Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebből azt gondolhatja hogy én...

Ebből azt gondolhatja hogy én is elhagyom ahogy az előző gazdája?

Figyelt kérdés
menhelyi kutyusom van pár hónapja, nagyon imádom, és ő is engem, mindig bujik hozzám és puszilgat, ha elmegyek otthonról pár órára és megjövök annyira örül nekem hogy meg se lehet simogatni mert annyira ugrál, szaladgál. de nekem ki kell mennem külföldre dolgozni, nekem nagyon hiányozna, és ha azt veszi észre a kutyám hogy kimegyek az ajtón, és nem jövök többé vissza, csak pár hónap, esetleg 1 év múlva akkor azt hiszi hogy én is elhagyom. és biztos nagyon szomorú lesz. lesz aki gondozza attól nem félek. mit kéne tennem? nem vihetem magammal.
2013. jún. 10. 10:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Nekem is van kutyám, most lesz két éves, és sajnos nekem is külföldre kellett jönnöm dolgozni(bár nálunk kicsit más a helyzet). A kutya ki fogja bírni, a mi esetünkben én valószínűleg jobban szenvedek, mint ő. Mindig kérdezem apát, hogy hogy van a kutya, minden rendben van-e vele, szoktunk skype-olni is. Én csak hónapos-két hónapos váltásokban dolgozok, és amikor hazaérek, nincs nagy változás. Ő nagyon makacs, öntörvényű kutya, így amikor újra otthon vagyok, az első pár napban megint elrendezem vele a falkasorrendet, és utána semmi probléma.

De ha te ki szeretnéd magaddal vinni a kutyust, jól gondold meg. Nem tudom, melyik országba készülsz, de ha egyszer kivitted a kutyát, és még sincs elég időd/energiád rá, nem tudod egyszerűen hazavinni. És nem kell kertes házhoz ragaszkodni, albérletben is gyönyörűen lehet együtt élni egy kutyával, ha vállalod, hogy rendszeres időközönként leviszed, és biztosítasz számára elég mozgást.

Az pedig, hogy miért nem tudja tovább eltartani a kérdező a kutyát, nem a mi dolgunk. A mai gazdasági helyzetben bármikor jöhet egy olyan dolog, ami erre kényszeríti az embert. A kutyát igazán az törné meg, ha újra visszakerülne a menhelyre. De a kutya a családdal marad, jó helye lesz, ahogy a kérdező írta. És ha csak pár hónapja fogadta örökbe, akkor a kutya még nem szokta meg a helyzetet, így talán nem fogja annyira hiányolni a foglalkozást, mintha pl. már évek óta jól összeszokott párosról lenne szó.

2013. jún. 10. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Valletta ***** válasza:

A kutyák pár nap alatt alkalmazkodnak az új környezethez, az új emberekhez, így még akkor sem lenne gond, ha nem a családban maradna. Egy pár napig fogsz neki hiányozni, utána már az új gazdáját fogja hazavárni. Én is másra kellett, hogy bízzam a kutyám az év végéig, egyáltalán nem viselte meg, már az elutazás napján játékos, vidám volt, mint mindig.

Én a helyedben addig nem vinném magammal, amíg nem lesz saját bérelt lakásod/házad/szobád és nem lesz elegendő anyagi tartalékod betegség esetére, mert Nyugaton nem annyiba kerül az állatorvos, mint Magyarországon.

2013. jún. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Szegény kutya kicsit meg fogja viselni a távolléted, de egy idő után megszokja és biztos nagyon fog örülni ha mondjuk 1 év múlva hazajössz.
2013. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 Valletta ***** válasza:
Az enyém két hónap távollét után mikor újra találkoztunk semmi különösebb érdeklődést nem mutatott, de másnap mikor felkeltem ugyan úgy örült nekem, mint azelőtt. Ők mások, ezt el kell fogadni.
2013. jún. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
apámmal megbeszéltem hogy a gondját viseli majd, régebben neki is volt kutyája, és szereti is az enyémet, ért is hozzájuk. de a gondviselés annyiból áll nála hogy keféli, meg eteti. én el szoktam vinni sétálni is, meg rengeteget szeretgetem simogatom és puszilgatom. meg fog ismerni a kutyám ha elmegyek pár hónapra? vagy pedig aput tekinti majd falkavezérnek mivel ő fog vele foglalkozni, és engem utána meg fog ugatni?
2013. júl. 6. 14:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!