Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ez a nevelési módszer?

Jó ez a nevelési módszer?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősömnek egy kutyája, akivel én foglalkozok. Most már felnőtt, naponta egy órát sétáltatom. Kimegyek a focipályára, egyik végén lefektetem, elmegyek a másik végére, és csak akkor jöhet ha szólok neki, különben megcsípem. Jó nagy bőre van ha rossz belecsípek egy kis nyusszögésen kívül semmi baja sem lesz. Na már most kiadom neki ezt a feladatot, ha jól csinálja néha megsimogatom, de nem mindig mert az a tapasztalatom hogy simogatás után szemtelenebb lesz, így igazán mielőtt vinném vissza játszok vele meg simogatom. Jó ez így vagy néha adjak neki valami jutalomfalatot is, ha igen milyen gyakran? Esetleg még más egyszerű feladatot is ajánlhattok, szívesen tanítom.
2013. jún. 5. 20:45
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Minek csipkedni? Jutalomfalat és türelem ez kell egy kutyához.
2013. jún. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
megnézném a csipkedéseddel mire mész mondjuk majd egy behívás megtagadásnál...
2013. jún. 5. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 sippara ***** válasza:
Csak nehogy egyszer visszacsípjen (viccen kívül). Az, hogy belecsípsz, ha nem csinálja, amit akarsz, nem nevelés, hanem "terrorizálás". Valószínűleg nem szemtelenedni kezd a dicsérettől, csak oldódik egy kicsit, nincs annyira rástresszelve a büntetésre. A cél az lenne, hogy ne attól féljen, mi lesz, ha nem csinálja, amit mondasz, hanem AKARJA csinálni - ezt legkönnyebben jutalomfalattal, klikkerrel érheted el.
2013. jún. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Rendben mondjátok hogy hogyan csináljam mert én sem jó kedvemből csipkedem. A dicsérettel eddig csak azt értem el hogy elsőre odajött, utána meg semmibe vett. Ezzel úgy látom több sikert érek el. Régebben nem nagyon örült amikor jöttem, amikor meg bejött a szigorú rendszer össze-vissza ugrándozik amikor megyek hozzá. Talán úgy lehet ez mint az embereknél, hogy amikor kedves vagy valakivel levegőnek néz, ha meg szigorú vagy vele nyalizik. Ebből kiindulva a légiósokat is szivatják, ütik-vágják őket és úgy látszik ettől hűségesebbek, tisztelettudóbbak lesznek.
2013. jún. 5. 21:08
 5/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Helyben maradásnál nem jó, ha minden kifektetés után magadhoz hívod, mert így egyre kevésbé lesz stabil a helyben maradása. Váltogasd, hogy behívod, vagy csak körbesétálod a fél, esetleg egész pályát, visszamész a kutyához, megdicséred, kap kaját, feloldod és mehet kedvére, vagy a dicséret után fekvehagyod, elmész, behívod...de a legutolsónál MINDIG Te menj vissza hozzá.

Annak, hogy megcsíped, miután engedélyed előtt hozzád fut, SEMMI ÉRTELME...mert így tulképp azt bünteted, hogy odament hozzád, nem pedig azt, hogy elhagyta a helyét

2013. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Hát jó utána nézek egy picit a dolognak meg ti is segíthettek:D Nem az a célom hogy fájdalmat okozzak neki, hanem hogy én legyek a mindene, rajongjon értem, szófogadó legyen. Egyébként az ismerősöm, a kutya gazdája elég domináns velem szemben, a kutyával viszont túl nyálas. Például mindig ő ülteti le, ő adja rá a pórázt. Arra gondoltam hogy ha keményebb leszek a nővel, én teszem rá a pórázt, én ültetem le, én engedem ki a kapun tehát felcserélem a szerepünket abban láthat erőt és átvehetem a falkavezérséget. Ma például én vettem le a pórázt amikor visszavittem és le is ültettem. Honnan tudhatom hogy falkavezér vagyok e vagy sem? A kutya amikor távolabb vagyunk sokkal jobban hallgat rám, engedelmesebb. Amikor viszont hozzá megyek ugrál rám, ezért gondoltam hogy ott is határozottabbnak kell lennem. Amugy a kutya nagyon örül nekem mindig, meséli a gazdája hogy nem bír vele amikor nem megyek pár napig. Fontos lenne hogy nagyon örüljön nekem a kutya és kötődjön hozzám, mert ezért pénzt is kapok, mozoghatok és egy kis rendszeresség is van az életemben:)
2013. jún. 5. 21:38
 7/16 anonim ***** válasza:

Én sem látom értelmét, a csípkedésnek. Lehet amúgy tök értelmes kutya, és várja hogy utasításokat, feladatokat kapjon. :D elég hülyén veszi ki magát, hogy csípkeded.

Egyébként miért kell úgy hozzáállni, hogy egyből mindent tudjon? Ha pedig nem profi, egy viszonylag rövid időn belül, akkor jön a negatív szankció. Ha veled csinálnák ezt, nemtudom mit reagálnál rá.

Előttem írták: sok türelem, és jutalomfalat...

2013. jún. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Oké rendben befejeztem, igazatok van nem jó ha csipkedem!
2013. jún. 5. 21:47
 9/16 Szilvi & Argos ***** válasza:

Sok hosszú séta, pórázon láb mellett, póráz nélkül kontroll alatt (azonnali behívás, helyben maradás), sok játék...pozitív megerősítés és jutifalat tanításnál...következetes szabály-betartás. Ezek mind-mind erősítik a kutya hozzád való kötődését, a kapcsolatotokat.

Tanításról, nevelésről millió oldal található itt gyiken is, meg bárhol a neten. Keress rá, és válogass :)

2013. jún. 5. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Napi csak egy órát foglalkozom vele sajnos.
2013. jún. 5. 22:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!