Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ismeri a Barf-al való...

Aki ismeri a Barf-al való etetést, írjon már útmutatást hogyan is kell valójában, valamit olvastam róla, de pl. hányszor kell egy héten belsőséget adni, hányszor csontost, olaj milyen gyakran kell?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 21:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Belsőséget heti egyszer szoktak. http://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=barf&kategor.. összeszedtem a BARF-os kérdéseket nézd át. Alexandra BARF- os jóka a tanácsai, szerintem nyugodtan irhatsz neki privit nem fog megharagudni. Nagyon segítőkész és nagyon ért ehhez.
2013. jún. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Itt elég jól leítnek mindent [link]
2013. jún. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Köszi :)


Belsőséget 3 naponta szoktam adni, a husival megegyező mennyiségben.

Csontos husit minden nap kap, a linkelt oldalon megtalálod az arányokat (testsúlyának 2-3%-át kell alapul venni a napi kaja számításánál, ha ez megvan, ezen belül 30% hús, 40% csontos husi és 30% zöldség/gyümölcs turmixolva).

Én tartok heti 1 koplaló napot is.

Lazacolajat szoktam leginkább adni, minden nap kap.

2013. jún. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen a lazacolajat rendelem enis... :) Hát a belsőséggel inkább maradok az egy napnál :) Nemis igen van oda érte, meg túlzásba sem akarom vinni, olvastam hogy egyszer elég :) és a csontal sem jó túlzásba vinni, olyan tanácsot kaptam meg olvastam is, hogy ne minden nap, tehát én egy ilyen 3x egy héten fogok neki csontosat adni...a többi hús. úgy voltam vele, hogy koplaló napot is tarok, de rájöttem nincs értelme mert hiszen hússal etetek, nem táppal....tehát a gyomrocskája nagyon gyorsan megnyugszik majd :) Ezért is, meg nemakarom, hogy lefodjon, ezért fogok csak egy nyugis napot tartani, tehát húst nemadok, csak jogurtot, túrót meg ilyeneket plusz zoldség :) De nagyon köszi még1x mindenkinek :)
2013. jún. 4. 20:35
 5/11 anonim ***** válasza:

Nincs mit :)

Ha nem adsz minden nap csontot, akkor figyelj oda nagyon, kb. 2 hét alatt egyenlítődnek ki a tápanyagok a kutyában. Ha nem megfelelő a hús és a csont aránya (húsban levő foszfor kivonja a kalciumot a szervezetből, ezt pótoljuk a csontos husival), akkor ott bizony gondok lehetnek!

2013. jún. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
ertem, akkor tobszor kell adni csontot? merthat nekem eddig se nagyon ette a csontot, mikor tappal etettem meg hussal, csak itt ott.... es semmi baj nem volt...... :)
2013. jún. 5. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:

A tápban volt kalcium! Így megoldott volt a dolog.

De BARF-nál tényleg szükség van a csontra.

Hány kg a kutyusod? Nagyjából kiszámolom neked, ha gondolod, h h néznének ki az arányok.

2013. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

23 kilo :)

Köszikee :)

2013. jún. 5. 22:10
 9/11 anonim ***** válasza:

Oks :)

Ugye a testsúlyának 2-3%-át kell alapul venni. Én most 2%-kal számolok neked.

Ennek 30%-a hús, 40%-a csontos hús és 30%-a zöldség/gyümölcs turmixolva.

A 2% az 46 dkg kaját jelent neki naponta, ezen belül kb. 14 dkg hús, 18 dkg csontos hús, 14 dkg zöldség/gyümölcs.

Ezekhez kéne tartani magad, azt megcsinálhatod, hogy mondjuk csontos husit csak 3 naponta adsz neki, de akkor 3x18 dkg-ot!, addig pedig a husi és a zöldség arányát növeled. A lényeg, hogy 2 hetes intervallumban kapjon összesen kb. 2 kg húst, kb. 2,5 kg csontos húst és kb. 2 kg zöldség/gyümölcsöt.

De közben persze figyelned kell arra, h h alakul a kakija, hiába szeretnél mondjuk csak 3 naponta adni neki csontos husit, ha lágy a kakija a husitól és a zöldség/gyümölcstől, akkor kénytelen vagy neki csontos husit is adni minden nap (ez megfogja a székletet).

Szóval ki kell tapasztalni :)

2013. jún. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen köszi ezt a választ, ez most nagyon hasznos volt számomra :) :)Igen persze az olaj adagolását is ki kell tapasztalni, hiszen a kutyám csak most fog enni ilyen kaját...Természetesen nyers húst evett eddig, csak táppal keverve, itt ott zöldséggel, tehát nem lesz számára újdonság :P Hát kiírtam ezeket a tanácsokat amit írtál, remélem sikerülni fog :D :D Amúgy te mióta barfolsz? és a spenótt? azzal hogy állsz? hallom éppen az is nagyon nagyon egézséges a kutyának.....Hányszor kéne neki abból adnom?
2013. jún. 6. 10:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!