Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyivel igényel több gondosk...

Mennyivel igényel több gondoskodást egy 5 hetes Shar pei mint egy 8 hetes?

Figyelt kérdés
Tényleg nemkell az most, hogy jajj még nem lehetne nálad stb... nálam van és kész de légyszi akinek volt dolga már Shar pei-al az irjon pár tippet, hogyan is van ez ilyenkor?

2013. jún. 5. 16:54
1 2
 11/15 sippara ***** válasza:

Fingod nincs a kutyákról általában (nem hogy a shar pei-ről, mint fajta). Az a baromi nagy helyzet, hogy ha kicsit is konyítanál a dologhoz, VAGY vetted volna a fáradtságot, hogy kb két perc alatt utánaolvass, mi is az a kutya, nem hoztad volna el öt hetesen (semmilyen kutyát, nemhogy egy shar peit), pláne nem szaporítótól választasz. Elhoztad három héttel a törvényben szabályozott idő előtt, ezzel elvetted tőle életének egyik legfontosabb időszakát (mert azt most megmondom, hogy a fennmaradó három hét alatt többet tanult volna az anyjától és az alomtársaitól, mint amit te három hónap alatt képes leszel neki megtanítani), aminek bizony következményei lesznek: fogalma nincs, mi az a gátolt harapás, vagy hogy a harapás másnak fájhat; nem tudja olvasni a többi kutya kommunikációját, ami miatt vagy hiperagresszív, vagy - ahogy azt az utolsó írta - tipikus omega lesz (attól függően, hogyan interpretálja a számára teljesen ismeretlen jeleket).


Hogy a kérdésre is válaszoljak: Ez ilyenkor úgy van, hogy első körben feljelented a mocskos szaporítót, akitől vetted, második körben pedig azt a pénzt, amit megspóroltál az "óccsó sárpej" kutyádon, kiadod először kiképzőre, hogy legalább valami halvány elképzelésed legyen a kutyáról, mint fajról, aztán remélhetőleg, TALÁN nem hagyod ott másik három törzskönyves rendes tenyésztőtől származó kölyök árát az orvosnál (hiszen ugye fajtabetegség a szemhéj befordulása, a vese, máj és pajzsmirigy problémák és még sorolhatnám). Veregesd meg a válladat, gondolom, marha büszke vagy rá, hogy hogy átverted az egész társadalmat, hogy óccsón kaptál kutyát, ráadásul három héttel hamarabb... gondolom, a szaporítót többet nem látjátok, így kizárásos alapon remélem, téged harap telibe először :)

2013. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem van 2 shar pei-em, de nem róluk fogok írni, hanem a keverékemről, mert ő is 5 hetesen lett elhozva (becsúszott alom, etetésre, oltásra, féreghajtásra, parazita irtásra nem akartak költeni, nem akarták őket tovább tartani). Ismeretlen volt számára a megadás, mind az, hogy ő adja meg magát, mind az, hogy a megadó kutyát békén hagyja, nem tudta értelmezni a meghunyászkodó magatartást, a játékos közelítést, nem kontrollálta a harapását (van hogy még most sem), sokszor okozott sérülést játék közben nekem és a shar peieknek is, volt, hogy régebben, amikor játszani kezdtek már készítettem a betadint, gyakran folyt játék után vér, pedig csak játszott, nagyon sok jelet nem ismert fel (nem tudott más kutyákkal kommunikálni). Iszonyat sok munkám van abba, hogy ne úgy kelljen végig menni az utcán sétáltatáskor, hogy hörög, üvölt végig, vagy hogy acsarkodó kutyákat figyelmen kívül hagyja. Okos, tanulékony kutya, de olyan alapvető szocializáció hiányzott belőle, amit nagyon nehéz volt pótolni.
2013. jún. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Na drága válaszolók köszönöm az eddigi válaszaitokat, elkell mondanom, hogy felnyitottátok a szemem ez ügyben és átgondoltam a dolgot. Igaz ugy irtam,hogy már nálam a kutyus még csak hétvégén mentem volna érte de mégsem igy lesz hanem holnap már gazdéja leszek egy gyönyörű 7 hetes shar pei kiskutyusnak és nagyon remélem, hogy a válaszaitok alapján jól döntöttem. Itt a kép róla !!! [link] kérlek titeket, mondjatok a drágaságomról véleményt :)
2013. jún. 6. 12:52
 14/15 sippara ***** válasza:

- Hét hetesen még mindig korai -


Ettől függetlenül (meg hogy ne mindig csak fröcsögjek) atomcuki, bár nem értek a shar pei-ekhez :)

2013. jún. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Hüüü ha! Elég szépen elhordtátok a jó embert! Pedig higyétek el hogy én is ebben a cipőben járok! Dec 05-én született 6 db shar pei kiskutyám! Anyukájuk 1 hét mulva megdöglött de addigra már a kiskutyák is csa 2-en voltak! Hát ezt a 2 kiskutyát be kellett hoznom a lakásba és cumisüveggel etetnem őket éjjel nappal! És szocializáció ide vagy oda örülök hogy élnek bár még nincsennek egészen 4 hetesek nem igazán tudom hogy mit kéne etetnem velük! Ha esetleg ebben tudnátok segiteni annélkül hogy elhordtok mindennek akkor meg köszönném és nagyon hálás lennék!
2014. jan. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!