Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem akar szobatiszta...

Miért nem akar szobatiszta lenni a 7 hónapos kan kutyám?

Figyelt kérdés
Lassan 2 hónapja van nálunk.Most kezd ivarérett lenni, már jelölgetni kezdett.2-3 óránként levittük 1,5 hónapig.Naponta 1x mindíg sikerült bepisilnie, de sosem kakilt be.Utánna már láttuk a javulást mert 4-5 napig nem pislit be ez így ment 1-2 hétig aztán mostmeg 2-3 napja be is kakil!! meg bepisil 1x egy nap.Mostanában ritkábban visszük olyan 4-5 óránként.Lehet ez a gond?Reggel 6 kor visszük le elsőnek és este 9 körül van az utolsó!Nem értem.

2013. jún. 10. 07:53
 1/7 anonim ***** válasza:

véleményem szerint a nevelésben/a rangsorban keresendő az ok: megteszi mert megteheti... minek tartogassa?



illetve ha nem volt számára eléggé egyértelmű a szobatisztaságra nevelés:

tehát pl. nem volt dicséret a kinti akcióknál, akkor nemigazán tudja hogy jó dolog ha kint csinálja.


kérdésem: mit csináltok, hogyan reagáljátok le a bent történt baleseteket? mit csináltok, hogyan reagáljátok le a kinti sikeres "akciókat"?

2013. jún. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha megtaláljuk a produktumot akkor szó nélkül feltakarítjuk.Ha épp rajtakapom akkor sem szólok semmit, de volt, hogy leszidtam.Csinálok olyat is hogyha látom, hogy pisilni akar gyorsan felkapom és viszem le.Ha lennt pisilt sokszor megdicsértük, megsimogatuk közben, de van olyan hogy nem szólunk semmit.Lehet ezzel összezavarjuk?
2013. jún. 10. 09:59
 3/7 A kérdező kommentje:
Olyat is észervettem, hogy mentem ki a konyhába és erre előttem leguggolt és elkezdett pisilni és lesett rám.Amúgy kinti wc-zésnél is néz rám, szerintem várja reakciót vagy nem is tudom.Aztán volt már olyan is, hogy tettük rá a pórázt és bepisilt közben vagy pedig mikor hazaérünk néha akkor is becsurrant miközben ugrándozik meg csóválja a farkát(nagyon izgatott).Párszor csinálta már, hogy bepisilt 1 perce mondjuk és észrevettem, hogy ott áll a tócsa mellett mondtam neki, hogy mit csináltál??Erre elkezdett játékos fejet vágni , meg azt hitte játszani akarok.Érdekes rakaciók...
2013. jún. 10. 10:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács mivel még azért kicsi a kutyád: ha lent pisil, kakil, menjen neki a jutalom falat, simi, dicséret, nagyon nagyon kedves, cuki hangon.


ha a lakásba csinálja, de ti aludtatok, v nem láttátok akkor csak takarítsd fel de ne szólj hozzá, nem fogja érteni a szidalmat.


DE ha látod h épp készül pisilni, vagy már meg is tette, nagyon szidd le, kiabálj rá, esetleg egy újságpapírral ráüthetsz finoman a fenekére, csak h érezze a ,,törödést".


Valszeg azért néz rád,mert fogalma sincsen h most szabad e bent pisilni v sem.

Ha elkezd jelölgetni ott viszont már baj van :(

2013. jún. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azért csinál belőle játékot mert nem elég erélyesn szólsz rá. Legyél nagyon nagyon mérges, h érezze h rosszat csinált.
2013. jún. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kezdetben mindíg rászóltam, leszidtam ha láttam, hogy benn pisilt.Olvastam, hogy nem szabad, de így meg azt hiszi, hogy lehet mert nem kap érte semmit.

Én is gondoltam erre, hogy lehet jelölget???De pl. sétánál szépen jön mellettem, én megyek ki elsőnek az ajtón,nem kunyerálhat az asztalnál, gesztus evést is csinálok vele jópárszor.Ha hívom jön, nem agresszív senkivel(ember-állat), dokinál is simán tűr mindent nem ellenkezik.Most így leírva nem vagyok elég határozott vele a benti pislantásoknál, úgy van vele, hogy nem kap szidást akkor meg miért ne.

2013. jún. 10. 10:46
 7/7 anonim ***** válasza:

azért csínján a szidással. nem kell brutálisan felfogni mert akkor meg az lesz a vége hogy feltakarítja, tehát megeszi. könnyen át lehet esni a ló túloldalára.


a leszidás azért nem szokott jó ötlet lenni a kezdetekben mert egy kiskölyök még abszolút de képtelen visszatartani a dolgát. 7 hónaposan viszont a kutyának már bőven elégnek kell lennie a 4-5 órás levitelnek.


szerintem azt hogy wc közben "zaklatod" simivel, mellőzzed. mi wc közben sem nagyon szóltunk hozzá hogy ne zavarjuk hanem azonnal amint végzett akkor rendeztünk le egy kissebb "ünnepséget". sok kutya nagyon kellemetlennek éli meg főleg a harsány dicséretet mikor épp a dolgát végezné.


ha rajtakapod, szerintem nem kell brutálba átmenni. bőven elég ha leszidod, esetleg egy darabig (nem kell egész álló nap) nem foglalkozol vele a "bűntény" után, játszod a megsértődöttet. így nagyon ügyesen rá fog jönni arra hogy nem buli ha bent végzi el a dolgát.


javaslom még azt ha meglátod hogy készülne rá, szólj neki mondjuk egy éles "á-á" hang vagy bármi ami kizökkenti. és szólsz hogy várjon. illetve amíg ráteszed a pórázt és lementek folyamatosan zavarni. enyhe pórázrántások, ne álljon egy helyben stb . így mivel zavarod nem tudja nyugodtan elvégezni és kénytelen visszatartani amíg leértek.

2013. jún. 10. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!