Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire hasznos a középfok a...

Mennyire hasznos a középfok a tükörsulin? Érdemes tovább menni rá?

Figyelt kérdés

Jövőhét vasárnap végezzük el az alapfokot (remélhetőleg sikeresen) és nagyon mondják a közép fokot is a suliban. Sajnos csak a szeptemberben induló tanfolyamra tudnánk járni, mert a nyárit nem merem bevállalni, úgy hogy 2szer is elutazunk, így legalább 2 hétvége is kimaradni ami nem hiszem h jót tenne a kutyának.

Viszont azok véleményére lennék kíváncsi akik végig csinálták a közép fokot is? Tényleg teljesen engedelmes lesz a kutya? Nekünk már az alap fok is rengeteget használt, meg tanultunk láb mellett sétálni, bár azért a séták első negyed órája még mindig arról szól h tudatosítsam a kutyámban, hogy még mindig tilos neki elöl mennie és húzni, a behívás is már egyre jobban megy, legalábbis ahhoz képest, h a suli előtt konkrétan szart a fejemre! Szóval tényleg rengeteget segített a suli, de úgy érzem, hogy azért ez még kevés, mert nem merem mindig szabadon engedni, mert tudom h vannak szituk amikor lehetetlen behívnom, pl szembe jön egy nagy kan kutya, az enyém fejvesztve rohanna és ráugrana, mivel h rohadt domináns. Macska problémáink is vannak. Viszont én nagyon szeretném hogy ha bármikor bármilyen helyen eltudnám szabadon engedni, és nem kéne azon paráznom h mikor jön egy idegen kutya és szalad el az én kutyám.

A középfok ezt a problémát megfogja oldani? Köszönöm a válaszokat!



2013. jún. 10. 09:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Nem leszólni akarok senkit, de azért elég szomorú képet fest a színvonalról, hogy már az érzi magát kisebbségnek akinek nem kell több 100 ezres tükörsulis tanfolyam azért, hogy a kutyáját el tudja engedni. :/

Amúgy meg 100%-os kutya nem létezik. Minden kutyánál van olyan, amikor jobb nem elengedni. Szóval amíg a tökéletességre törekedsz, addig nem leszel boldog vele.

2013. jún. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
33%
Sosem nem értettem, mi szükség van az ilyen hozzászólásokra.
2013. jún. 10. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

mindenképpen kell középfok. tényleg ott fogod megérteni a lényeget.

mondjuk én itt állok másfél évvel a középfok után, van mögöttünk egy majdnem bukás ü4, még mindig nincs rendben minden, sőt... de már agilityzünk és van ami sokkal jobb lett. most legalább nagyjából értem, hogy mi miért van és megpróbálom kezelni. igaz, hogy nehéz eset a kutyám (nekem legalábbis), mert érzékeny, de köcsög is, egyáltalán nem tudom büntetni. vagy leszar, vagy összetöröm... szal mi most az x-edik kötődési tréningünket csináljuk, még mindig nem vagyunk 100 %-osak... de ez már nem a sulin múlik, hanem rajtam. és ők a mai napig segítenek, akkor is, amikor már nagyon gáz vagyok...

én is sírtam már, mert úgy éreztem, ezt most annyira elcsesztem, hogy soha többé vissza nem csinálom... de a kutyáért bármit.

az viszont igaz, hogy nem egységesen tökéletes kutyákat kell nevelni, mert olyan nincs. a lényeg, hogy boldogok legyetek együtt, nem baj, ha valami nem megy...

