Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya hova való (komond...

Melyik kutya hova való (komondor, kuvasz)?

Figyelt kérdés
Nos nem engem érdekelne, keresztapám vett egy tanya szerűséget(csak neki nincs gykja). El van 3 felé vákasztva, van a ház udvara, van a kerti rész és egy nagyobb rész az állatoknak. Jelenleg van két puli kutyájuk, akik a ház udvarban vannak. Akar venni egy komondort meg egy kuvaszt, melyiket hova "rakja"? Tehát melyiket az állatokhoz, a nagyobb részre, melyiket az udvarra?
2013. jún. 1. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
75%
Igazából mindegy. Mind a kettő kitűnő őrző fajta És plusz plusz pont, hogy magyar fajtát választ.
2013. jún. 1. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát a magyar fajta az alap főleg a két puli mellet, megszállottan szereti a magyar kutyákat (mondjuk én is de nekem egy sincs:D) szóval akkor tök mind egy melyik kutya hol van? Esetleg melyiknek van szüksége a nagyobb területre?
2013. jún. 1. 17:20
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legjobb, ha mindegyik szépen meg van nevelve és foglalkozva van velük oda mehetnek ahova akarnak, a kerteken belül. Kivéve persze az állatokhoz, ha olyanok, hogy azok kiszöknek vagy mit tudom én. Nekem 3 mudim van, bárhová mehetnek a kertben, kivéve a háziállatokhoz meg a veteményesbe.
2013. jún. 1. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Az a gond, hogy nem lehetséges mert a két rész között vezet egy földút
2013. jún. 1. 18:33
 5/15 A kérdező kommentje:
Mert tulajdonképpen két külön telekről van szó
2013. jún. 1. 18:34
 6/15 anonim ***** válasza:
Aha, hát akkor én a helyében ott tartanám ahol közelebb vannak az emberekhez. Nem tudnám elviselni, hogy nem vagyok ott ha valami van. De ha a másik felét is őrizni kell a teleknek mondjuk, akkor nincs mit tenni. Neki kell tudni, hol van szükség a kutyákra. Helyigénye azt mondják a komondornak és a kuvasznak nagyon nagy, viszont a pulik meg nagyon szeretnek mozogni.
2013. jún. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A pulik a háznál vannak, a komondort és kuvaszt a két területen akarja tartani egyiket az egyiken másikat a másikon. Gyalog átmennyi kb fél perc.
2013. jún. 1. 18:47
 8/15 anonim ***** válasza:
92%
A kuvasz és a komondor nagyon hasonló, ugyan azt a feladatot látják el, igazából így nem lehet megmondani 100% találattal, hogy hogyan lesz nektek jobb. Nagybátyádnak meg kell ismernie a kutyáit és a jellemük szerint kiválasztani, hogy melyik legyen az állatokhoz közelebb, vagy melyik védje a nagyobb anyagi értéket, esetleg melyiket akarja közelebb tudni magához.
2013. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a kutya nem riasztóberendezés, hanem érző lény. Ezt most nem bántásból mondom, hanem így van, mindegyik akkor érzi jól magát, ha minél közelebb lehet a gazdájához. Tehát egyiknek sem lesz jó tök egyedül egy telken, még akkor sem ha "csak" egy földút választja el a gazdájától. Nekem kuvaszom van, ő is bújós, szeretetéhes, mint a legtöbb kutya.
2013. jún. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
Inkább tartsa mind a kettőt az udvarban. Gondolom most is kutya nélkül vannak az állatok és megvannak valahogy. A kutya manapság már egyébként sem túl hatékony a betörőkkel szemben, pláne egy darab kutya, teljesen egyedül. Megmérgezik, leszúrják, még nyikkanni sincs ideje. 3-4 kuvasz vagy komondor talán már elég elrettentő erő lenne, megmérgezni sem lenne túl költséghatékony, meg mindegyiket leszurkálni nagy meló, nem éri meg a vesződséget, ráadásul a többi jelez közben...de így, ahogy írod, így tényleg semmi értelme, csak a kutya kínlódna ott a magánytól.
2013. jún. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!