Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le arról,...

Caltron kérdése:

Hogyan szoktassam le arról, hogy a kutyám krátereket ásson a kertben?

Figyelt kérdés
Nem rendszeresen, de két három hetente bizonyos helyeken- mindig a házam körül- négy öt krátert ás.Közép termetű ivartalanított keverék szuka kutya, van egy társa is- aki nem ás- tehát nem unatkozik.

2013. máj. 31. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

azért mert van egy társa aki nem ás az nem azt jelenti hogy a másik kutya nem unatkozik.. Minden kutyának más az energia szintje. Lehet az egyiknek elég napi félóra séta a másiknak meg 3óra sem elég.


Mennyit viszed sétálni? Menyit foglalkoztatod a kutyát naponta?

2013. máj. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mondjuk vidd el naponta sétálni!!
2013. máj. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A kutyák egy okból ásnak, és ez az unalom. Elfoglaltságot keres magának. Túl sok az energiája. Egy dolgot tudsz tenni, minden nap le kell fárasztanod fizikailag, és szellemileg is. Játssz vele, tanítsd, és sétáljatok. Ezek után hidd el esze ágában sem lesz ásni.
2013. máj. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom az én kutyám imádott krátereket ásni, sőt konkrétan kotorékot ásott, mert eltűnt benne. Bele mászott, ott hűsölt, olyankor hiába pislogtam a gödörbe, semmit sem láttam. Szerintem ez nem a sétától függ, neki még ilyen kotorékigénye volt, hiába volt háza. Husky keverék volt.

Én úgy oldottam meg, hogy egyet meghagytam neki, nem temettem be, ennyi öröme legyen. :-D Többet ugye nem is készített.


A törpe schnauzerem meg pajorokat keresett a földben, szimatolt, kapart, szimatolt, kiásta és megette. Pedig hidd el enni is adtam neki. Semmit sem tudtam csinálni vele. Mivel ez neki "sikeres" vadászat volt, vihettem volna napi 12 órát is sétálni, akkor is ásott volna, hiszen ott van a "vad" azt meg kell fogni. Schnauzer ugye, kígyót békát, tyúkot, patkányt, sünt, pockot, macskát levadászott, mert ami mozog vagy nem az préda. fajta függő is ám. De attól még vidd sétálni!

2013. máj. 31. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!