Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhely kérdés (többi lent)?

Menhely kérdés (többi lent)?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy bizonyos helyeken, csak Budapestre adnak kutyát? Legutóbb ezt a csivava fajtamentőknél láttam, de láttam már máshol is.
2013. máj. 31. 15:30
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom mert szeretnék őket ellenőrizni, és ha túl messze van, nem tudják.
2013. máj. 31. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam. Csak múltkor több kutyánál be volt a külföldre örökbe fogadható-e rovatba jelölve, hogy igen, leírásban meg, hogy csak Budapestre, csak azt nem is figyeltem, hogy melyik menhelyen. Lehet, hogy csak elnyomták a külföldi befogadást, csak az a furcsa, hogy elég soknál.
2013. máj. 31. 16:02
 3/9 sippara ***** válasza:
84%
Vagy lehet, hogy abban a pár országban, amit ők "külföld" alatt értenek, megoldott az ellenőrzés (vagy kapásból olyan szinten áll az állattartási kultúra a hazaihoz képest, hogy minimális az esélye, hogy a kutya rossz kezekbe kerül - teszemazt a mentett hobbikutyát kereső kedves, középkorú német/svájci/osztrák házaspárok viszonylag elenyésző része veri ki láncra/elleti/kínozza a kutyát. :)
2013. máj. 31. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Valletta ***** válasza:
73%
Ha van külföldi kapcsolatuk, akkor ott is tudnak ellenőrizni. Abszolút érthető, hogy egy csivava fajtamentés a népszerűség miatt nem fog "minden jöttmentnek" kutyát adni, csak ellenőrzött körülmények közé.
2013. máj. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Azért amit az előzőek írtak, ott tudják ellenőrizni. Másrészt én hallottam olyan információkat is, hogy sintértelepekről viszik el külföldre a kutyákat, és sajnos nem a kedves, idős német házaspárok, hanem a kozmetikai cégek tesztelésre. Nem tudom, ebből mennyi igaz, de én pl. tuti nem merném külföldre adni az ideiglenesemet.
2013. máj. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt a bizalom hiányáról van szó. A menhelyek szeretnek saját szemükkel meggyőződni, hogy a kutya hova kerül és alkalomadtán és örökbefogadás után kimennek vagy kiküldik egyik emberüket. A probléma ott van, ha az illető nem a szomszédban lakik és számukra nehezen megoldható, hogy oda elmenjenek utólag látogatóba. Én is láttam több menhelynél, hogy 30-50 km-nél távolabbra nem hajlandóak kutyát adni. Ne keseregj ezen, hanem kérdezz rá, hogy probléma-e távolság. Én már egy menhelynél rákérdeztem, és képzeld őket nem érdekli az ország melyik sarkában lakom. Ők a Német juhász fajtamentés Gombán! Tudom az emberek nem szívesen utaznak nagy távolságot egy kutyáért, de ki tudja, lehet ott várja álmai kutyája!


Őszintén megvallva engem is kicsit zavar, hogy olyan kikötéseket tesznek, amiről én nem tehetek (a lakhelyem) és emiatt zárnak ki az örökbefogadásból. Annyi állatvédő szervezet van ebben az országban, hogy ihaj és közben nem tudják/akarják megoldani ezt a problémát. Miközben mindenki azt mondja, írja hogy a kutya várja az álom gazdit.

Én meg mondhatnám, hogy az álom gazdi örökbe fogadná a számára álom kutyát, csak az állatvédők megvédik tőlem, aki örökbe fogadná.

2013. máj. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
56%
A csivava fajtamentőkből 2 szervezet van lehet valamelyik ad Pesten kívül is örökbe kutyát, külföldre adtak örökbe azt tudom, érdeklődj mind 2 csivava fajta mentő szervezetnél ha ez a fajta tetszik.
2013. máj. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Én nem szeretnék most kutyát örökbe fogadni, csak folyamatosan nézni szoktam a menhelyek oldalát és felmerült bennem a kérdés, hogy olyan sokszor szoktuk itt is ajánlani a fajtamentőket, ha valaki konkrét kutyafajtát keres, igen ám, de lehet, hogy pont nem fogadhat örökbe és csak a lakhelye miatt, neki marad az évekig tartó spórolás, szegény kutya meg lehet, hogy sosem lesz gazdis. Szerintem azért lenne jó, úgy mint a külföldiekkel, hogy tartják a kapcsolatot, kijönnek megnézik, hogy hová kerül a kutya és ha rendben van, akkor felvenni a helyi menhellyel a kapcsolatot és ellenőrizhetnék ők.
2013. jún. 3. 15:16
 9/9 Valletta ***** válasza:
A fajtamentők pont, hogy óvatosabbak, mint egy menhely, egyrészt mert általában nincs nagylétszámú kutyájuk, másrészt meg mert egy-egy fajtát így olcsóbban szerezhetnek meg a leendő gazdik és sajnos az, hogy valaki kutyát fogad örökbe, nem jelenti azt, hogy jól el is tudja/akarja látni. Pl. sokszor előfordul, hogy a még ivaros kutyára rengeteg a jelentkező, amint kiderül, hogy ivartalanítva van, már senkinek nem kell - hadd ne részletezzem, miért.
2013. jún. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!