Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spániel kutyához valamilyen...

Spániel kutyához valamilyen tanács?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy mekkora a mozgásigénye meg ilyesmik hogy oda kell-e még figyelnem valamire? Persze a szokásos dolgokon kívül.
2009. okt. 6. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon ismerem őket. De úgy tudom a szőrükkel sokat kell foglalkozni és annyira nem hatalmas a mozgásigényük mint egy pásztorkutya. A fülére vigyázz, hogy ne menjen bele semmi, és keskeny tányért vegyél neki, hogy abba se lógjon bele a szép hosszú füle.
2009. okt. 6. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem spanim volt, és most is az van. Ami az ápolást illeti, a szőrük elég sok törődést, gyakori kozmetikát igényel, még a nem kiállításra szánt kutyusok esetében is. Persze, ha hobbikutya, lehet sportosabb fazonra csinálni a szőrét - és ennek nem legépezés, hanem szigorúan trimmelés a módja! - de akkor is gyakran át kell fésülni, a csomósodást elkerülendő. A fülük valóban kényes tud lenni a toklászra, ill. gulladásra a nehéz szellőzés miatt, de ezt is lehet orvoslni kozmetikailag, és pl. azzal, hogy etetéskor felkötitek a füleit fejére.


A mozgásigénye szerintem minden egészséges spaninak nagy, és - mivel eredetileg vadászkutyák - az agyuk is igényli a törődést; lehet velük pl. suliba járni, agilityzni, akár vadászvizsgát letenni, de a lényeg, ne legyen egy elhízott, lakásba bezárt kutya, mert az senkinek sem jó - legkevésbé a kutyának.


Szerintem remek társ, nagyon okos, jól tanítható, mozgékony kis fajta, de óvatosan a vásárlásssal, mert sajnos sokan szaporítják, és hajlamosak bizonyos örökletes betegségekre is (PL: diszplázia, PRA).


Ha nem csak kölyökkutyában gondolkozol, és örökbefogadnál egy spánielt, nézz körül esetleg itt: www.spanielsos.hu

2009. okt. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindkettőtöknek.

Természetesen nem a házban fogom tartani, és nem is tudtam h vadászkutyák, jó h írtad :D

2009. okt. 8. 15:06
 4/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok!


Angol cocker leírás: [link]


Amerikai cocker leírás: [link]


És persze még rengeteg leírás van a fajtáról, akár könyvesboltban, ha jársz, nézz körül, érdemes.


Még annyit, hogy azért nem kinti kutya a spani, nem lehet kizárni, különösen télen, mint pl. egy házőrző komondort. Szóval, olyan igazi lakás-kerti kutya kombináció, rengeteg mozgást igényel, de estére a gazdi lába mellett a helye, a szobában. :)

2009. okt. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Akkor még jó hogy van melléképület is ahol lehet télen :D xD
2009. okt. 9. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!