, szédülés, hányinger, emésztési zavarok, székrekedés, hasmenés, fokozott verejtékezés, látászavarok, szájszárazság, szívdobogás."


Ez antipszichotikum. Szakorvos írta. Eszedbe se jusson abbahagyni a szedését, sírás miatt. Fogjál egy nagy törölközőt és sírd tele. Egyébként te milyen tünetekre kaptad? Ja, és ehhez nem kell nyugtató sem, de jövő héten felhívhatod az orvosodat.

2012. márc. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Ne hagyd abba semmiképp se:) Én már második hónapja szedek citagent(ugyanaz a hatóanyaga) és az elején én is borzalmasan éreztem magam tőle. Az első héten a napi 10mg-al még úgy ahogy, elvoltam de 2. héttől a 20 mgnál már voltak gondok..igazi pokol volt.Folyton aludtam volna, étvágyam semmi sem volt, a közérzetemről meg ne is beszélkünk..de, nekem a mellékhatások kb a 3-4hét végére teljesen megszűntek, és azóta fokozatosan egyre jobban vagyok. Szóval kitartás!
2012. ápr. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Jó régi téma. 1 hét után max az alapbetegség lehet, vagy felerősödtek a tünetei, a gyógyszert szedd egy darabig, még pár hét, aztán el lehet dönteni, használ e. 2 hét után hat egy ssri vagy több.
2014. dec. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!