Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam ra a kutyam...

Hogyan szoktassam ra a kutyam a kutyapelenkara?

Figyelt kérdés
3 es fel honapos, alltalaban seta alkalmaval vegzi el a dolgat, de elofordul, hogy bepisil. Olvastam, hogy meg kell fogni a nyakorvet, ha rajtakapom a pisilesen es a megfelelo helyre kell huzni, de nalunk nem jon be. Abban a pillanatban, ahogy raszolok, es arrebb huzom, abba hagyja a pisilest. HA kiviszem az udvarba, akkor sem pisil tovabb, csak, ha vissza mentunk a lakasba. A pelenkat inkabb jateknak hasznalja, rafekszik oda hordja a jatekait, pedig van parnaja. Elore is koszonom a valaszokat!

2013. jún. 7. 12:07
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De jo, koszonom, errol eddig nem hallottam. Igen, jo lenne arra a par orara. Csak nem csinalna oriasi hisztit, hogy be van zarva? Mert szeintem biztosan nem tetszene neki. A kutyahordozot sem szereti.
2013. jún. 7. 14:02
 12/18 anonim ***** válasza:
66%
Sehogy mert akkor nem lesz szobatiszta sosem.
2013. jún. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

akkor én most összefoglalnám amit mások már leírta de sajnos a kérdező nem értelmezte.


1. hagyd a pelenkát. nagyon szépen haladtok. ezzel csak összezavarod és több mint valószínű hogy elveszti a már eddigi szobatisztaságát is.


2. ha elmész arra a pár órára természetesen miután levitted zárd be mondjuk a fürdőszobába természetesen balesetmentes környezetet teremtve. ott nem kell keresgélni könnyen feltakarítható.


3. a kutyák ahogy nőnek fokozatosan egyre tovább képesek visszatartani. jellemzően a kisdologgal szokott tovább tartani a dolog de idővel már nem lesz pisigond.


4. érdemes arra figyelni hogy ők még többször szoktak kevesebbet. tehát ha vele vagy többször vidd ki. ha kell ötpercenként. mellesleg egy kis megfigyeléssel simán be tudod határolni időben a baleseteket és ahhoz lehet igazítani a kivitelt. tehát ha te leviszed mindig 6kor és 6ó15perckor szokott pisilni megint akkor leviszed rendszeresen 15 perc elteltével is.

2013. jún. 7. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
A kerdezo nem ertelmezte? Nagyon jol ertetem, mit irtak es meg is fogadtam a tanacsokat, hagyjuk a pelenkat es mindent ugy csinalok, ahogy irtatok... de nem ertelmeztem biztosan... csak nem tudom, mit :)
2013. jún. 7. 17:02
 15/18 anonim válasza:

A legfontosabb hogy pozitív élményként rögzüljön benne hogy ha kint pisil/kakil és egy idő után(nálunk 2 hét volt)jelezni fogja ha kell neki.

Ha pelenkára szeretnéd szoktatni akkor próbál meg ha már rendszeresen kint "szeret" legtöbbet pisilni hogy vigyél be neki egy kis földet és rakjad rá a pelenkára.

Ha elvégzi oda a dolgát akkor nagyon dicsérd meg.

Nekünk ez bejött,és a kutya nem pisil be a lakásba se.

2013. jún. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:

Ha megteheted egy hétvégén vidd ki a kutyát másfél-két óránként.Nem kell vele sokáig kint lenned,a nagy sétából elég napi 2-3.Többször vidd ki csak addig amíg nem pisil.Amikor bejöttök itasd meg és hagyjad aludni.Ha legalább 1 órát alszik,amint felkel vidd ki és ha pisil nagyon dicsérd meg és ha kell adj neki jutalomfalatot.

A pisi mindig alvás vagy játék után lesz.A kaki pedig evés után kb. egy-másfél óra elteltével.

2013. jún. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat :) Tegnap bepisiles nelkul atveszeltuk a napot. Remelem ma is igy lesz. Koszonet meg egyszer! :)
2013. jún. 8. 10:59
 18/18 anonim ***** válasza:

Ketrecbe szoktatáshoz célszerű a ketrecben adni neki a kaját, mert akkor pozotív élményekkel kapcsolja össze. Először nagyon figyelj, hogy még véletlenül se tuszkold be, inkább csalogasd virslivel, sonkával bármivel amit nagyon szeret. Ha bemegy nagyon dícséret, simogatás stb de még ne csukd rá. Ha már látod, hogy megnyugodott, esetleg le is feküdt óvatosan becsukhatod az ajtaját is. Lényeg a fokozatosság, és a türelem! Egyébként nálunk a ketrec kb olyan, mint egy kikapcs gomb. Ahogy becsukódik az ajtó, már horkol is :) Eleinte lesz nyüszi, sírás, zokogás, hisztéria amikor kimész a szobából ahol a ketrec van. Ilyenkor nagyon fontos, hogy NE! menj oda hozzá, ne gügyögj. Ha nem tudod máshogy megoldani, mert egy légtérben vagytok akkor egyszerűen ne vegyél róla tudomást, rá se nézz, ne beszélj hozzá amíg le nem nyugszik. Ha szépen csendben elvan, akkor dícséret. A ketrec sose legyen büntetés!

Kb ennyi jutott eszembe, nyugodtan írhatsz privátba is ha gondolod szívesen segítek amiben tudok :)

2013. jún. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!