Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire alkalmas dogdancingre...

Mennyire alkalmas dogdancingre egy belga juhász?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan a groenendael érdekelne.

Olvastam már itt a gyikon mostanában erről a fajtáról kérdéseket, de sajnos egy ilyen sem volt.

Azért kérdem, mert most kaptam egy ilyen fajta kiskutyát, és agilityzni biztos megyek vele, de csak úgy kíváncsiságból érdekelne, hogy trükkökben is annyira jeleskedik, mint pl agilityben?

szóval úgy értem, hogy sokszor láttam már olyat, hogy kevésbé pörgős kutyával dogdancingeltek, és akkor lassú zenére, kevésbé látványos trükköket csináltak, de én szeretnék azért igazán látványos trükköket tanítani majd neki, pl talpon állás, háton állás, meg egyéb látványosakat.

Egy Aussiem már van, vele is agilityzek, meg dogdancingelek, és ő nagyon pörgős, szóval vele lehet szépen dolgozni mind a két területen.

Azért érdekelne, hogy szerintetek a belga is lesz olyan pörgős, mint az aussie, vagy ne várjak csodát?

Mert ha ő is ilyen pörgős lesz, akkor tuti, hogy közös koreográfiát találok ki nekik, de ha nem akkor másban gondolkodok.


Bocsi, ha kicsit kesze-kusza, csak nagyon kíváncsi lennék mások tapasztalataira ezzel a fajtával kapcsolatban, és tudom, hogy hónapokon belül megtudom a választ, de mégis, annyira szeretném tudni:)


A válaszokat előre is köszönöm.


2013. máj. 31. 16:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Én azt vallom, hogy egyetlen nagytestű és súlyú kutya nem alkalmas dogdancingre. Bár vannak dogdancinges elemek, amit megtaníthatsz nekik.
2013. máj. 31. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha egy aktívabb kölyköt választasz eleve, akkor valószínűleg jól fog menni vele is a dog dancing. Én ismerek halálnyugodt belgát is, meg pörgőset is. :)
2013. máj. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

azért a belga annyira nem nagy testű, hanem közepes.

Vagyis én ezt olvastam róla, és amilyenekkel találkoztam, azok sem voltak nagyobbak egy német juhásznál, és a német juhász is közepes méretű ként van írva sok helyen.

Na mind1, remélem hogy nagyon pörgős lesz, mert már most is alig lehet lelőni:)

2013. máj. 31. 20:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!