Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal, aki...

Mit tegyek a kutyámmal, aki problémás sétáltatásnál?

Figyelt kérdés
A kutyám még kevesebb, mint 5 hónapos és eléggé problémás más kutyákkal sétáltatás közben. Kutyamentes területen már elég ügyesen jön mellettem, de mikor el kezdenek rá ugatni a kutyák, konkrétan őrült módon oda akar rohanni hozzájuk, de nem hinném, hogy bántaná őket, inkább játszana. Azt olvastam, hogy ilyenkor meg kell büntetni a kutyát és ha jól viselkedik, akkor meg dicsérni, de el sem tudom érni, hogy jól viselkedjen, mert nem használ semmilyen büntetés. Esetleg ha komolyan bántalmaznám, de azt nem fogom, meg szerintem az is csak egy pillanatra használna. Gondolom az baj, hogy már én is belül nyugtalan vagyok mikor közeledünk a problémás kutyák felé (mert egyébként nem minden kutyával ilyen) és megérezheti. Talán a falkavezér szerep is kezd kicsúszni a kezeim közül. Ezeken próbálok javítani, de jó lenne tudni, hogy magában a helyzetben mit kellene tennem, amivel nem rontok a helyzeten??

2013. jan. 23. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Amikor közeledtek egy kutya felé próbáld meg magadra vonni a figyelmét, valami finom jutalomfalattal menni fog.

Egészen addig tartsd magadon a figyelmét, amíg el nem halad melletted a másik kutya.

Egy idő után már annyira rád fog figyelni, hogy le tudod ültetni, akkor már csak ilyenkor adj neki falatot. Hamarosan tudomást sem fog venni más kutyákról, mert tudja hogy ha nem foglalkozik velük, akkor jó dolog történik vele. Fiatal még, fogékony, pikk pakk rögzülni fog.

Hidd el, hamar meg fog szűnni ez a gond, mivel nem is akkora gond. Hiszen még kölyök kutya, teljesen normális ez a viselkedés. :)

2013. jan. 23. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy ne az legyen a buntetes, hogy nem jatszhat mas kutyakkal!

Ez segit legjobban szocializalni.

2013. jan. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hatásos és nagyon egyszerű megoldás, ahogy a te kutyád elkezd őrjöngeni, oda akar rohanni a többi kutyához, egyszerűen csak szó nélkül, lendületesen fordulj meg, magad után rántva a kutyát. Csak akkor forduljatok vissza, ha már lenyugodott valamennyire a kutya. Ha következetes vagy, akkor hamar megszűnik ez a gond. Vagy pedig tiltsd le erről a viselkedésről, szólj rá erélyesen. És próbálj nyugton maradni, ha izgulsz, valóban csak még idegesebb lesz a kölyök is.


Más kutyákkal mennyit sétáltok? Mennyit játszhat hasonló korú kölykökkel?

2013. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagy segítség, amit írtatok :) Már csak az is nagy probléma lehetett, hogy akármivel próbálkoztam, ott volt a bizonytalanság bennem ,hogy egyáltalán jól csinálom-e és nem-e pont az ellenkező hatást fogom elérni vele, mint amit akarok, ez pedig gondolom még jobban ront a helyzeten. A szocializáció az egy érdekes kérdés, mert én vidéken lakom, ahol kevesen sétáltatnak kutyát, amiknek neki akar menni azok udvaron belül lévőek. Itthon vannak macskák meg egy másik kutya, meg a szüleimhez szoktam elvinni sétáltatáskor, ahol 2 kutya van és szoktam ott hagyni hagy játszanak kb. fél-1 órát, de van, hogy van dolgom ott és akkor többet is együtt vannak. Más kutyákkal nem nagyon tud találkozni ezen kívül. Még egy kutya lenne, aki egyik ismerősömé és szeretném is, hogy majd együtt vigyük néha sétáltatni, de még várni akartam vele, hogy az enyém szépen tudjon sétálni probléma nélkül. Vagy ne várjak vele?
2013. jan. 23. 16:16
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne várj vele! A szocializáció nagyon kényes dolog, ezt lehetetlen teljesen bepótolni később, ha most elrontasz valamit. Minél több idegen kutyával kell találkoznia még amíg ilyen fiatal.
2013. jan. 23. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor szólok ismerősömnek. Na meg hátha az is segít majd, hogy vele lesz elfoglalva inkább és nem a többi kutyával.
2013. jan. 23. 16:27
 7/7 anonim ***** válasza:

1. vagyok.

Az általam leírt módszert ott lehet elrontani de nagyon, ha az előtt megeheti a jutalomfalatot hogy rád figyelne. Ezzel pont az ellenkezőjét éred el, megjutalmazod azért hogy el akar futni.

Ha úgy érzed nem tudod magadra vonni a kutya figyelmét, akkor inkább a más által leírt visszafordulós módszert használd. Bár nekem ez nem vált be egy másik sétáltatási problémánál amihez javasolták, de attól erre még jó lehet, és ezzel nem igen tudsz hibázni.

Bár meg vagyok róla győződve hogy a jutalomfalatos módszer hatékonyabb, és nem csak ebben segít, hanem ezzel egyidejűleg már arra is előkészíted, hogy ha majd tanuljátok a behívást, könnyebben el tudd hívni más kutyáktól.

De ha nem vagy benne biztos tényleg ne ezt csináld, mert ha rosszul csinálod a visszájára sülhet el!

2013. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!