Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutya a legmegfelelőbb...

Melyik kutya a legmegfelelőbb kezdőknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kutyaválasztás előtt állunk és szeretnék segítséget kérni hogy melyik eb a legalkalmasabb kezdőknek. Saját véleményem szerint a Beagle lenne a legjobb ,vagy a Cocker Spániel ( bár szőre gondozása nehezebb mint a Beagel-é).

Édesanyám szerint a Berni pásztor , de lehetséges hogy "mellé lőttünk" és teljesen más fajta a legideálisabb.

Előre köszönöm válaszaitokat!



#kutya kezdőknek
2013. jún. 10. 17:09
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
0%

"Én személy szerint egy 1-2 éves menhelyit hoznék el a következőképpen"


Hát persze, csak ki tudja miért és hogyan került oda.

Lehet, hogy az előző gazdája/gazdái ütötték-verték, nem tudni milyen az előélete és évekkel később egy óvatlan pillanatban hogyan reagál majd egy számodra normális mozdulatra.


Lehet, hogy pont olyan ruhában vagy testtartásban bántalmazta a gazdája, ez beugrik neki és látszólag ok nélkül neked is.


A menhelyi kutyák hálásak tudnak lenni, de lelki sérültek, nagy rizikó elhozni gyerek mellé.


Ha te neveled a kutyát pár hónapos korától, akkor minden rigolyáját ismered, hogy meddig mehetsz el, mire hogyan reagál, teljesen kiismered az évek alatt, összecsiszolódtok.

A menhelyi (vagy akár melyik idegen) másként reagálhat és támadásnak vélhet egy mozdulatot.


Láttam már olyat, hogy látszólag tök normális, szelíd, menhelyről befogadott kutya évek múlva egy eseményre váratlanul szabályosan őrjöngeni kezdett, mert kiderült, hogy a gazdája brutálisan bántalmazta abban a testhelyzetbe és ezt örökre az eszébe véste.


Örülök, ha valaki menhelyről befogad egy állatot, de óriási rizikó kezdőknek rögtön ezzel kezdeni, pláne, ha kisgyerek is van a családban.

2013. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Igazad van, fogadj be egy kutyát az utcáról, így legalább egy életet mentesz meg. Minek a fajtatiszta? Nem jobb az semmivel sem mint egy keverék. Keverék kutyák nem olyan fogékonyak a betegségekre, és 1000x hálásabbak tudnak lenni.
2013. jún. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim válasza:
Mindenképp alaposan nézz utána, és a lehetőségeidnek megfelelően válassz, de a külsőségek legyenek a legfontosabbak! Nem mindegy, hogy lakásba, kicsi, nagy kertbe, tanyára viszel kutyát, van-e más állat, mennyi időd, energiád lesz a kutyára. Tartsd szem előtt, hogy eredetileg milyen funkcióra lett kitenyésztve az adott fajta. Nem biztos, hogy az lesz a megfelelő Neked, ami küllemre legjobban tetszik. Mielőtt hozzád kerül a kutya, készülj fel (javaslom Jan Fennel könyveit), hogy ne kövess el nagy hibákat már az elején. Egy menhelyi keverék kutya is okozhat rengeteg örömöt, de a bizonytalansági tényező mindig ott lesz. Egy tenyésztőtől (nem szapórító!) minőségi kutyát vehetsz, garanciával. Igaz, kicsit drágábbnak tűnik elsőre, de a későbbi esetleges kezelések költségei jobb eséllyel spórolhatók meg.
2013. jún. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Valletta ***** válasza:

Úgy csináltok, mintha minden menhelyi kutya idegroncs lenne. Elmondanám, hogy a menhelyi kutyák is gazdás kutyák voltak régen, tehát ugyan olyanok, mint egy gazdás kutya. Ki kell menni, meg kell ismerni párat, van miből választani.


Olyan nincs, hogy kezdő kutya. Olyan van, amire rá lehet mondani, hogy általában nem egyszerű fajta, de olyan nincs, ami korrekt nevelés hiányában sem fogja semmibe venni a családját. Ahhoz, hogy válaszoljunk a kérdésedre, tudni kellene, hogy milyen célra szeretnétek a kutyát, kintre, bentre, mennyit foglalkoznátok vele és mit, stb.

2013. jún. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
A terelő kutyákkal rohadt sokat kell foglalkozni... Egy border collie egy kezdőnek? haha
2013. jún. 11. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

ez sok dolgon múlik... több info kéne.

nekem border az első kutya, nem tudtak volna róla lebeszélni, akik szerint nem jó első kutya, mert én pontosan tudtam, hogy mit szeretnék. nem küllem alapján választunk kutyét, és nem is szóbeszéd alapján, ez fontos.

én ezek közül inkább a bernit ajánlanám, a beagle-k megfelelő gazdinál csodálatosak, de nem kifejezetten kezdőknek valók, ahogy én látom. cockerből nem sokat ismerek, nem igazán tudok nyilatkozni.

és jövök megint a véleménnyemmel, miszerint ha nincs valakinek egy (ésszerű, átgondolt, megfelelő) választott álomfajtája, akkor keressen egy menhelyi keveréket, aki megfelel a kritériumainak. boldog lesz vele.

2013. jún. 11. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Bichon havanese!! Bár a szőrét ápolni kell,elég sokat, nagyon okosak és szófogadóak. A Domoszlói-Vadász kennelt ajánlom!! Mi is onnan fogunk venni.:)
2013. jún. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Hm, a magyar vizsla makacs? Érdekes. Nem jó ház őrző? Hát ez is érdekes. Szerintem meg ezek mind csak gazdi függő jellemvonások.

Kérdezőnek: az alapján döntsetek, h egy részt ki fogja nevelni/gondozni? Más részt, első sorban az legyen a lényeges, h aki nevelni/gondozni fogja a kutyát annak milyen fajta tetszik, mennyire fog tudni megbarátkozni vele, mennyire fog tudni felette "falka vezér" lenni a kutya szemébe stb.

Hiába mondja az illetőnek itt meg, h mi a jó a kezdésnek, ha az adott fajú kutya nem szimpi a leendő gazdinak szerintem édes-mindegy lesz onnét kezdve.

A másik, a kutya is választ gazdit, így érdemes lenne számotokra, ha több fajtát néznétek meg személyesen, és pl. olyan kutya mellett döntenél, vagy döntenétek, aki titeket is akar....ebbe tenyésztők szoktak segíteni, ha nehéz lenne ezt eldönteni egy adott esetben.

2013. aug. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!