Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az baj, ha az új kutya elfogla...

Az baj, ha az új kutya elfoglalta a régi kutya helyét?

Figyelt kérdés
Az öregebb kutyának van egy helye a házban, egy "szekrény", ami kizárólag az övé kutyaházként funkcionál, bebújik oda. Hoztunk egy kölyök kutyát, aki nem sokára elkezd kamaszodni már, és észrevettük, hogy a kicsi is mindig ugyanoda akar bebújni, mint a nagy. És ha a nagy nincs ott, akkor simán befekszik és elfoglalja azt a helyet. Ez dominancia harc? Lehet neki hagyni?
2013. jún. 8. 12:34
 1/9 A kérdező kommentje:
A másik, hogy miért van az, hogy egyes kutyák szeretnek "elbújni"? Például ez a kicsi is vagy oda bújik amit írtam, vagy befekszik az autó alá és ott pihen.
2013. jún. 8. 12:38
 2/9 anonim ***** válasza:

A kutyákban még él a vacok biztonságának emléke. Így egy zártabb helyen jobban érzik magukat.

Az öreg kutya hogyan reagál a kedvenc helyének elfoglalására?

2013. jún. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mikor az öreg is odabent kuksol, és ha a kicsi mellé akar bújni, akkor morog rá és nem engedi. Viszont ha a kicsi előbb ment be oda, akkor a nagy csak ül és bámulja, mint valami szerencsétlen.
2013. jún. 8. 13:01
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt neked kell eldöntened, hogy baj-e! Ha téged nem zavar és csak akkor fekszik oda, ha a másik kutya nincs ott, akkor nem gond sztem. Egyébként meg jelölj ki neki egy helyet, ami a fekhelyeként funkcionálhat, hiszen neki is kell pihennie valahol. Az én kölyköm is befekszik a nagy helyére, ha az nincs benne vagy épp mellé fekszik, de soha nem volt még ebből gond. Persze azt nem tudom hogy reagálna, ha a nagy vissza akarná foglalni...
2013. jún. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bízd rá az öregre, miként foglalja vissza a helyét. Lehet, idővel ellesznek békében egymás mellett.
2013. jún. 8. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

2akkor a nagy csak ül és bámulja, mint valami szerencsétlen."


erről az jutott eszembe hogy cesar mondja mindig hogy ha pl. meg akarja szerezni a másik kutyától a csontját 8vagy ezesetben fekhelyét) akkor az energia megfelelő összpontosításával csak feléáll a kutya felé és nézi míg az fel nem adja a "küzdelmet". nevettem de szerintem valami ilyesmi szeretne ez lenni csak a kicsit úgy látszik nem érdeklik.


amúgy egyetértek az 5össel. én is hagynám, rendezzék le maguk között, amíg megfelelő módszerekkel képesek rá.

2013. jún. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Valletta ***** válasza:
Nincs ezzel semmi gond. A lényeg, hogy legyen két normális, szélvédett, száraz helye mindkét kutyának, aztán majd ők eldöntik, hogy melyik hol heverészik. Az sem baj, ha a kicsi állandóan váltogatja a helyét, hiszen a másiknak van választása, hogy vagy bemegy a másik helyre, vagy elzavarja a kölyköt, vagy kinn ázik az esőben, de amíg nincs komoly verekedés, addig nem probléma.
2013. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A hely, amiről most beszélünk bent a házban van...
2013. jún. 8. 18:14
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem hagynám a kicsinek(ismétlem, én). A nagy kutya volt először, és amikor a kisebb odakerült, a nagy érezheti úgy, hogy vele nem foglalkoznak már annyit. Én emiatt (is) éreztetném a kicsivel, hogy a falkában az idősebb kutya van előrébb, ő is tisztelje. És a fekhely-étel kérdésben nálam nem lenne csere lehetőség. De ez függ a két kutya személyiségétől is.
2013. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!