Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha meghágja a kutyám a lábam...

Ha meghágja a kutyám a lábam mert azt képzeli ő a főnök akkor ha így teszek, jól csinálom vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos kan kutyám.1 hónapja van nálunk.1. nap rámászott a lábamra és megakarta hágni, azonnal letiltottam, abbahagyta.Azóta gyakorlom rajta hogy én vagyok a főnök, pórázon már szépen sétál, én megyek elsőnek be az ajtón, gesztus evés stb.Tegnap játék közben 3x is bepróbálkozott, úgy hagyta abba végleg, hogy jól megráztam a grabancánál, letepertem a földre és mondtam hogy NEM.Lehet durva így?most kezd ivarérett lenni, emelgeti a lábát olyan mintha már jelölgetne is, mert többször pisilget séta közben piciket eddig meg csak 1x pisilt.

#dominancia #falkavezér #lábhágás #meghágó #meghágás
2013. máj. 28. 09:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképp tiltsd le. És persze egy ivartalanítás sosem árt ;)
2013. máj. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi, szerintem a kutyád rég túltette magát a grabancrázáson, ezzel még nem okoztál neki maradandó lelki sérüléseket. Szerintem nem sokan vannak itt sem, akik még sosem rázták meg egy kutya grabancát, ütöttek a fenekére, vagy adtak neki egy gyengébb pofont. Persze, az a cél, hogy erre ne legyen szükség a jövőben, ezért szóval próbáld szóval féken tartani. Ha le tudod tiltani szóban, ahogy első alkalommal is, akkor azonnal hagyd abba a játékot és tiltsd le. Ne hagyd, hogy háromszor is bepróbálkozzon, mindig csak akkor kezdj vele újra játszani, amikor lenyugodott. Meg kell értenie, hogy számodra ez nem kívánt viselkedés, de ha azonnal folytatódik a játék, akkor ez elsikkad.
2013. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Gondolkozom az ivartalanításon is!
2013. máj. 28. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!