Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan motiválhatom a kutyámat...

Hogyan motiválhatom a kutyámat labdával?

Figyelt kérdés

Sajnos a kutyámat egyáltalán nem érdekli a jutalom falat. :-( Így nem is tudok neki megtanítani semmilyen trükköt, ami bonyolultabb, vagy helyes, ötletes lenne :S Pár napja azonban rájöttem hogy a labdáért megőrül. Hogyan motiválhatom labdával? Mert a falatot folyamatosan adják a kutyának, én mikor adhatom oda a labdát? És meddig lehet nála? Tudnátok ebben tanácsot adni, hogyan építhetném ezt a tanulásba?


Hálásan köszönöm a válaszokat.



2013. jún. 7. 11:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Elég kevés kutya van aki egyáltalán nem motiválható jutalomfalattal. Egy kis éheztetés(akármilyen csúnyán is hangzik emberileg) nagyon sokat tud segíteni.. 2-3napig nem kap kaját hidd el motiválható lesz.

Ráadásul ez még kutyailag közel sem az éhezés állapota. Amúgy milyen fajta? mert a nagytestű pásztorokra nagyon jellemző ez.


Ha sikerül rávenni hogy jutifalatot elvegye, akkor a labdázás úgy tud segíteni, hogy minden foglalkozás végén el kezdesz labdázni a kutyával. (csak a végén utána már nincs semmi) ezt mi jackpotnak hívjuk ez a NAGY jutalom mert jól dolgozott.

2013. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Keverék, pásztorkutya tuti van benne, csak azt nem tudjuk micsoda és hányféle.


Sajnos az éheztetős módszert már próbáltam. De egyáltalán nincsen még akkor sem felvillanyozva, ahogy a videókban látni. Tiszta unott fejet vág, ráadásul nagyjából öt szem után ott is hagy a fenébe.


De a labdáért megőrül. Tudtam hogy szereti, csak nem tudtam hogy ennyire. Véletlenül vettem észre hogy ha labda van a kezemben akkora figyelemmel van irántam, mint a videókban a jutalomfalatos kutyák. Úgy figyel rám mintha én lennék az Isten. Bármit kérek tőle amit tud, azonnal megteszi. Tűz és víz a különbség.


Ezért gondolom azt, hogy vele labdával lehet haladni olyan szépen, mint mások a jutalomfalattal. Csak azt nem tudom hogyan építsem be az egészbe a labdát. Hiszen a jutalomfalatos tanításoknál sokszor adnak falatot pozitív megerősítésként. Ami nem is vonja úgy el a figyelmet, mert pici falatok és lehet folytatni a tanulást. De a labdát hogyan? Például amikor jutival vezetik rá a kutyát. Én a labdával vezessem? Aztán adjam oda neki mindig? De akkor nem zökken ki a tanulási folyamatból?

2013. jún. 7. 11:41
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. jún. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

az enyém is nagy labda b*zi, ha előveszem nem lehet már vele semmit kezdeni, kb elfelejt gondolkozni.


Milyen jutalomfalatokat próbáltál már? mert a táptól nem fogja hanyatt dobni magát. Vegyél hentesnél szívet/mája főzd meg darabold. Ha ezt komibnálod 2-3 esetleg 4nap éheztetéssel valszeg sikered lesz.

2013. jún. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szuper, ha labdás kutyád van! Velük lehet a legjobban dolgozni, szinte az összes munkakutya labdás, plusz a drogkereső kutyákat is így képzik, úgyhogy nem kell elkeseredni, mert eleinte nem érdekli a falat.


Az is egy megoldás, amit Diesel írt, 1-2 napra diétára fogod, majd valami nagyon ütős jutalommal motiválod (sült csirke, zsírszalonna, máj, lecsókolbász, ezek vegyesen váltogatva). Csak nagyon rövid időket gyakorolj vele eleinte, a lényeg, hogy akkor fejezd be, amikor nagyon élvezi, és MINDIG sikeres gyakorlatkor.


A labda főleg olyan feladatokhoz jó, ahol fontos, hogy a kutya pörögjön, ne punnyadjon be: pl. előreküldés, menetelés. Meg nálam a nagyon lasztis kutyámmal a labda az adu: ha pl. jutalomfalatért nem akar felmenni a fára, a labdáért felmászik. De például egy beültetés pontosításához nem az igazi, hiszen ott fontos, hogy koncentáljon, és egészen apró pontosítások kellenek, itt fontos a jutalomfalat, ezért valahogy el kell érd, hogy megkedvelje. Az sem baj, ha eleinte labdával tanultok, de akkor ne várj el túl nagy pontosságot, csak szerettesd meg vele a tanulást, így jutalomfalattal is motiválható lesz. Itt is fontos, hogy akkor hagyd abba, amikor még nagyon akarná folytatni.


És te is ÖRÜLJ neki! Ne csak faarccal dugdosd a szájába a kaját, hanem pörgesd őt fel, dícsérd, simogasd, csinálj bármit, amit szeret. Sok sikert!

2013. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ja, és én a labdával úgy tanítom, hogy ha megcsinálja az adott feladatot pontosan, eldobom neki a labdát. Mindig! Tehát nem 4-5 helyes gyakorlat után, hanem minden helyes gyakorlat után. És ne húzom sokáig a dolgot, ha 3x-4x helyesen megcsinálta, akkor végeztünk a tanulás ázon szakaszával.
2013. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
*azon
2013. jún. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Akit én láttam úgy csinálta, hogy a háta mögött volt a labda a kezében, kért mondjuk egy póráz nélküli lábnál követést a kutyától, az szépen megcsinálta, a gazdi eldobta a labdát, visszahozta, és kezdődött előről.


Amúgy sejtem milyen lehet a labda mániája, kb. mint nálunk a csont mánia. Az enyémet semmilyen játék nem érdekli, a jutifalat is csak mérsékelten. Azért ha tanulás van akkor tudja, hogy akkor jár klikk és jutifalat, ha valamit jól csinált, de nem lehet vele úgy dolgozni, mint egy munkakutyával. Viszont ha csont van nálam!!! :) Akkor meg azért nem lehet dolgozni vele, mert agymosott zombivá válik. :( Úgy földhözvágja magát fekszikbe meg lábnál is szépen és szívesen jön, de trükköket nem lehet neki így tanítani, mert egyre jobban bepörög, kérés nélkül végigcsinál mindent amit tud és ha akkor se kapja meg a csontot, akkor szorosan lábhoz igazodik és ki se lehet robbantani mellőlem. Szóval nem irigyellek! :)

2013. jún. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A labda nagyon jó lesz gyakorláshoz. és pontosításhoz, de én tanítani egyáltalán nem tudok vele. Ha már tud valamit stabilan akkor működik csak akkor viszont csodákra képes, de el kell odaig jutni hogy a gyakorolt feladatot a kutya gondolkodás nélkül tudja megcsinálni.
2013. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jutalomfalattal egyszerűbb gyakorolni mint labdával, főleg ha pontosításról van szó mert akkor nagyon nem mindegy hogy hol van a labda és mikor kapja meg a kutya, míg jutalomfalattal azonos feladatoknál szinte ugyan oda rakod a kezedet (pl lábhozkerülés).
2013. jún. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!