Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől lehet az hogy a kislány...

Mitől lehet az hogy a kislány kutyánk elkezdi hágni a karunkat?

Figyelt kérdés
Van egy mini yorki kislány kutyánk. Még nincs 1 éves se, de mostanában elkezdte hágni az alkarunkat. Ez vajon mitől lehet?

2013. jún. 6. 13:35
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Domináns viselkedés. Felül akar kerekedni rajtatok.
2013. jún. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tíltsd le nem megengedhető viselkedés.
2013. jún. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 sippara ***** válasza:
100%

Namost... olyan, hogy "mini yorki" nincs. A legundorítóbb módon, nyereségvágyból méreten aluli (=tenyésztésből KIZÁRANDÓ) kutyákat ellető mocskos szaporítók vannak, akik eladják a nagy eséllyel beteges, és biztosan az átlagnál jóval rövibb életkort megélő kölykeiket azoknak a szerencsétleneknek, akik még csak annyit sem fáradnak ezzel az egész kutyatartás dologgal, hogy két perc erejéig körülnézzenek a neten, mi fán is terem.



A kutya egyébként dominál (ennek is érdemes lehet utánanézni így közel egy év után).

2013. jún. 6. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első két embernek a normális választ.

Megjegyzem: nem kértem kioktatást, sem bunkózást úgy gondolom. És a 'mini yorki' kifejezést a termetére írtam értelem szerűen, mivel ebből a fajtából kis és átlagos termetű kutya is megtalálható. Másodszor, nem ő az első yorki kutyánk, és azért érdeklődtem mivel eddig nem tapasztaltunk hasonló viselkedést.


Amúgy köszönöm a válaszodat, de sok hasznát nem vettem, mert egyetlen értelmes megnyilvánulásod az volt hogy: 'A kutya egyébként dominál'. És úgy érzem a kérdésemre csak ennyi lett volna alap esetben is a válasz, mert nem tettem fel olyan kérdést, hogy kinek mi a véleménye a Yorkshire terrier tenyésztéséről vagy annak gazdáiról!

Köszönöm!

2013. jún. 6. 16:04
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha Pesten laksz,érdemes lenne elvinni a Cerbi Suliba,van direkt apró termetű fajtáknak tanfolyamuk.

Figyelni kell olyasmire,hogy pl.válogat,sétánál erőszakosan egy bizonyos irányba akar menni stb.

Ezek is elég markáns dominanciajelzések.

Minél kevesebbet legyen ölben,sétánál se vegyétek fel,mert ez is a magabiztosságát erősíti.

2013. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagy tévedésben élsz.Ebben a fajtában EGY méret létezik.Nincs normál és mini,csak normál van.


Mindenki jól írta eddig.A kutya úgy érzi ő a főnök,és ezt így hozza a tudtotokra.

Szakkönyvet kellene olvasni,de legalább a neten utána nézni,hogyan legyél falkavezér.

Ivartalanítani sem árt.

2013. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!