2013. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Volt köztetek olyan, aki a gátlással (tűz-víz) technika küzdött?
2013. jún. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
29%
15:37 én meg sosem értettem miért nem képesek felnevelni egy átlag kutyát akinél a háttér nem indokol problémákat az emberek normálisan, egy csomó pénz meg speciális iskolák nélkül... Nekem kicsi koromtól teljesen logikus és világos hogy érdemes ezt csinálni. Na? Ilyeneket én is mondhatok! Csak szerettem volna felhívni a kedves kérdező figyelmét hogy ne ringassa magát téves elképzelésekbe, hogy 100% engedelmes kutyája lesz mert olyan nem létezik a világon, hiába utalnak rá itt is. És csak a saját életüket keseríti meg, ha erre vár. A kérdés amúgy is elég feleslegesnek tűnik. Ha ő akar menni és a kutyája még fejlesztésre szorul akkor hol itt a probléma? Menjen, aztán ennyi.
2013. jún. 10. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
80%
Nem mindenki születik úgy, hogy a kutyázás zsigereiben van. Elszomorító, h vki olyan embereket kezd el fikázni, akik belátják hibájukat és hogy nem boldogulnak, de szeretnének ellene tenni, ezáltal más ember/iskola segítségéhez folyamodik. Azokat az embereket kéne fikázni, akik mindezek tudatában vannak, de nem tesznek ellene semmit.
2013. jún. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Nem mondanám, hogy "kötelező" vagy hogy "menj mindenképp". Ha úgy érzed, hogy meg van a kellő határozottságod és kitartásod akkor szerintem semmi szükség rá. Ha egy cseppnyi kételyed is van, akkor úgy, mint azoknak a 90%-a akik már túl vannak az alapfokon úgyis el fogsz menni.
2013. jún. 10. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, nekünk is nagyon mondták, nagyon nyomatták, nekünk túl sokat nem ért. Meghajtást nem szoktam csinálni, mivel az a problémát rövid távon megoldja, de később mi lesz? Ha nem változtat az ember a viselkedésén, akkor igen rövidtávú eredményei lesznek a megtolásnak, ezért szerintem ez inkább olyan 'illúzió'. Ha meg megfelelő a gazda viselkedése, következetes, jó időben tud büntetni, semmi szükség megtolásra. Szóval nekünk nem volt túl hasznos, a vizsgafeladatokra sem igen volt szükségem, inkább a viszonyunkat szerettem volna rendezni, de ez valahogy elmaradt. Persze ez csak az én egyéni véleményem, attól még szerintem menj el, mert sokaknak meg hasznosnak bizonyul.
2013. jún. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Amúgy nekem is érzékeny és köcsög a kutyám: képes röhögve a képembe nézni, miközben valamit befal, de ha leordítom a fejét, összetörik, és mivel beégett viselkedése a szökés, így nekiáll elfutni előlem. Jó kis problémás eb, de ami segít az a józan, higgadt gondolkodás, átgondolom, hogy hogy tudnám elérni nála azt hogy rám hallgasson. Sajnos ebben a tükörsuli nem túl sokat segített.
2013. jún. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a sok sok választ, meg véleményt. Igen, azzal tisztában vagyok , hogy tökéletes kutya nincsen, nem is várom el tőle amúgy, hogy mikor olyan boldogan játszik és én egyszer halkan kimondom a nevét már rohanjon is oda és vágja magát alap állásba ülve mellém, és bámuljon rám h most mit akarok, főleg azért is, mert bulldogom van, akik nem az engedelmességükről híresek :D én úgy szeretem ahogy van a kutyámat, de én érzem azt h nekem lenne szükségem még egy kis tanulásra.

Az én kutyám nagyon nagyon domináns, amit első kutyásként nem vettem észre, azt hittem azért ugrál minden kutyára mert h most kezd kanos lenni. Ki is ivartalanítattuk persze, de aztán kiderült h azért ugrált mert h már kiskorában domináns volt. Mivel soha nem volt kutyám, sőőőőt soha nem voltam kutya közelében így nem tudtam h mi az amit helyesen cisnálok, mit nem. És nekem senki se mondja első kutyás ként h mikor olyan szépen néz a kutya a gazdájára , nem dől be neki és nem eteti kajálás közben, na meg sorolhatnám a kis hibákat, amiből aztán egy nagyon rossz kutya lett, aki neki ment minden nagy kan kutyának. Ha ez nincs, akkor szerintem sose mentem volna el suliba.

Szóval az alap fok annyit segített, a porázos sétán kívül, meg a behíváson kívül, hogy most már megtanultam, hogy hogy tiltsam ezt a fajata ,mondhatom agresszív vislekedést, de még mindig nem az igazi, és ezért szeretném a középfokot. Az én kutyám nem érzékeny, de köcsög mint mindegyik! :) minden nap megkell vele vívnom a csatát h ki is a dominánsabb fél 2önk közül :)

ha tudom h ha szembe jön velünk egy kan kutya és nem fog rámenni vagy ha rá is megy de letudom hívni egy rá mordulással, na akkor én azt fogom mondani h számomra tökéletes a kutyám, az h nem jön mellettem láb mellett, vagy h kéz jel nélkül nem hajlandó leülni ,ezek nekem is mellékesek :)


És mégegyszer köszönöm a válaszokat, megnézem a nyarat h mennyire fejlődünk de szerintem ha lesz rá pénzünk akkor elfogjuk kezdeni a szeptemebri sulit is :)

2013. jún. 11. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!