Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kislány vagy kisfiú kutya?...

Kislány vagy kisfiú kutya? Ellenük illetve mellettük szóló érveket várok gazdiktól

Figyelt kérdés
Elszántuk magunkat hogy egy új,négylábú családtaggal bővítjük a családot.A kiszemelt alom hamarosan megszületik és nem tudom kislányt shi-tzut hozzak e majd el vagy kisfiút.Ebben szeretném kérni a segítségeteket.

2013. ápr. 25. 20:07
1 2
 1/13 Zoey28 ***** válasza:
Kislány vagy kisfiú mindegy. A lényeg h szeressétek. Ha meglátod őket úgyis bele fogsz szeretni egyikőjükbe!! Nekem kislány van,abból a szempontból jobb h tudom nyúzni (copf,masni,csillogó nyakörv) de ez mind mellékes. Fő,h szeresd!
2013. ápr. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nem, fő h neveld - a szeretet a második, vagy inkább a mozgatás után a harmadik helyen áll.

Az meg h kan vagy szuka - tök mindegy. Nem lehet relevánsan azt mondani h az egyik ilyen, a másik olyan.

2013. ápr. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Igazából tényleg tök mindegy. Ettől nem sok minden függ, mert bár általánosan azt mondják, hogy a szukák simulékonyabbak, a kanok dominánsak, ez egyáltalán nem törvényszerű. A szukákkal gáz az évi 2 tüzelés. Álvemhesek lehetnek, amitől gennyes méhgyulladás alakulhat ki, és ez bizony gyakori probléma. A kanoknál nincs ilyesmi, de ha tüzelő szuka van a környéken, akkor történetnek balesetek. A leírt hátrányok mindegyike elkerülhető az ivartalanítással. A kutyának mindegy, hogy van-e méhe/heréje, nem fogja érdekelni. Ezzel megóvod egy csomó egészségügyi problémától, és bebiztosítod magad, hogy nem lesznek nem tervezett kiskutyák.
2013. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én általában kan párt vagyok, bár van egy szukám is mind ivartalanítvan. Mindenki azt mondta hogy a kanokal gond van, meg nem bújósak. Nállunk ez fordítva van, a fíúk ha tehetnék az ölembe ülnének, a szukának elég egy simi és megy tovább. A kutyus választáshoz egy jó tanács, ne azt nézd hogy mi a neve, hanem hogy milyen az energia szintje. Tudom hogy mindenki azt mondja az a te kutyád aki először hozzád szalad. Nos neki a legmagasabb az energia szintje, ha nem vagy gyakorlott határozot gazdi inkább egy nyugisabbat válasz. De ebben a tenyésztő segíteni fog. Soha ne felejtsd el, ő bizony egy kutya és az első pillanattól nevelni kell, ahogy az anya is neveli. Határozottan és nyugodtan, ha valamit nem szeretnél akkor az első pillanattól ne enged. Nekem azt mondták várjak a neveléssel amíg legalább 8 hónapos lesz, mert addig kicsi, majd kinővi a rosszaságot. Hát nem nőtte ki, és bizony nehéz volt helyre tenni. Az utolsó kutyánk 11 hetesen kerűlt hozzánk és az első pillanattól voltak szabályok.Neki és nekünk is könnyebb volt így minden.

Jó kutyázást:-)

2013. ápr. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
A szukák nagyon hisztisek. A kan dominánsabb. De szerintem a kan kezelhetőbb, mint a szuka, plusz nem lesz kiskutya. :)
2013. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, mind a két állításodat saját példával csípőből tudom cáfolni - ergo nem lehet általánosítani!!
2013. ápr. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kiskutya ellen nagyon jól működik az ivartalanítás. Ha tenyésztőtöl veszik akkor az is lehet hogy benne van a szerződésben.
2013. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én szukát szerettem volna anno, a férjem kant.

Amikor odaértünk a tenyésztőhöz, előhívta a kiskutyákat, megláttam azt az édes kis pofiját, felvettem és csak öleltem. Mondtam a férjemnek, h őt szeretném. Kérdezte szuka v kan? Ekkor néztem csak meg, nyugtáztam, hogy kan, mert ha szuka lett volna, bizony nem ment volna bele.

Jó döntés volt :)

2013. ápr. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem sem lehet általánosítani. 4 kutyánk van 3szuka, 1kan. 2szuka borzasztó bújós, imádnivaló, a kan szintén. Viszont a harmadik szukábk hát..enyhén szólva "bunkó". Kicsit csóválja a farkát, jön egy kis simiért aztán megy a dolgára. A kajának tud csak igazán örülni de annak nagyon. Nem is tudtam még vele normális kapcsolatot kialakítani, ahogy egyik családtagom sem, pedig már több mint egy éve itt van, de szorosabb kapcsolata senkivel nincs.

Szerintem halgass a szívedre!:) Amelyik kiskutya a legjobban megfelel nektek azt válasszátok, a tenyésztő is segíteni fog. A nem szerintem csak másodlagos legyen nálatok. Mindkét nemnek van előnye, hátránya, jó/rossz tulajdonsága de ezt így nem lehet megmondani.

Sok szerencsét a kiskutyához!:)

2013. ápr. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 pannuska 26 válasza:
Nekem egy kisfiú kutyám van máltai selyemkutya 1,5 éves nagyon aranyos.Szereti az embereket, mindig örül ha meglát engem én szerintem fiút válasz sok szeretet van bennük. Amúgy ez butaság nem pisil a házba nem jelölget nekünk csak a kertbe 1-2 virágot néha ritkán. Ha panelba laksz akkor semmi gondod nem lesz vele mert nem fog pisilni ha megneveled. Mi körbe raktuk a virágokat és nem tudja kipisilni.
2013. máj. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!