Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Klikkeres tanitásról mi a...

Klikkeres tanitásról mi a véleményetek? Nektek bevált?

Figyelt kérdés

Segitségével meglehetne tanitani a kutyát, hogy sétánál láb mellett jöjjön, vagy laza pórázon? Nem durván húzó kutyáról van szó,de a póráz mindig feszes.

Mit kell erről a módszerről tudni? Alkalmazása?

Köszönöm előre is a válaszokat!


2013. jún. 10. 21:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
nem a klikker nem erre való, pórázfegyelmet alkalmazd.
2013. jún. 10. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én két hónapos korától klikkerrel tanítom a kutyámat és nemcsak hatékony, de mindkettőnk számára nagyon élvezetes is:) A lábnál követést is meg lehet vele tanítani, mi is gyakoroltuk ilyen módszerrel (is). Az alkalmazást hosszú lenne részletesen leírni, de volt már róla csomó kérdés és érdemes megnézni a klikker.hu-t is az alapokért. A lényeg, hogy nézz utána azért, mielőtt belekezdesz, az első lépés, hogy a kutyának megtanítsd, hogy a klikket mindig juti követi. Aztán erősítheted meg a különböző kívánt viselkedésformákat klikk-jutival. Nagyon hamar rá szoktak érezni a dologra:) Lábnál követés esetén én a jutifalattal a lábam mellé vezettem (csalogattam:)) a kutyát, mikor a megfelelő pozícióban volt, klikk-juti. Séta közbeni figyelem-építésre is jól lehet alkalmazni ezt a dolgot.


(Persze lábnál követéshez a pórázfegyelem technika ("lefordulás") is működik, ahogy az első válaszoló írta, erről is találsz kérdéseket, ha érdekel, ez azonban ösztönkezelési gyakorlat és nem tanítás.)

2013. jún. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd meg Vámosi-Nagy Nóra könyvét, mert senki nem fogja neked olyan pontosan leírni, hogy mit kell róla tudni. Nagyon hasznos könyv, itt meg csak félválaszokat fogsz kapni, nem fogod átlátni a dolgot, pedig fontos lenne!
2013. jún. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valletta ***** válasza:
Elvileg formálással meg lehet neki tanítani, de szerintem itt nem arról van szó, hogy nem tudja, hanem hogy nem akarja, mert abból azért, hogy egy párszor korrigálják ha húz, leesik neki, hogy nem kellene húznia, szóval ezen a klikker nem fog segíteni (főleg, hogy hiába klikkelsz rá a laza pórázra, ha megfeszíti ígyis-úgyis korrigálni kell).
2013. jún. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%

Én nem szeretem a klikkert, nem akarom hogy egy eszköztől függjön a kutya nevelése.

Szerintem próbáld meg a fordulásos technikát, illetve ha lehet minél többet sétáltasd póráz nélkül, így nem lesz akkora ingere hogy húzzon amikor meg van kötve, hiszen tudja, hogy hamarosan szabadon lesz és akkor nézelődhet.

2013. jún. 11. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Husky kutyusról van szó, igy azért nem lesz olyan egyszerű leszoktatni a húzásról, nem húz brutálisan egyik sem (kettő van és egyszerre viszem őket),de sosem laza a póráz, na meg mikor megindulunk és teljesen be vannak pörögve...:) Egyébként nem kell nekik sokat sétálni pórázon, mert kb. 20-30 perc alatt kiérünk olyan helyre, ahol szabadon vannak engedve, de azért mégis jobb lenne úgy kimenni, hogy nem mennének annyira, ha ez lehetséges.. Érdekesség, hogy mikor szabadon vannak első szóra visszajönnek, egy fácánról is letudtam hivni mikor utánaakart rohanni, de mikor póráz van rajtuk, legalább is a fiatalabbon(1 éves) akkor nagyon pimasz, ha macskát lát, vagy valami vadászni valót egyszerűen bekergül és hiába szólok rá, de ha elengedem engedelmes, nem tudom miért van ez, mintha úgy érezné, hogy ha póráz van rajta akkor pimaszkodhat meg nem kell szót fogadni, lehet elrontotottam valamit korábban, remélem kitudom még javitani, szóval ha valakinek van tanácsa szivesen várom.

Az idősebb kutyámmal nincsen különösebb gond, ő is veszes pórázon megy, de nem húz nagyon, meg őt pórázon is lelehet tiltani macskáról stb. A fiatalabbat kellene egy kicsit fegyelmezni pórázon. Köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 11. 12:18
 7/13 anonim ***** válasza:

Hogy bevált az nem kérdés. Olyan messzeségekbe jutunk el, ahova klikker nélkül nem tudnánk. Elképesztő hatékony kis kütyü, pedig eleinte én is ódzkodtam tőle.


De a pórázfegyelemhez nem kell klikker. Neked, mint vezetőnej alanyi jogon jár, hogy a kutya ne húzzon, ezért nem kell jutalmazni, ezt el kell várni. Tehát szépen gyakorolj külön a kisebb huskyval pórázfegyelmet a fordulgatós módszerrel. Nekem is huskym van, és tökéletesen jön mellettem pórázon, úgyhogy nem lehetetlen feladat:)

2013. jún. 13. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Szóval akkor induljak el vele és amikor elkezd húzni akkor forduljak mindig meg?
2013. jún. 14. 10:50
 9/13 anonim ***** válasza:
Pontosan.
2013. jún. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én is fordulásos technikát használtam kistestű kutyámnál, és szinte már idegesítő, hogy mennyire pontosan mellettem jön, mert így mindig a földre lóg a póráz és átlép rajta, aztán ott kell igazgatni. Ha kicsit előrébb menne, egyszerűbb lenne. Még jó hogy ritkán kell pórázvégre kötni. :)

Amúgy ugyan ez a módszer segített a póráz nélküli mellettem sétálás megtanulásában is.

2013. jún. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!