Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam össze a...

Hogyan szoktassam össze a félős kutyám egy másikkal? (minden infó lenn, fontos! )

Figyelt kérdés

elmegyek nyaralni 2 hét múlva.a b.nőmhöz viszem a kutyát,az enyém kistestű,az övé közepes.

az a problémám hogy az enyém félős!a másik barátságos,nincs benne semmi agresszió,nem is dominálja le az enyémet.

csak túl vehemensen akar játszani,és az enyém ettől megijed.nincs hozzá szokva ,mert a környéken jobban kis termetű kutyák vannak,azokkal semmi baja,de a nagytól parázik(vizsla keverék)

már voltam náluk 2x,de még mindig aggódok.most is megyek 7végén.utána viszont már úgy viszem hogy ott is hagyom.

ha kinn vagyunk az udvaron,akkor egy csomószor a lábamhoz bújik,és fel akar mászni az ölembe!

(apropó,jól teszem hogy ilyenkor nemet mondok neki?vagy mit kell tennem,megsimogassam?)

de ha játszanak(vagyis inkább csak velem játszik,a másikat levegőnek nézi)akkor nem olyan feszült.

illetve az van még hogy beül az ajtóba,és nyűszög,ha én benn vagyok.

nem fogja nagyon megviselni hogy ha én egyszer csak fogom magam és kisétálok a kapun?most 7végén ezt szeretném,hogy a b.nőmmel elmegyünk a faluba "sétálni"a férje meg kilesi a házból hogy mit csinálnak a kutyák

5éves,és eddig összesen csak 3 nap volt amit külön töltöttünk!de akkor viszont a megszokott környezetében maradt.

teljesen kétségbe vagyok esve!

mert nem látom reménytelennek,de nekem úgy tűnik,hogy sokkal több időt kellett volna hagynom neki,hogy megszokja az új környezetet.

az segítene a kutyámnak az átvészelésben,hogy esténként benn lenne a házban?adna neki egy kis biztonság tudatot?

én csak télen szoktam esténként beengedni,illetve ha vihar van,úgyhogy nem lenne újdonság neki.


2013. máj. 27. 21:54
 1/3 anonim ***** válasza:

:)

Aranyos vagy,de te gerjeszted a kutyában ezeket a dolgokat.

"Teljesen kétségbe vagyok esve" --> ha te,mint falkavezér kétségbe vagy esve,akkor a kutya is be van sz@rva!

Jól teszed,hogy nem veszed fel,ha odabújik.Simogatni sem kell.

Nálatok a probléma abból van,hogy kisbabaként kezeled a kutyát.Nem kell semmit túl aggódni,minden remekül fog menni.Sőt,talán még jobban fel is fog oldódni,ha nem leszel a közelben,mivel te generálod a kutyában a stresszt.

Én viszonylag sokat utazok,és nem mindig jön velem a kutyám.De egy hang nélkül elvan bárhol,ahol ott hagyom,vagy akinél ott hagyom.

Az is fontos,hogyha elutazol,ne köszönj el tőle ilyen nagyon érzelmesen,sőt a te esetedben talán a legjobb lenne,ha egyáltalán nem köszönnél el.Akkor a kutyában sem keltenél felesleges feszültséget.


Javaslom,olvass utána a falkavezérségnek és a kutyák életének,akkor sok minden problémád megoldódik.

2013. máj. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen egyetértek az előttem válaszolóval! Sajnos úgy kezeled mint egy gyereket, nem pedig úgy mint egy kutyát. A te féltésed, aggodalmad generálja az ő félénkségét. Szerintem jót fog tenni neki egy kis idő nélküled. Nem akarlak megbántani, ne értsd félre! Tudom hogy szereted, de nem jól. Tényleg olvass utánna a falkavezérségnek, pl Jan Fennell Kutyapszihológia cimű könyvében. Szólj a barátnődnek, hogy amíg nem vagy ott ne tutujgassák a kutyust, viselkedjenek vele természetesen mint a sajátjukkal azzal tesznek neki a legjobbat. Te pedig ne agódj, minden rendben lesz. Valószínűleg első nap feszültebb lesz de ha nem simogatják, nem nyugtatják hamar megnyugszik majd, és minden rendben lesz.
2013. máj. 28. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek!

nem sértődtem meg egyáltalán!

igazából mikor ott voltunk a b.nőmnél,nem stresszeltem,csak tegnap este gondolkodtam el,akkor paráztattam be magam. :D

szerintem jól mentek a dolgok,igaz kicsit lassabban,mint gondoltam.

azért kutyaként kezelem,nem puszilgatom és ölelgetem egész nap :)

csak hirtelen elbizonytalanodtam,és jó szokásomhoz híven már gyártottam is a rémmeséket.

de akkor örülök neki ha jól csináltam pl azt is,hogy nem vettem fel.

2013. máj. 28. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!