Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meghalhat a kutyám ha kullancs...

Meghalhat a kutyám ha kullancs volt benne?

Figyelt kérdés
Ma délután anyukám észre vette hogy a kutyámba kullancs van a kullancs nagyon megnőtt. A kutyám alapól picit agresszív nem engedte hogy hozzá nyúljak majd valahogy kijött belőle és a földön találtam a kullancsot.Felvettem és anyukám elintézte a sorsát. Meg halhat a kutyim??

2013. jún. 6. 21:33
 1/10 anonim válasza:
13%
nem :)
2013. jún. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
21%
Az én kutyámban is volt nem egy kullancs es semmi baja sincs:) ennyitől még nem fog meghalni...max ha nagyon sokáig benne van, de azért azt észre lehet venni.
2013. jún. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
innentől kb két hétig figyeld a kutyádat. ha nem eszik, bágyadt, kedvetlen,a vizelete sötétedik, netán hány is, orvoshoz azonnal.
2013. jún. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem volt fertőzött a kullancs akkor semmi baja nem lesz! :)
2013. jún. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
1 kullancstól ? A mi kutyánkból több mint 200-at szedtünk ki :)...(később elmentünk állatorvoshoz,mert véreset vizelt és ez annak a jele...kapott oltást ,aztán megis gyógyult)
2013. jún. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
NEM! Egytől biztos nem, az állatok szinte immunisak az ilyen fajta dolgokra.
2013. jún. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam! Nagyon megijedtem mert nagyon szeretem <3
2013. jún. 6. 22:10
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha nem volt fertőzött akkor nem, ugyanis nem mindegyik az.A mienkben is volt tegnapelőtt egy megszívott én is figyelem nehogy gond legyen.A régi kutyáinkban is voltak kullancsok és nem lett semmi bajuk, bár mostanában jobban fertőzöttek ezek a dögök.
2013. jún. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Jajistenem...

Kérdező, ne haragudj, de előttem elég nagy butaságokat írtak.


Akinek 200 kullancs volt a kutyájában, annak nagy mázlija van. Az enyémben is volt már egy csomó, szerencsére még nem volt baj, ettől függetlenül mindegyik után árgus szemekkel figyelem hetekig, hogy nincs-e baj.


Szóval: vannak kullancs terjesztette betegségek. Nem tudom, a kullancsok hány %-a fertőzött, egy területenként eltérő.

Ha szerencséd van, soha az életbe nem fog ki a kutyád (vagy te) egyet sem, ha peched, akkor akár egytől is nagyon-nagyon súlyos, akár halálos betegséget is kaphat. Orosz rulett.


A leggyakoribb ilyen betegség a babesia (talán tudod, de azért leírom), ami egy viszonylag gyors lefolyású betegség, aminek során erősen károsodik a vese, a máj, a vörösvértestek szétbomlanak, amitől a kutya vizelete sötétbarna lesz, a felszaporodó bomlástermékektől az ínye, a szeme fehérje, súlyosabb esetben a bőre is sápadt, később sárgás színű lesz. A kutya levert, bágyadt, lázas. A gyors lefolyású betegség 1-2 nap alatt elviheti, ha nem veszik észre (szerencsére egy injekcióval jól kezelhető, súlyos esetekben infúzió is jár mellé). Van lassabb lefolyású változata is, az 1-2-3 hét után jön elő, nem olyan durva tünetekkel, de ugyanúgy halálos lehet, ha nem kezelik.


Szóval: kérdező, igenis kérlek figyeld a kutyádat. Ellenőrizd a vizeletét legalább reggel-este. Azt írod, agresszív, gondolom, nem hagyja, hogy a szájába nyúlkálj, de figyelj rá, és ha a szokásosnál bágyadtabb, kedvetlenebb, azonnal vigyétek állatorvoshoz.


Nem akarlak rémisztgetni... :) 90%, hogy semmi baja nem lesz a kutyádnak, nem kell, hogy nagyon aggódj. De jobb félni, mint megijedni. És igen, kérdésedre válaszolva, elvileg egyetlen kullancs is elég egy halálos betegség kialakulásához.

2013. jún. 7. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmm értem hát ő a mai nap nagyon hiperaktív szóval bizakodom h nem fog vele semmi rossz történni.Minden esetre figyelni fogom. Köszönöm a tájékoztatást.
2013. jún. 7. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!