Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bevált fegyelmező módszerek?

Bevált fegyelmező módszerek?

Figyelt kérdés

Eddig működött a nem, de az előbb nem tudtam leállítani vele, ahogy rágott egy zsepit, amikor el akartam venni, akkor meg elkezdte húzni. :( Kicsit idegesebb voltam a kelleténél. Milyen olyan jó technika, hang stb van, ami kizökkenti? Megragadtam végül a grabancát, de visszament csócsálni. Szégyellem, de végül elzártam egy kicsit, és 2 perc múlva engedtem csak ki. Ahány okos könyvet olvasok, mindegyik vetít valamit, de konkrét tanácsot egyik sem ad, hogy mi csináljak, ha olyat rág, amit nagyon nem kéne. Általában használ a nem, de volt már, hogy cserbenhagyott.

Másfél hónapos, kan.



2013. márc. 24. 20:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
25%
Mit vársz egy másfél hónapos kutyától? :O Tönkreteszed az egész kutyát és a kapcsolatotokat is, ha így veszel el tőle valamit! Elcserélni kell játékra, kajára, stb., nem pedig kitépni a szájából! Ő még kicsi! A grabancrángatás jó fegyelmezési módszer, de ez nem volt akkor dolog, hogy így fegyelmezd vele! A büntetésnek egyensúlyban kell lennie az elkövetett cselekedettel! Csak tudnám minek egyeseknek kutya... nem tudom milyen könyveket olvastál el, ha ez az alap dolog nincs meg...
2013. márc. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
70%
Biztos én vagyok a hülye, de ha a kutya csócsál valamit, amit nem kéne, én meg adok neki falatot, az tök jól eléri azt, h állandóan azt rágja, hisz kaphat jutit....
2013. márc. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
74%

Nem azt írtam, hogy meg kell jutalmazni falattal, hanem azt, hogy el kell cserélni. Mondjuk össze lehet kötni az Ereszd! paranccsal és így hamar megtanulja magát a parancsot is...


Ha kitépi a szájából a dolgokat és felidegesíti magát egy ilyen apróságon, az már régen rossz..

2013. márc. 24. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen fiatal kölyöktől egyszerűen el kell venni, amit rág egy erélyes nem kíséretében. Nincs jutalom,nincs csere, hiszen egy nem helyes cselekedetet csinált.

A nem szó értelmét pedig még sokáig kell sulykolni a kis fejébe. Idő kell hozzá, hogy rögzüljön.

2013. márc. 24. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
73%
Na látom, itt mindenki kényszerrel neveli a kutyáját... gratulálok!
2013. márc. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

ma 21:06

Ugyan miféle kényszer az, ha kiveszek egy fiatal kölyökkutya szájából egy nem odavaló dolgot? Vagy a nem szót értelmezed kényszernek?

2013. márc. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Kutyapelenkát rágcsált, ami egy erősen nedvszívó anyag, és féltem, hogy baja lesz tőle, nem azért lettem ideges, mert türelmetlen vagyok általában vele...

Elvenni nem akarom tőle, mert hosszú távon nem megoldás, ha megint ki lesz téve, megint el kezdi rágcsálni, (Abba most ne menjünk bele, hogy nem jó a kutyapelenka, tudom, kényszerhelyzet).

Köszönöm a válaszokat!

Mondjuk őszintén szólva azt nem értem, hogy ha valaki feltesz egy kérdést, amiből világosan látszik, hogy törődik a kutyával, akkor minek kell leállni és kétségbe vonni, hogy való-e neki kutya?( 1. válaszoló) Kérdezek, mert többet akarok tudni.

Az elcserélést meg sok minden másra alkalmazom és alkalmazzuk, de ide sztem pont nem való.

2013. márc. 24. 21:18
 8/26 A kérdező kommentje:

Én meg féltem, hogy esetleg túlságosan megszokta a Nem szót:)

Még erre a köves pet palackra vagyok kíváncsi, ha lespricceltem vízzel, azt kifejezetten élvezte:D

Egyébként a kérem parancsot tudja, de azt megint nem ilyen helyzetekre használom.

2013. márc. 24. 21:20
 9/26 A kérdező kommentje:
Ja igen, és még mielőtt valaki nem értené: azért írtam zsepit, nehogy leálljunk vitázni ezen a kutyapelenka témán. A lényeg, hogy még egy ideig ki lesz neki téve, általában használja is, tehát nem megoldás, ha elpakolom.
2013. márc. 24. 21:24
 10/26 anonim ***** válasza:
66%
Nagyon hosszú idő, míg a kölyökből felnőtt lesz. Addigra tökéletesen rögződni fog benne a nem szó jelentése. A tanulás nem egy hét-egy hónap, hanem folyamatos. Ugye tudod...ismétlés a tudás anyja :))
2013. márc. 24. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!